Skocz do zawartości
Gość lacoste

TDi DUZO PALI NO WŁASNIE CZEMU?

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie nie jestem pewien czy to atj tylko na forum tak zapisałem bo nie miałem pewnosci.. dzis jeszcze to sprawdze ale z tego co znalazłem wynika ze to moze byc AJM:

- AJM od 01/ 1999

- ATJ od 01/2000

Generalnie przed liftem pokazywały w litrach na 100km, więc najlepiej zalać do pełna, pojeździć i znowu do pełna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Witam

Mam taki mały problem kupiłem miesiąc temu passata B5

To rzeczywiście wdepnąłeś w gówno.
wskazuje zużycie chwilowe w granicach 25l/100km przy zagrzanym silniku
Nie szukaj sobie problemów. Ja jak wdepnę gaz to mam 35-45 litrów:p:p:p

I jak, poprawiło ci się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z moim Paskiem, na wyświetlaczu pokazuje ~17/100. Co odpowiada za wskazywanie średniego zużycia paliwa na 100km?

 

Pozdrawiam Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Mam podobny problem z moim Paskiem
Jaki problem?
na wyświetlaczu pokazuje ~17/100
dobrze ci pokazuje. Więc?

Tylko się tu dopisałeś czy może poszukałeś trochę o spalaniu chwilowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miałem podobny problem po wymianie czujnika temp.płynu niema problemu.

Czujnik podaje za niską temperaturę i silnik dostaje większą dawkę paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy miałem podobny problem po wymianie czujnika temp.płynu niema problemu.

Czujnik podaje za niską temperaturę i silnik dostaje większą dawkę pali

 

chodzi o to ze u mnie czujnik jest ok i nadal bez zmian;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mowa o średnim spalaniu, nie chwilowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od pół roku testuję Paska na tiptronicu i musze powiedzieć że w mieście nie schodzi poniżej 11 litrów na 100km. I wcale mu nie depczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w mieście nie schodzi poniżej 11 litrów
miasto to nie wskaźnik zwłaszcza dla automata... wyskocz na trasę zrób 300 km z określoną prędkością to będzie wiadomo czy pali dużo czy mało. Do 130 km/h przeważnie około 110, przy jeździe typowo w Polsce wioski, miasta itp, bez autostrady, prędkość średnia 90km/h na odcinku 500 km... spalanie 5,8 litra/100.

 

a miasto to w zależności czy korki, jakie odcinki, jaka jazda itd. ale 11 litrów da się spalić

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja od pół roku testuję Paska na tiptronicu i musze powiedzieć że w mieście nie schodzi poniżej 11 litrów na 100km. I wcale mu nie depczę.

 

 

Wiem coś o tym.... 3,2 CDI w automacie pali mi w mieście mniej niż passat 1,9 TDI (oczywiście równiez automat). Automaty VW są zdecydowanie nieudane. Choć jestem ich fanem jeżdząc VW mam deliktnie mówiąc niesmak. Brak dynamiki, kosmicznie duże spalanie, drgania jak w starym kadecie... szkoda słów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem właścicielem passata. Mam pytanie odnośnie spalania, podczas jazdy miejskiej całkiem normalnej bez jakiegoś większego wariowania komputer pokazuje średnie spalanie na poziomie 11l. Jak jest u was? Czy tu nie jest coś za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam od niedawno Passata B5 1.9 TDI Tiptronic. Spalanie u mnie kształtuje się na poziomie 7.8 l/100 km (wyliczenia rzeczywiste, komputer wskazuje 7.4). Moim zdaniem to nie jest dużo, zważywszy że nie za bardzo oszczędnie jeżdżę, głownie jest to miasto i kawałek trasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od niedawna jestem właścicielem passata. Mam pytanie odnośnie spalania, podczas jazdy miejskiej całkiem normalnej bez jakiegoś większego wariowania komputer pokazuje średnie spalanie na poziomie 11l.

To zależy w jakim mieście jeździsz. W godzinach od 8 do 11 spala mi około 10l a po 19-tej 6,3l. Miasto miastu nie równe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ale ja i tak jestem zadowolony, byłem przygotowany kupując ten samochód że nie będzie palił czterech litrów. Jak dla mnie wartości w granicach 8-10 litrów w mieście są jak najbardziej do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawa tyczy sie passata 1.9TDi 110km Kupiłem go miesiac temu i spalanie kształtuje sie w miescie około 10L trasa 6-7 co prawda jest to automat i opony maja szerokosc 225 ale mysle ze to przesada Staram sie jezdzic jak njoszczedniej ale to niewiele daje Kupilem to auto dla siebie to tez zaraz na poczatku wymieniłem olej rozrzad filtry powietrza i paliwa (wiec filter jest ok) Podjechalem na kompa wyskoczył blad czujnik temperatury silnika (dokladnie nie pamientam )sporadyczne przebicie do masy c..................Termostat trzyma wiec powinien osiagnac temperature Mysle tez o zapowietrzeniu spusczalem caly plyn i nalalem nowy ale z tego co wiem sam powinien sie odpowietrzyc Przeplywomierz czy sada niewala blendu mozna je jakos sprawdzic ? Ma ktos takiego samego pask by poruwnac spalanie? Z gory dzieki za wszeklie sugestie rady Pozdrawiam

 

Podstawowym błędem przy zakupie TeDeIka jest wiara w mit że TDI pali 5 litrów na setkę. Owszem jest to prawda ale nie w przypadku ciężkiego passata lecz w przypadku lekkiego Golfa mkIII

 

Mój średnio 6.8/setkę ale w manualu

Edytowane przez pawel1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujecie to faktycznie niektórym dużo palą :zecomi wyszło 100km po mieście 460 w trasie w tym autostrada w Niemczech prędkość to w trasie 130 .tankowany do pełna żeby właśnie wyliczyć ile pali ,spalił 4,7 litra .a średnie w mieście to 6 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ludzie czy Wy macie taka ciezka noge czy macie cos nie tak z autami .. u mnie przy butowaniu w miescie spali max 7.5-8 (a mam prawie 190KM i 400 nm i kola 19'' z oponami 235) gdzie wam w serii zjada podobnie albo i wiecej . Trasa ok 5.5-6.5 l .. zrobcie logi albo ... noga z gazu jak was tak bardzo boli to spalanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój passat z silnikiem Avf spala średnio 6.9L, 70% trasy lokalne 30% miasto.

Uważam, że to dużo.

Wcześniej miałem Audi A6C4 z silnikiem 2.5TDI R5(nie mylić z V6) i palił średnio 6.5L a w trasie przy 140km/h spalał na 6 biegu 6.2L.

Także ze spalania w passacie jestem niezadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pali po mieści 12,5l średnio (zawsze do pełna tankuję) poza miastem teraz 7,5 -8l wczesniej poaz miastem moglem zejsc do 5,8 ale po miescie zawssze okolo 12l. Automat 130km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde,czytam o waszym spalaniu po miescie i jestem w szoku,nie wiem co z moim paskiem jest nie tak ale ostatnio sprawdzalem u siebie jezdzac tylko po miescie (sklepy,bankomaty itp),wiec zalalem pelny bak 62l zzerowalem licznik i przy spokojnej jezdzie skazowka od paliwa spadla mi niemal na sam dol przy przebiegu 933km.

 

na trasie jak sprawdzalem jakis czas temu to na pelnym baku zrobilem 1000 z malym hakiem,ale duzo wyprzedzalem az mandat za predkosc dostalem :)

 

a i bym zapomnial jezdze na 18" kolach,tak wiec ja nie narzekam i ciesze sie zarazem z mojego spalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności