Skocz do zawartości
raver32

Szarpanie-drganie przy ruszaniu raz na jakis czas.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dokładnie to samo.Podczas gorących dni po staniu w korku auto szarpie przy ruszaniu z jedynki bądź wstecznego.Po zasięgnięciu opinii u kilku mechaników nie dostałem ani razu powtarzającej takiej samej diagnozy.Zrezygnowałem z naprawiania samochodu i nauczyłem się z tym żyć.Nauczyłem się tak ruszać, że prawie nie czuć szarpania.Trochę więcej gazu itp.Przez półtora roku objawy ani się nie zwiększyły ani nie zmniejszyły a przejechałem prawie 50 tysięcy km.Więc czy był sens ładować kasę w samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dokładnie to samo.Podczas gorących dni po staniu w korku auto szarpie przy ruszaniu z jedynki bądź wstecznego.Po zasięgnięciu opinii u kilku mechaników nie dostałem ani razu powtarzającej takiej samej diagnozy.Zrezygnowałem z naprawiania samochodu i nauczyłem się z tym żyć.Nauczyłem się tak ruszać, że prawie nie czuć szarpania.Trochę więcej gazu itp.Przez półtora roku objawy ani się nie zwiększyły ani nie zmniejszyły a przejechałem prawie 50 tysięcy km.Więc czy był sens ładować kasę w samochód?

Gdybys mial "dokladnie" to samo to napewno bys sie do tego nie przyzwyczail....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys mial "dokladnie" to samo to napewno bys sie do tego nie przyzwyczail...

 

Uwierz mi Peter mam dokładnie to samo.Z początku jak się zagrzał nie potrafiłem ruszyć z jedynki,tylko z dwójki ale z czasem się nauczyłem.Tylko niestety żona ma nadal z tym duże problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze sie pozbede tego problemu wymieniajac sprzeglo i jazda tym autem bedzie wreszcie przyjemnoscia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej peter, zmieniles to sprzeglo? jakie wrazenia? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej peter, zmieniles to sprzeglo? jakie wrazenia?

Hej....Niestety jeszcze nie zmienilem ale mam nadzieje ze w ciagu tygodnia dam rade sie z tym uporac...kosmiczne kolejki u mechanikow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na relacje z wymiany. U mnie identycznie to samo. Zauważyłem, ze jak silnik jest na maxa rozgrzany jade w korku po mieście z klimą , potem zjeżdżam na parking i mam zaparkować to wraz z skrętem kół szarpie bardziej. Naszła mnie myśl. Jeśli na rozgrzanym silniku mam objawy szarpania, to moze to zależeć np. od właściwości Hydrolu który pod wpływem temp. jest mnie wydajny. Nie wiem jak to jest w moim passacie, jaki układ hydrauliczyny odpowiada np. do napędzenia klimy, układu wspomagania, DOCISKU sprzęgła?!. Jeżeli to ten sam układ to moze pompa hydrauliczna sie nie daje rady, Hydrol do wymany?

 

Proszę o sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo u mnie, przy włączonej klimie i skręconych kołach objawy są bardziej denerwujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@peter2906, wymieniłeś? jak wrażenia? wszystko wróciło do normy? ile $$ kosztowała wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@peter2906, wymieniłeś? jak wrażenia? wszystko wróciło do normy? ile $$ kosztowała wymiana?

Wstawilem auto do mechanika we wtorek...Auto mialo byc na czwartek...Dzis mamy sobote i jeszcze nie zaczete...Rece opadaja...Powiedzial mi 200 zl za robote a dzis przepraszal bardzo ze jeszcze nie zaczal bo terminy mu sie poslizgnely i obiecal ze jeszcze spusci za moje nerwy i czekanie...Mam nadzieje tylko ze po wymianie sprzegla to szarpanie ustapi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że silniki 1.8 20v mają wszystkie ten sam problem :).. U mnie ten problem pojawia się tylko latem od 3 lat. W przyszłym tygodniu planuję wymianę samego sprzęgła bo i tak z racji przebiegu wole wymienić go profilaktycznie, niż później płacić za lawete.. zobaczymy czy to cos pomoże i szarpanie ustąpi w upalne zakorkowane dni...

Edytowane przez Jadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , zanim zaczniecie zmieniać sprzęgła :) to może najpierw zmienicie sobie płyn hamulcowy , na taki o duzej tem. wrzenia ! . Nasze paski maja wspomagane sprzegło płynem hamulcowym , w lecie jak postoimy w korkach i pohamujemy , to płyn ( stary ) może zacząć wrzeć i osłabia to wysprzęglanie jak i hamowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to małe akuku;) płyn hamulcowy wymieniony... efektu poprawy brak;) a sprzęgło.. i tak trzeba wymienić jak olej filtr tylko po dłuuuuższym przebiegu hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam to samo ,przy rozgrzanym silniku w korkach i klimie szarpie przy ruszaniu z jedynki,gdy jadę jeszcze załadowanym samochodem w 5 osób to jeszcze trudniej jest ruszyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam to samo ,przy rozgrzanym silniku w korkach i klimie szarpie przy ruszaniu z jedynki,gdy jadę jeszcze załadowanym samochodem w 5 osób to jeszcze trudniej jest ruszyć :/

A tak z ciekawośći ile masz zrobione na tym sprzęgle? kurcze u mnie to już zaczęło się pojawiać przy przebiegu 110 tys km :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jadam ,szczerze mówiąc mam ten samochód od ponad roku,zrobiłem nim około 12tys. ,i takie "efekty" mam od początku,sprzęgło sie nie ślizga ,bierze od samej góry ale to ponoć normalne w passatach,nie ma żadnych wibracji na pedale sprzęgła,w tej chwili mam przebieg oryginalny 191 tys ,nie wiem czy poprzedni własciciel zmieniał kiedyś sprzęgło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak z ciekawośći ile masz zrobione na tym sprzęgle? kurcze u mnie to już zaczęło się pojawiać przy przebiegu 110 tys km :/

Masz auto 1998 r i 110 ts.km??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz auto 1998 r i 110 ts.km??

Tak z 1998 ale juz 184 tys przebiegu;) przy mniej więcej 110 tys km zaczęło pierwszy raz szarpać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to docisk sprzęgła lub tarcza nie równo sie rozgrzewa i źle łapie. juz sam nie wiem. a passek ciągle szerpie. teraz praktycznie w upalne dni z 1-nki nie ruszam

Edytowane przez hero1406

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności