Skocz do zawartości
raver32

Szarpanie-drganie przy ruszaniu raz na jakis czas.

Rekomendowane odpowiedzi

Sipowitz - wiem co widziałem - znaczy nie wiem czy to VAG - taki komputerek bezprzewodowy DELPHI i na teście silnika wyskoczył właśnie owy błąd poduszek silnika - jak zapytałem mechanika co to jest to powiedział, że jest mały problem z mocowaniem (przemieszczeniem) poduszek amortyzujących wibracje silnika ale to nie jest nic strasznego i nie trzeba tego na gwałt robić.

 

Ps. Kompa podpinałem, żeby skasować błąd przepływki

Nadal uważam, że pomyliłeś sobie ten błąd z innego typu usterką. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie ale przecież nie wyświetliły mi się na pewno zagłówki :P piszę co widziałem - jak będę odbierał auto z serwisu to poproszę o spięcie go z kompem - poproszę o jakiś zrzut tego lub zrobię zdjęcie i wstawię na forum - żeby nie było, że sobie wymyślam :) być może chodzi o jakieś inne poduszki no ale słowa mechanika to praktycznie zacytowałem w odpowiedzi na moje pytanie do niego co to za poduszki - możliwe, że jemu się z innymi poduszkami pomyliło. Jak zrobię fotkę to wstawię :P

 

---------- Post added at 18:43 ---------- Previous post was at 18:31 ----------

 

A tak na marginesie to wiem jedynie, że są jakieś poduszki hydrauliczne sterowane za pomocą komputera a skoro ich pracą steruje komputer to muszą być z nim jakoś chyba połączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem taki sam problem przy ruszaniu i cofaniu od czasu do czasu szarpało i ucichło i po miesiącu to samo po wyjęciu sprzęgła i dwumasy okazało się że spadła zawleczka ze sprężyny amortyzatora tarczy sprzęgłowej bo i przy dwumasie amortyzatory ma również tarcza i była tylko jedna drugą zmieliło więc po pierwszym razem ucichło dwumasa była ok.tarcza i docisk również tylko te małe spinki narobiły tyle kłopotu.Przy okazji wymieniłem na nowe bo mam już 160tyś. przejechane.Jeżeli bym wiedział że to tylko te spinki jezdził bym do dzisiaj i nie przejmował się tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś miałem taki problem,że rano jak odpaliłem autko zaczęlo mi szarpać przy ruszaniu do przodu na 1 i 2,ale na wstecznym było ok. Po rozgrzaniu się nie było żadnych szarpań co może to powodować? Zobaczymy jak bedzie jutro. Wczesniej tego nie miałem jednak wymieniana była pompa vacuum (wczoraj rowniez,ale wszystko było ok, tylko dziś takie wygibasy).

Chyba, że to wina czujnika temperatury bo ten tez mi wariuje raz 90 raz 75 a raz spada do zera podczas jazdy-jednak na nagrzanym silniku nie szarpał.

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam taki przypadek z tym sprzeglem...

zimny czy cieply szarpie na 1 i wstecznym biegu przy ruszaniu,

a np na wcisnietym sprzegle do konca tez szarpie, jakby chcial ruszyc.Jakby niewysprzeglal do konca, bierze na dole ale nie przy samej podlodze! czasem jest nawet tak ze niemoge zapiąć żadnego biegu, gasze wtedy silnik i zapinam bieg.

ale przewaznie szarpie...

Dodam , ze plyn hamulcowy moze byc stary(niewymienialem go, passka kupilem 7mies. temu) poziom caly czas MAX.

mam przebieg 179tys

na biegu jałowym nic nie trzesie, podczas jazy na kazdym wyzszym biegu nic nie wali nic nie szarpie. tylko podczas ruszania!!

Co to moze byc?

Wysprzeglik? Pompka? Stary plyn? sprzeglo? ... ****

Edytowane przez Maniek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam , ze plyn hamulcowy moze byc stary(niewymienialem go, passka kupilem 7mies. temu) poziom caly czas MAX.

mam przebieg 179tys

na biegu jałowym nic nie trzesie, podczas jazy na kazdym wyzszym biegu nic nie wali nic nie szarpie. tylko podczas ruszania!!

Co to moze byc?

Wysprzeglik? Pompka? Stary plyn? sprzeglo? ... ****

 

Sprawdź poduszki skrzyni.. a resztę to można ocenić dopiero jak zwalisz skrzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zacznij od rzeczy najprostszych i najtańszych, czyli płynu. Reszta wyjdzie sama później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no tak skończyła się zima, zaczęły ciepłe dni.... szarpanie wróciło... wrrrr......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam taki problem mianowicie rano jak wyjeżdżam z garażu przez pierwsze 2/3 ruszenia z miejsca autem lekko szarpie.Później jak złapie temp.problem odrazu ustaje Co to może być? Dadam,że kąplet sprzęgła był wymieniany jakieś 10tys. temu a dwumas w tym czasie był w idealnym stanie.

Edytowane przez 126tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa kiedy wymieniany? Pompki zdrowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przegląd robiłem 8tyś temu wiec jest raczej dobry:) Dbam zawsze o takie rzeczy:) A jak się objawia awaria dwumasu? Chyba występowało by to zawsze i czuł/słyszał bym jakieś bicie prawda? Dadam że później auto jeździ cały dzień i jest ok:) Może płyn hamulcowy do wymiany bo to on smaruje układ sprzęgła.Może poduszki pod silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co dolega Twojemu paskowi to drgania czy typowe szarpanie? Jeśli drganie, to łącznik elastyczny wydechu do przeglądu/wymiany. Przy wywalonej dwumasie trzepało by Ci budą jak w zetorze, chyba, że robiąc sprzęgło nie wymieniłeś docisku. Nieprawidłowo działający wysprzęglik może dawać taki też efekt szarpania (jest na skrzyni), sprawdź go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to typowe szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku.Budą nie trzęsie ani nie czuje nic niepokojącego:) Jak się rozgrzeje to jest później wszystko ok:) Sprzęgło było wymieniane kompletne:tarcza,docisk i wysprzęglik. Sam nie wiem co to może być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam nie wiem co to może być...

Napisałem Ci co możesz sprawdzić... Ja też nie wiem, trzeba szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś uświadomić czemu samochód szarpie na rozgrzanym silniku, przy ruszaniu w korkach, przy ruszaniu na skręconych kołach szarpnięcia są mocniejsze, większość mówi że to dwu masa to jaki wpływ ciepło ma na dwu masę -> czemu nie szarpie na zimnym jeśli by była padnięta dwumasa? sprężyny się rozgrzewają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi poszarpuje jak ciągnę przyczepkę z ładunkiem, przy ruszaniu jakby się sprzęgło ślizgało. Jak odepnę przyczepkę to jeszcze przez jakieś pół dnia poszarpie i cisza...do następnego podpięcia przyczepki z ładunkiem. Raz miałem paska naładowanego full max, też poszarpywało. Jednak przy jeździe 4-5 osób jest normalnie. Chyba mi się dwumas będzie kończyć, bo tylko z dużym obciążeniem szarpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz, w moim przypadku "szarpania" wymienilem plyn, odpowietrzylem tak jak mowiles i nic szarpal dalej,wiec sprawdzilem pompke i wysprzeglik. byly suche!!

wiec skrzynia na glebe!

A tam z poczatku wszystko git, docisk ok, lozysko ciche,dwumasa lata w lewo i w prawo po okolo 3-5cm? to normalne?? ale tarcza sie rozleciala sprezyny lataly i jakies kawalki blachy z niej odpadly-byly na dnie skrzyni

zakupilem Docisk ,tarcze,lozysko, 713zl sachs 'a

Jak to jest z ta dwumasa, powinna miec taki luz? okolo 3-5cm w lewo/prawo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja mam taki problem gdy puszczam sprzęgło na jedynce to słyszę dziwny dźwięk niby tak jakby to silnik pod obciążeniem ale to nie to. nie można nazwać tego waleniem czy gruchotaniem. Trochę się naczytałem o dwu masie ale poza tym wszystko jest w porządku nie buja silnikiem ani nic z tych rzeczy co wyżej wymieniacie. Proszę o podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie tez szarpalo okazalo sie ,ze rura od intercoolera ta gurna delikatnie sie wysunela,nie kopcilo wszystko bylo ok tylko szarpanie przy ruszaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu. U mnie pojawia się szarpanie (jakbym wjechał na drogę żwirową) na zimnym silniku przy 2000 obrotów i na wszystkich biegach. Na niższych i wyższych obrotach nie ma szarpania.Po kilku minutach wszystko się uspokaja (czyli po nagrzaniu auta). Na VAG-u nic nie pokazało. Przy ruszaniu nie szarpie.

Edytowane przez pazet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności