Skocz do zawartości
raver32

Szarpanie-drganie przy ruszaniu raz na jakis czas.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie też mam problem z szarpaniem a mianowicie przy gwałtownym przyśpieszeniu jadąc na 5 biegu gdy redukuję na 4 pojawia się szarpnięcie co to może być??Pasek w automacie zwykła skrzynia nie tiptronic. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zanieczyszczona płyta sterująca w skrzyni. Jeżeli już teraz nie wiesz co robić - zwróć się o pomoc do specjalisty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem przy drganiach podczas ruszania na pierwszym biegu, problem pojawia się dopiero jak sprzęgło mocno się nagrzeje podczas jazdy po miescie...wtedy cieżko jest ruszyć żeby nie szarpało...auto i silnik tak jak w podpisie 1.8 APT modelowo 2000r. Czy w moim aucie jest wogule dwumas?? Bo jedni mówili mi że tak a inni że w zwykłym 1.8 nie ma tylko jest w 1.8T. Natomias jak pytałem w InterCarsie to powiedzieli mi że z tym silnikiem tylko mają dwumas w katalogach?? Cena nie jest naszczęsice porażająca jak za komplet więc jak coś to wielkiej tragedii nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o szarpanie przy ruszaniu w avf to problem dotyczy tak wielu osób że ciężko stwierdzić co jest przyczyną - ja wymieniłem w miedzy czasie sprzęgło dwumas na sachs - i nic to nie pomogło dalej przy ruszaniu zdarza się podskakiwanie ba czasami na wstecznym też podskakuje , najczęściej parę szarpnięć i koniec więcej tego dnia się nie powtórzy , czasami jest tydzień ok a czasami codziennie , to jest temat z tych co chyba należało by się przyzwyczaić do tego stanu rzeczy i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mnie już to szarpanie dobija.Wcześniej szarpał od czasu do czasu a wczoraj jak wracałem do domu 1100km i utknąłem w korku na a2 i ruszałem co kilka metrów juz nie robił mi pasek wyjątków tylko za każdym razem skakanie.

ktoś już opanował temat i wie jak rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie w poniedziałek wyeliminowalem to piepszone szarpanie, podskakiwanie czy jak to tam zwał. wymieniłem tarcze docisk i łożysko. 2mas okazał się zdrowy i oryginalny. rozmawiałem z kolega mechanikiem który zna moje auto i już rok temu powiedział co jest przyczyną szarpania, tarczą była cienka, praktycznie do nitow i mogła być minimalnie krzywa. tak na marginesie to w ostatniej chwili wziąłem się za wymianę bo jak się okazało srubka od dekielka uszczelnienia wału w jakiś sposób się wykrecila i trzymala się na 2 zwojach gwintu :/ jeszcze trochę i by sobie buszowala w środku i mogłaby narobic niezłego ambaransu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - z ciekawości stałoby się jakby ta śrubka buszowała sobie w środku ? Hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak jakieś nowinki dotyczące szarpania przy pierwszym ruszaniu ? ;) ktoś ogarnął temat ja już prawie rok tak jeżdze i raz szarpie raz nie raz lekko raz mocniej ;) już sam nie wiem od czego może być to spowodowane? ciekawe jak bym podniósł auto przy pierwszym ruszeniu czy też by szarpał ? bez obciążenia ? chyba nie powinien ? bo chciałbym wykluczyć uklad paliwowy ? a może to przegub? ale to by było chyba nierealne żeby tylko na początku tak szarpał ;) ludzie pomóżcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpanie występuje na zimnym silniku przez pierwsze 2 lub 3 ruszenia potem ustępuje. Spróbujcie wcisnąć kilka razy sprzęgło jak silnik nie pracuje tak z 5 razy, u mnie pomaga. Stawiam na zapowietrzony wysprzęglik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

w moim passacie z 2001r 1.9TDI 130PS przebieg 200.000km. zmieniłem kompletne sprzęgło z dwumasem firmy luk i problem pozostal bo dalej szarpie podczas ruszania, poduszki są dobre płyn hamulcowy zmieniony, zawieszenie ok wiec gdzie mam szukac dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś coś wie więcej na temat tego szarpania a raczej przyczyny. Ja również wymieniłem kpl.sprzęgło i szarpanie nie ustało.Teraz gdy zaczęły się bardziej słoneczne dni szarpanie jest nagminne. Zawieszenie dostaje mocno w kość przy tych skokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,męczyłem się z szarpaniem na ciepłym silniku aż postanowiłem by sie tego pozbyć bo jak teraz jechałem do polski z de i stałem w korku ponad dwie godziny to nie było szansy na normalne ruszenie tylko szarpał i podskakiwał.

Pierw zmieniłem płyn hamulcowy ale bez poprawy więc w po dwóch dniach zrzucił mechanik mi skrzynie i wymieniłem tarcze z dociskiem

stara tarcza mechanik mówi że jest strasznie dziwna taka zeszklona i nie widział takiej a jak nowa bo raptem 60 tyś temu założona była

Zrobiłem już 1200km i wreszcie ruszam bez podskoków :D mam nadzieję że już tak do końca zostanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że to nie dwumasy tylko kiepskie okładziny tarczy.

Nareszcie drugi taki przypadek - tylko, ale jeden z nielicznych rozwiązanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

w moim passacie z 2001r 1.9TDI 130PS przebieg 200.000km. zmieniłem kompletne sprzęgło z dwumasem firmy luk i problem pozostal bo dalej szarpie podczas ruszania, poduszki są dobre płyn hamulcowy zmieniony, zawieszenie ok wiec gdzie mam szukac dalej?

 

Miałem dokładnie tak samo, wymienione sprzęgło LUK łącznie z kołem dwumasowym, zawieszanie silnika OK i czasami mocno szarpało. Niedawno mnie olśniło i wyregulowałem korpus aluminiowy przykręcony z przodu silnika na dole (w środku jest poducha gumowa przykręcona do przedniego pasa), tak aby korpus od dołu opierał się na gumie (nie pozwala podnosić się silnikowi przez co nie wpada szarpanie w rezonans) i objawy ustąpiły. może w Twoim przypadku to pomoże. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje auto szarpało, podskakiwało jak się sprzęgło nagrzało. Dramat. Decyzja zapadła i wymieniono sprzęgło i dwumasę firmy LUK tak jak w oryginale. Najechane miałem 240 tyś. tak jak fabryka złożyła. Teraz jest super bez problemów. Brałem pod uwagę komplet od Valeo ze sztywnym kołem (300zł taniej) ale...no właśnie. Szukałem odpowiedzi na forach i u mechaników i jak zwykle zdania były podzielone. Jedni odradzali bo skrzynie szlak trafia inni , że skrzynia mocna i przetrwa. Jedna opinia przechyliła szalę w stronę LUKa a mianowicie jeżeli niemieccy inżynierowie z VW uznali, że w tej wersji należy założyć dwumas to po coś on jest i tak ma być. Myślę, że gdyby różnica w cenie była duża to rozterek by nie było a tak to lepiej zrobić po niemiecku i mieć spokój.

Edytowane przez barttec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną szarpania na zimnym silniku było nowe (czyt. prawie nowe) bo przejechało juz 10tys.km. Przypalenie sprzęgła pomagało na kilka dni ale szarpanie na zimno wracało. W końcu poszukałem informacji i wysłałem sprzęgło do Pana Wróbla do Wa-wy na ponowne obicie tarczy nowymi okładzinami. Od tego momentu spokój nic się nie dzieje nic nie szarpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku tygodni silnik szarpie (jakby się dławił) podczas ruszania, na pierwszym biegu i na wstecznym, TYLKO po rozgrzaniu. Na zimno rusza bez problemów. Podczas przyspieszania/zmiany biegów bez problemów.

Poczytałem trochę forum i wywnioskowałem że najprawdopodobniejszą teorią będą poduchy pod skrzynią biegów, ktoś może potwierdzić że moje rozumowanie jest dobre? Może ktoś miał ew podobny przypadek? Ew jakie mniej więcej koszta wymiany powyższych?

1.9 TDI 130 hp avf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój problem jest dokładnie taki sam co do szarpania... Zaczęło się to od tego jak wjechałem na parking i trochę tam pojeździłem oczywiście bez żadnych pisków czy innych ale tak agresywnie na pierwszym i drugim biegu, po czym zauważyłem że gdy próbuje ruszyć mój pasek odczuwa jakieś delikatne szarpnięcia(podskakiwania) i brak płynności przy zmianie biegów. Wszystko narastało z dnia na

dzień

było już tylko gorzej a pewnego razu nie mogłem ruszyć... postanowiłem wymienić 2mas i sprzęgło. Zaprowadziłem auto do mechanika

znajomego który też obstawiał właśnie to i tak było sprzęgło było bardzo użyte 240tys. Cały osprzęt był orginalny. Ze względu że chciałem tym autem pojeździć wziąłem cały komplet z luka wszystko było wymienione ale okazało się że nie pasuje :o mechanik zamówił mi ze swojej hurtowi i to samo wzieliśmy więc inna firme i to samo nie chcialo pasować o kilka mm.. ale nie się nie dało i nie jestem pewien ale zrobione mam tak że jest wzięty 2mas luka a reszta z sachs czy odwrotnie już nie pamietam bo tylko tak pasowalo... i mój problem nie ustąpił dalej szarpie przy 1 biegu i R inne biegi okej... teraz jeszcze zauważyłem że jak gasze auto to jest dziwne szarpniecie ale wyczytałem i pisza że to od egr... Proszę o pomoc bo niektórzy piszą o zmianie tarczy na grubszą czy coś takiego...

Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasami trochę szarpał przy ruszaniu na rozgrzanym silniku. Przyczyną był zakoksowany kolektor dolotowy i EGR. Po wyczyszczeniu jak ręką odjął :D. I spala też trochę mniej , bo łatwiej mu wciągać powietrze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy miałeś tak tylko na 1 biegu i wstecznym? bo jak ruszam z 2 to jest okej nie szarpie dodam jeszcze że wszystkie poduszki są sprawdzone i dobre. Tylko że to nie dzieje mi się zawsze i nie ma reguły czy zimny czy ciepły po prostu jak mu się zachce ale najczęściej to pod jakieś wzniesienie jak auto ma ciężej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności