Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie rcd510 działało i teraz rns tez działa na gateway C. Tak dla podkrecenia sytuacji ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna wstawic mfd3 w miejsce mfd2? czy bedzie pasowac pod wzgledem wielkosciowym i kompatybilnosci systemowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mozna wstawic mfd3 w miejsce mfd2? czy bedzie pasowac pod wzgledem wielkosciowym i kompatybilnosci systemowej?

 

tak można. Masz to opisywane kilkakrotnie razy. wszystko pasuje plug and play.

czasami trzeba kodować aby działało wyświetlanie na fis i inne bzdety. Inną sprawą jest rozładowywanie aku przy nowych FW ale można sobie znaleźć fw z witaminką i śmiga. Z resztą pisane kilkakrotnie razy;) możesz śmiało szukać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem dołączyć się do wątku.

Mam passata B6 2006r.

Oryginalnie miałem RCD 300, samochód kupiłem z zamontowaną MFD2, bo poprzedni właściciel wymienił.

Chcę wymienić na RCD 510 . Czy będzie chodziła? Czy potrzebny ten Gateway? Jak ją zakodować jak mam oryginalny kod? Czy będzie chodziła multikiera?

Dzięki

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek73

Hej mam pytanie dostałem radyjko ZENEC mc 5600 wiem że to do skody ale chciałbym go założyć do swojego passka co o tym koledzy sądzicie .

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blaupunkt Philadelphia 835 AMEU wygląda interesująco. Szczególnie ze względu na obecność Automapy. Jest też ulotka, ale zbyt skromna by uwzględnić ewentualne zależności od gateway'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaki tam system siedzi czy windows czy android w tym blaupunkcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe radyjko, zastanawiam się tylko jak śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie do tematu...

Mam passata B6 z 2006r DSG 140 KM BKP bez ksenanowych lamp zwykłe H7 (nie wiem czy to ma znaczenie)

Radio MFD 2 DVD

Telefon (na kablu w podłokietniku bez BT)

Pakrotronik

Kierownice multifunkyjną

Zmieniarke CD

Nawigacje

Wyświetlacz FIS (czerwony: pokazuje akrualnie grane radio, komunikaty z nawigacji, track z płyty CD itp...)

 

Chciałem zmienić na RNS 510

czy jest to możliwe ? i czy zachowam wszystkie obecne funkcje z tego radia co mam tj. możliwość wyświetlania na FIS komunikatów z radia jak i ze zmieniarki CD oraz sterowanie z kierownicy radiem.

czy istnieje też możliowość aby w RNS pokazywało sie z czujników parkotroniku odległość od przeszkody ? na aktualnym module ? czyli tym co pika jak jest blisko.

oraz czy jest możliwość włączenia bluetooth w tym radiu RNS oraz sterowania z tego pilota z przyciskami do radia (tego co mam po lewej od awaryjnych)

trzeba dokupować moduł do komunikacji z BT

mój odczyt z modułu komfortu

 

Adres 46: Moduł komfortu Plik etykiet: AKP\3C0-959-433-46.clb

Oznaczenie elementu: 3C0 959 433 M HW: 3C0 959 433 M

Komponent i/lub wersja: KSG PQ46 ELV 042 0472

Kodowanie: 01910A0801860E763004941570084FCE703800

Kod serwisu: WSC 00100 259 88413

Dodatkowe informacje: 1K0951605C LIN BACKUP HORN H03 1301 3C0951171A Neigungssensor 002 0508

Dodatkowe informacje: 3C0951171A Innenraumueberw.002 0508

VCID: 346D674157651BB8F54

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz ewentualnie na PM :ok

Edytowane przez felo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co miales na MFD bedzie dzialalo na RNS510, aby miec wizualizacje parktonica musisz nieco zmodyfikowac instalacje oraz kupic modul obslugujacy te funkcje - do przeczytania na forum jak to zrobic. Na poczatek sprawdz modul gateway jesli masz E lub wyzszy jest duze prawdopodobienstwo ze ledowa nawigacja nie bedzie rozladowywala akumulatora. Generanie wszystko opisane co i jak zrobic na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adres 46: Moduł komfortu Plik etykiet: AKP\3C0-959-433-46.clb

Oznaczenie elementu: 3C0 959 433 M HW: 3C0 959 433 M

czyli to 3C0 959 433 M to nie jest moduł gateway ? bo mam na końcu M

szukałem na forum ale nie ma konkretnie żadnego poradnika ze zdjęciami ani nikt też się nie określił że będzie działać na 100% a jak już widziałem to jednym działało innym nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli to 3C0 959 433 M to nie jest moduł gateway ?

tak

bo mam na końcu M

Nie

szukałem na forum

słabo szukałeś, wszystko masz opisane, co i jak przy wymianie na RNS510, poszukaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was, potrzebuję pomocy z radyjkiem w b6 highline, czy byłby ktoś tak życzliwy i zrobił zdjęcie okablowania do radio-nawigacji? miałem włam i odcieli mi jeden kabelek, wydaje mi się że to od anteny gps, czy z kabli tam jest tylko kostka + 2 kable antenowe? bo jeśli tak to mam tylko jeden. Jeszcze jedno pytanie, czy zmieniając z tego radia (nie wiem jaki to symbol) http://www.nawigacje.bydgoszcz.pl/nawigacje_fabryczne/WV/Passat%20B6/Volkswagen-Passat_2.0_FSI_2006_1024x768_wallpaper_3f.jpg

na rnsa 510 wystarczy że podepne kabelki i wszystko będzie działało, czy trzeba się jeszcze z czymś bawić? interesuje mnie obsługa dynaudio, sterowanie z kierownicy i gps, bo rozumiem ze mając podłączenie telefonu w podłokietniku nie będzie się dało "normalnie" z bluetoothem połączyć w radiu?

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego fotka z mojego auta - Pasek Highline z 2007 z fabrycznie zamontowanym MFD2DVD

 

DSC_0562_resize.jpg

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego, o to właśnie mi chodziło, czyli jeszcze przywłaszczyli sobie te zaczepy na antenkach. Jeszcze bym prosił kogoś o pomoc w drugiej części pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze bym prosił kogoś o pomoc w drugiej części pytania

 

odpowiedz poniżej

słabo szukałeś, wszystko masz opisane, co i jak przy wymianie na RNS510, poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem całość i jakoś niebardzo się doszukałem, potrzebuję prostej odpowiedzi

czy zmieniając mfd2 na rns510 będzie działało bez żadnych kodowań modyfikacji i innych magii:

FIS

sterowanie z kierownicy

zmieniarka cd

oraz czy będzie możliwość podłączenia "starej" anteny gps do radia.

 

Jeśli na któreś z pytań odpowiedź będzie nie, proszę żebyście podrzucili jakieś pomysły jakie radio byście polecili, tak żeby wszystko działało i było p&p. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wkładałem u siebie i nic nie musiałem zmieniać. nawet kodowania (mysle ze to przypadek np ktoś mial tak samo skonfigurowane podobnie autko). ale gdzieś kiedyś rzuciło mi się w oczy na forum, że są problemy ze zmieniarką.

generalnie wsyzstko do ogarnięcia bez większych kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.

Ponieważ jestem zmuszony wpakować do instalacji radia (po wymianie z oryginału na nie oryginał) separator, a w sprawach elektrycznych jestem "lajkonikiem", proszę o podpowiedź w który PLUS zaznaczony na fotce lepiej wpiąć się kabelkiem separatora? A może w ogóle lepiej w jakiś inny???

Dzięki za odpowiedź :)

 

mfd2-pin-out - Kopia — kopia-horz.jpg

 

EDIT: Oczywiście chodzi mi o kostkę, a nie gniazdo którego powyżej jest fotka, ale jak podpowiecie mi na gnieździe, to sobie odnajdę analogiczny przewód z kostki :)

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i co z tym PLUSem, bo nadal nie wiem, a chciał bym jutro podpić.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności