Skocz do zawartości
cycu

[B5] Reflektory firmy Sonar

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem sobie lampy typu angel eyes firmy sonar do passata b5, jednak zastanawia mnie dosc prosty fakt, jak wymienic zarowke i jak zamontowac elektryczne silniczki, jeszcze sie do teg onie zabieralem jednak nie umiem otworzyc tego okroglego czegos z kablami co trzyma zarowke ... wymienial ktos moze zarowki w tych lampach>??

z gory dzieki za kazda pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by nie bylo musi sie w ktoras strone przekrecac poszukaj w szukajce jest troche info o tych lampach

 

 

a silniczek wstawiasz ( masz takie cos na dole pomiedzy jedna a druga zarowka) przekrecasz jak dobrze pamietam w przeciwnie do ruchu wskazowek zegara

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szukam juz od godziny 18 i nie znalazlem nic takiego banalnego jak wymiana zarowek predzej znajdziesz jak wymienic zarowki w ringach ale tych zwyklych nie bardzo, na lampie jest strzalka ze nacisnac i przekrecic ale to ani drgnie jakby bylo przyklejone :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no szukam juz od godziny 18 i nie znalazlem nic takiego banalnego jak wymiana zarowek predzej znajdziesz jak wymienic zarowki w ringach ale tych zwyklych nie bardzo, na lampie jest strzalka ze nacisnac i przekrecic ale to ani drgnie jakby bylo przyklejone

 

masz przed soba lampe i nie wiesz

 

http://www.allegro.pl/item442208932_passat_b5_reflektory_angel_eyes_black_promocja.html jest jak byk napisane ze w lewo OPEN, masz tam jeszcze oring dlatego moze ciezko idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za ten link do aukcji mniej wiecej widze jak to wyglada bo mam lampe przed soba ale ciezko strasznie idzie jak uda mi sie odkrecic to nasmaruje to jakas wazelina labo czyms :D

 

no i palce sobie pourywam i ani drgnie... moze sprobuje na aucie jak przykrece bedzie bardziej stabilne bo teraz mnie przeraza jak bym mial gdzies zarowke zmienic w ceimnosc to za cholere bym nie dal rady:(

Edytowane przez artmin
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś zdjęcie swojej lampy?? ja też kupiłem takie lampy firmy sonar i tak naprawdę czynności o których piszesz są dziecinnie proste w wykonaniu, tam gdzie siedzą żarówki (u mnie h1), czyli ta okrągła pokrywa jest gumowa i się ją zdejmuje i masz na wierzchu miejsce gdzie wkłada sie żarówkę

 

widzę że masz trochę inny tył lampy :)

na aucie będzie jeszcze gorzej to zmienić, próbuj jak masz wyjętą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ciezko sie odkreca to radze teraz. Jak beda juz zamontowane bedzie ciezszy dostep.

 

Co do silniczków to musisz ta kuleczke na koncu silniczka włozyc w odpowiednie miejsce w lampie. Najlepiej zrób to zanim jeszcze wlazysz lampy bo pozniej bedziesz mial gorzej. Zebys włozył to w odpowiednie miejsce zdejmij osłony zarowek - od tamtej strony widac gdzie wsadzic ta kulke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym edytowaniem to zapamietam:) zdjecia to ja mam te same lampy co w linku kolega podal: http://www.allegro.pl/item442208932_passat_b5_reflektory_angel_eyes_black_promocja.html

 

jutro sprobuje czyms zlapac i delikatnie odkrecic ale naprawde nie da sie otworzyc tych pokrywek bo one sa plastikowe i gdybym nie wiedzial ze musza sie otworzyc to byprzekonany byl ze sa przyklejone

 

dziekuje za pomoc jedna zalepke udalo mi sie sciagnac ale to przez ten oring tak ciezko szla maskarycznie trzba go jakos nasmarowa albo cos, jutro bede przekladac silniczki, a nie wie ktos jak podlaczyc te ringi? bo mam kable i czy jak podlacze do posotjowek to bezpiecznik wytrzyma i czy przekaznik wytrzyma czy trzeba cos kombinowac??

Edytowane przez cycu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro sprobuje czyms zlapac i delikatnie odkrecic ale naprawde nie da sie otworzyc tych pokrywek bo one sa plastikowe i gdybym nie wiedzial ze musza sie otworzyc to byprzekonany byl ze sa przyklejone

dziekuje za pomoc jedna zalepke udalo mi sie sciagnac ale to przez ten oring tak ciezko szla maskarycznie trzba go jakos nasmarowa albo cos

spróbuj plastikową pokrywkę okręcić papierem ściernym i wtedy powinno pójść łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecilem te pokrywki kluczeem typu "zabka" ;d nic sie nie poobcieralo a i tak strasznei ciezko szlo, natluscilem uszczelke wazelina techniczna i teraz w miare normalnie idzie otwierac reką:) silniczki zamontowane wayszsktko juz porobione tylko jeden zaczep urwany ale na szczescie lampa nie lata, no i jeszcze raz musze zderzak na nowo zakladac:( bo zapomnialem ze lampy sa cale bez osobnych kierownkow, ringi i reszta tez podlaczona . a w komplecie powinna byc taka przejsciowka zeby przykrecic lame do tego kontownika co oryginalnie z boku jest przykrecona, idzie takie cos osobno kupic bo nie miaelm tego w zestawie a w instrukcji jest;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odkrecilem te pokrywki kluczeem typu "zabka" ;d nic sie nie poobcieralo a i tak strasznei ciezko szlo, natluscilem uszczelke wazelina techniczna i teraz w miare normalnie idzie otwierac reką:) silniczki zamontowane wayszsktko juz porobione tylko jeden zaczep urwany ale na szczescie lampa nie lata, no i jeszcze raz musze zderzak na nowo zakladac:( bo zapomnialem ze lampy sa cale bez osobnych kierownkow, ringi i reszta tez podlaczona . a w komplecie powinna byc taka przejsciowka zeby przykrecic lame do tego kontownika co oryginalnie z boku jest przykrecona, idzie takie cos osobno kupic bo nie miaelm tego w zestawie a w instrukcji jest;/

ja mam ten kątownik w zestawie, przykręciłem go i co?? to mocowanie które jest w lampie nie dosięga do niego :> i jest poprostu nie przykręcona w tym miejscu

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w zestawie również miałem te kontowniczki, może skontaktuj się z tym gościem co ci je sprzedał to ci je przyśle, Ps.a po co ściągałeś zderzak? ja bez ściągania zamontowałem lampy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagalem zderzak bo nie umialem lampy wsadzic musialem sciagnac go przymeirzyc lampe wyciagnac lampe przykrecic zderzak i wsadzic lampe, byl po prostu troche krzywo przykrecony a nie chcialem lakeiru za bardzo potarmosic bo niedawno malowalem:) no wlasnie probowalem dzwonic do sprzedajacego ale nie odbiera a lampy znalazlem na allegro i pojechalem po nie osobiscie i to byl normalnie sklep wiec bede dzwonic az do skutku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zalozylem lampki okazalo sie ze lewa strasznei paruje, co wyczytalem na forum zdarza sie z niedorobki po prostu srednia jakosc i tyle, probowalem to wyeliminowac , wysuszylem cala lampe i okleilem kante sylikonem po prostu aby uszczelnic, dzisiaj mylem passata i w srodku tak sie zaparowaly ze po calym dniu jezdzenia woda w jedenj plywa, z prawa jest wszystko OK, co najlepiej zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo, parowały strasznie, ale nie przejmuj się :)

mi Pyza doradził żeby zostawić i pomogło :), kilka dni drażni a potem nic nie ma, możesz jeszcze zdjąć takie białe "korki" które są z tyłu lampy, może szybciej odparuje

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale czemu tylko jedna paruje? no a w zime to co zamarzac bedzie bo tak jakby woda sie strasznie skrapla w srodku az zacieki sa:(( a moze wyciagnac ja i porzadnie jeszcze raz sylikonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi odparowała, a było tak jak u Ciebie że aż się skraplała woda, teraz jak odparowała zatkałem te koreczki i jest ok, już nie paruje, a na początku też tylko jedna mi zaparowała

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale czemu tylko jedna paruje? no a w zime to co zamarzac bedzie bo tak jakby woda sie strasznie skrapla w srodku az zacieki sa:(( a moze wyciagnac ja i porzadnie jeszcze raz sylikonem?
i ja miałem taki sam problem 2 razy silikonowałem i pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zamontowalem ponownei swoje lampy bo znalazlem te katowniczki. troche roboty ale lampa...lezy ciut lepiej ale i tak lekko lata. silniczki zalozyc nie problem tylko warto sobie przytrzymac srodek w miejscu gdzie masz zarowke, dociagnac palcami i wcisnac dobrze ten silniczek

u mnie tez byl problem z odkreceniem tych kopulek by wymienic zarowke. poprosilem w sklepie zeby mi napisali oswiadczenie ze w przypadku gdy tego nie odkrece lub mi to peknie przy okdrecaniu to oni mi zwroca kase. nie bylo problemu. udalo sie to otworzyc mechanikowi ale scieral sie z tym dluugo. wywalilem te uszczelki (jezdze juz ponad pol roku bez tego i jest oki). pamietam ze jedna kopulka otwiera sie niezgodnie z opisem na obudowie czyli open jest tam gdzie pisza close. taki smieszny myk:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności