Skocz do zawartości
Gość lacoste

TDi DUZO PALI NO WŁASNIE CZEMU?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość David123

Ja po miescie jezdze dynamicznie i spala mi 9-9,5 (info z kompa)- MANUAL:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja po miescie jezdze dynamicznie i spala mi 9-9,5 (info z kompa)- MANUAL:D:D

To musisz bardzo bardzo dynamicznie jeździć u mnie max jak jeździłem ostro wskoczyło na 7,4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zauważyłem ostatnio wzrost spalania przy jeździe mieszanej 50/50 miasto/trasa pali mi ponad 8 l/100 km. Wcześniej było ok 2 l mniej ( styl jazdy bez zmian). Czy takie spalanie może wywołać wahanie się temp. (wskazania na wskaźniku falują między 80 a 90 stopni ) - wcześniej stałe 90. Czy to początek padającego czujnika temp. płynu chłodzącego? Na jakiej firmy wymienić taki czujnik i jakie oznaczenia ma on dla silnika ahu. Czy wymienić termostat profilaktycznie jesli juz będzie spuszcony płyn? - chyba ostano wolniej się silnik rozgrzewa. Z góry dzieki. Ps. jakie moga byc jeszce inne przyczyny - filtry świeże, cisnienie w oponach ok! Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Zauważyłem ostatnio wzrost spalania przy jeździe mieszanej 50/50 miasto/trasa pali mi ponad 8 l/100 km. Wcześniej było ok 2 l mniej ( styl jazdy bez zmian). Czy takie spalanie może wywołać wahanie się temp. (wskazania na wskaźniku falują między 80 a 90 stopni ) - wcześniej stałe 90. Czy to początek padającego czujnika temp. płynu chłodzącego? Na jakiej firmy wymienić taki czujnik i jakie oznaczenia ma on dla silnika ahu. Czy wymienić termostat profilaktycznie jesli juz będzie spuszcony płyn? - chyba ostano wolniej się silnik rozgrzewa. Z góry dzieki. Ps. jakie moga byc jeszce inne przyczyny - filtry świeże, cisnienie w oponach ok! Dzieki

 

Mam takie same objawy (no może jednak ciut inne bo czasami mam tylko 90C a tak trzyma sie max 80) i dołączam się do pytania.

Ja chce od razu wymienić termostat i czujnik....

To może wpływ ZA Puławy :P

 

Edycja:

Ciekawostka... Przejechałem 36 kilometrów w 12/13min a temperatura jak widać na focie...

DSCN6856.JPG

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wpływ ZA Puławy :P

Niewykluczone, że to nasze kochane Azoty...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam AVB + chip, skrzynia manual, na trasie (140 - 170km/h) spalanie 6,5 litra , jazda mieszana (wszytskiego po trochu,) 6,3 l/100km, akurat ostatnio zalalem dopełna i zmierzylem, a komp pokazuje o 0,7 l za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Witam sprawa tyczy sie passata 1.9TDi 110km Kupiłem go miesiac temu i spalanie kształtuje sie w miescie około 10L

A twoja książka serwisowa mówi ze ma palić 9,2 w mieście. Więc o co chodzi?

Tak jak napisali tak pali.

Nie wierz kolegom że niby ich automat w mieście pali 8L, a na trasie 4,5L.

Mój w mieście 9-10 a na trasie 6 przy czym ja szybko jeżdzę.I zauważyłem że jak oszczędzam sowjego to pali tyle samo jak mu cisnę. ( Cisnę- to nie znaczy sandał w podłodze 100% jazdy. To raczej dynamiczna jazda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość David123

Ja tez tak zauwazylem jak kolega maslog.Nie ma zadnej roznicy w spalaniu.

Czasami wydaje mi sie za mam problem polegajacy na tym iz dojezdzajac np. do swuatel na luzie przy niewielkiej pradkosci wydaje mi sie ze samochod sam hamuje.:(

Albo jak stoje,wlaczam jedynke lekko ruszam na samym sprzegle,po chwili wciskam sprzeglo a samochod rowniez sam hamuje.:(.

Z pol roku temu bylem u mechanika i robil mi hamulce,dodam ze byly wymieniane klocki przod+tyl.

Moze macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lacoste
A twoja książka serwisowa mówi ze ma palić 9,2 w mieście. Więc o co chodzi?

Tak jak napisali tak pali.

Nie wierz kolegom że niby ich automat w mieście pali 8L, a na trasie 4,5L.

jazda)

 

Czyli miedzy manualem a automatem jest taka ruznica? koledzy tutaj pisale ze w manualu spala trasa 5 a miasto max8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój automat ma jasno napisane. W mieście 10,2 poza 5,5 średnio 7,2.

Tylko oni badają golasy i jeżdżą bez klimy. Klima + doposażenie w elektrykę + skóra, nawigacja i takie tam duperelki i można śmiało liczyć nawet do 2l więcej w mieście i półtora na trasie. Moje pali w mieście 11-11,5 na trasie 6 - 7. Średnio wychodzi 7.8 - 8,5. Byłem na badaniu silnika, bo wydawało mi się, że coś za dużo mi łyka, ale chłopaki z Diagtronika powiedziały, że mój motor, to żyletka a mechanik to potwierdził, że nie ma sie do czego doczepić - wszystko w normie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość David123

Trzeba lac i jezdzic,nie patrzyc na wskazowke od paliwa.Jak bedzie malo paliwa to da wam znac:D:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lacoste

Witam niedawno rozpoczolem ten wontek w sprawie spalania wymieniłem jak pisalem wyzej czujnik termostat i jak tu mi powiedzano Fabryczne spalanie dla tego silnika to w granicach 10 l po miescie pogodziłem sie z tym . Jednagze niedawno po zapaleniu sie kontrolki skasowałem licznik i zatankowałem za 40 zł czyli około 9L jezdziłem delikatnie pomału ruszalem przyspieszalem itp wystarczyło na 55km komputer pokazał srednia 15 Mała presada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość majorek01

ja mam 2.5 tdi v6 163km w manualu i na trasie pali 8 a miasto i jazda szybka poza miastem 10 jechałem z poznania i predkosci dochodziły do 220 wtedy łyknoł 10.5 mysle ze to dobry wynik pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B4 1.9 AFN 110PS automat, kombi klima.

Ostatnie pomiary spalania wykazuja, ze moje pudlo ma apetyt na ropke. 3x lane do 1 odbicia, ta sama stacja, ten sam dystrybutor, radomskie korki, ciezka noga ;)

czyli jazda typowo miejska.

Wynik 12.5 l/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B4 1.9 AFN 110PS automat, kombi klima.

Ostatnie pomiary spalania wykazuja, ze moje pudlo ma apetyt na ropke. 3x lane do 1 odbicia, ta sama stacja, ten sam dystrybutor, radomskie korki, ciezka noga ;)

czyli jazda typowo miejska.

Wynik 12.5 l/100km.

Mi nigdy jeszcze nie skoczyło więcej niż na 7,5 a też nie mam lekkiej nogi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zipek -w Elblagu nie ma takich korkow jak u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no pakafoto przesadzasz z tym spalaniem. Chyba że aftomat tak daje po dupie. Ja mam 115 a wiadomo że na pompkach więcej pali i jeżdże B. szybko i w 7.5 sie mieszcze. Nawet jesli jeżdze tylko po miescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam niedawno rozpoczolem ten wontek w sprawie spalania wymieniłem jak pisalem wyzej czujnik termostat i jak tu mi powiedzano Fabryczne spalanie dla tego silnika to w granicach 10 l po miescie pogodziłem sie z tym . Jednagze niedawno po zapaleniu sie kontrolki skasowałem licznik i zatankowałem za 40 zł czyli około 9L jezdziłem delikatnie pomału ruszalem przyspieszalem itp wystarczyło na 55km komputer pokazał srednia 15 Mała presada ?

ty niewierz co pokazuje fis,trzepnij w nastawnik zeby dawka zeszla na 2,2 i wyjdzie ci po miescie 3.3 na 100 a w rzeczywistosci bedzie 8 na manualnej skrzyni,stare rozwiazania sa na tyle tempe ze one w sterowniku maja wzor do obliczania sredniego zuzycia paliwa na podstawie czynnikow nie zaleznych tak naprawde o faktycznego zuzycia paliwa,prawidlowo mierzy zuzycie tylko prawdziwy przeplywomierz paliwa,a u nas to tylko na zasadzie obliczania masy powietrza,cisnienia doladowania i predkosci obrotowej silnika,zeby w miare dokladnie sprawdzic spalanie to butla np.5 l pod maska i powrot paliwa do nie tez wsadzic i na navi liczyc kilosy przejechane na tym co w bance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja codziennie pokonuje dystans 30km x 2 do pracy w tą i spowrotem, jeżdżąc rano, kiedy jest mały ruch jade sobie 120km/h.

Nie udało mi sie zejśc poniżej 7l/100km, przeważnie jest to 7.2-7.5l/100km wg komputera, ale przekłada sie to też przy dystrybutorze.

Miałem problemy z temperaturą silnika, gdzie raz wskaźnik pokazywał 85*C raz 90*C, problem sam znikł, a spalanie bez zmian. W przyszlym tygodniu podłączam auto pod VAG-a, zobaczymy co pokaże.

Przyjedź na spot do Glinnej , Gładki będzie miał Vaga.

Jednagze niedawno po zapaleniu sie kontrolki skasowałem licznik i zatankowałem za 40 zł czyli około 9L jezdziłem delikatnie pomału ruszalem przyspieszalem itp wystarczyło na 55km komputer pokazał srednia 15 Mała presada ?

Jazda w korkach na krótkich odcinkach itp. Ludzie było na ten temat. Jeszcze raz piszę u mnie na odcinku paru kilometrów pokazuje spalanie 14 litrów. Dopiero jak sprawdzam na FISie spalanie z całego zbiornika wychodzi ok. 7.2 a na dłuższych trasach 6.5. Kolego lacoste zalej cały zbiornik skasuj fisa i potem sprawdzaj jaka średnia z całego zbirnika. U mnie po ruszeniu pokazuje spalanie chwilowe 99/100 i dopiero potem powoli średnia spada. Spalanie też zależy od waszej jazdy gdzie i w jaki sposób oraz w jakich warunkach. To jest temat rzeka.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, czy nie to koniecznie trzeba wziąć poprawkę na automat. Nie da się porównać manuala do automata w temacie spalania- to po prostu inne auta. Automat ciągnie obroty i musi spalić. W ostatnim czasie przywiozłem kilka pasków, każdym z nich jeżdziłem po dwa do czterech miesięcy, testowałem też różne skrzynie. Najmniej mi spalał AHU z manualem- tu na serio umiałem zejsć na 6l po moim średnio zakorkowanym mieście, natomiast najwięcej mi pali obecny AVB z automatem. O ile na trasie pali przyzwoicie to w mieście nie jestem w stanie zejść poniżej 9l. Coś za coś Panowie, albo spalanie, albo wygoda i komfort. Jak chcesz zejść ze spalaniem to manuala kup. AFN palił mi średnio 6l- oczywiście w manualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności