Skocz do zawartości
bazyli

kąt synchronizacji PD

Rekomendowane odpowiedzi

przestaw koło zębate (wałek) o jeden ząb w prawo i skoryguj ustawienia synchronizacji powinno byc ok.

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze pasek jest źle założony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze najprawdopodobniej koło zebate bedzie przesunięte o 1 ząb w lewo...

kiedy miałes wymieniany pasek rozrządu? i czy ten ktos uzył blokad?

jeśli dolne koło zablokujemy (blokadą) zgodnie z znakami, wtedy w kółko rozrządu musi isc włozyc trzpien blokady,(patrz opis wymiany paska) jesli otwory są odchylone wtedy na bank masz przestawiony rozrząd. a to ze odpala to dlatego ze kąt został skorygowany przez odpowiednie przesuniecie koła pasowego rozrządu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie ustawiałem kąt u mnie w AVF, wczoraj wymieniałem rozrząd , na oryginalny VW wszystkie graty , miałem kąt od 1.7-2.2 na plusie , ale przy zakładaniu oczywiście musiałem zluzować koło zębate wałka rozrządu i po złożeniu wszystko niby ok palił okej , ale wzrosło spalanie bo kąt skoczył na 7.2-7.7 w plusie.

No i dzisiaj ustawione , przestawiłem wałek czyli dużą śrubę w środku w prawo o 1 mm i proszę 0.0-(-0.6). Zobaczę jak będzie teraz się auto zachowywać, jak co to wrócę w okolice 1.5-1.7 na plus jak przed wymianą.

 

Przy tym ustawieniu kąta pomógł kolega sipowitz za co wielkie dzięki .

 

Mam nadzieję że mój post rzuci też jakieś światło na zagadnienie.

Edytowane przez tomek1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim dasz na plus (opóznienie zapłonu) to daj na minus tak ok 1-1.5 (przyspieszony zapłon) i wtedy będzisz widziec róznicę w dynamice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj zmieniałem kat synchronizacji wałka rozrządu bo mialem idealnie na 0,0 a przestawiłem na 2,2-2,8 ponieważ miałem duże spalanie na postoju teraz vag pokazuje 0,4l/h a wczesniej 0,8l/h a zmieniając na minus czyli na -2,0 to spalanie 1,2l/h a jak dowalilem gazu to po zejsciu z obrotów zaczął tak troche telepać. Jeszcze nie jeżdziłem w trasie ale jak pojade gdzies to dam znac czy spalanie zmalało, ogólnie ladniej pracuje wczesniej miał jakby kamienie tam przepychał a teraz tak delikatniej cyka, no i najważniejsze wtryski pokazują teraz wartości nie przekraczające jedynki a wczesniej pokazywały nawet do 1,5 korekta była. A mówia że zmiana tego nie ma związku i tego sie nie reguluje po zmianie rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mówia że zmiana tego nie ma związku i tego sie nie reguluje po zmianie rozrządu.

 

Zdecydowanie reguluje się. Teoretycznie optymalne ustawienia to oczywiście 0,0, ale każdy silnik należy traktować indywidualnie i tu zastosowanie ma metoda prób i błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co zrobić z fantem ,gdy środkowa śruba zamiast przestawiać wał odkręca się....Pasek AVF 1,9 TDI 2001r (chciałem ustawić na 0 a obecnie -1,1do-1,7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(chciałem ustawić na 0 a obecnie -1,1do-1,7)

W jakim celu ? co jest przy tych nastawach nie tak ? :)

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie reguluje się. Teoretycznie optymalne ustawienia to oczywiście 0,0, ale każdy silnik należy traktować indywidualnie i tu zastosowanie ma metoda prób i błędów.

 

 

jak stosuje sie blokady rozrządu to nie powinno sie nic zmienic po wymianie rozrzadu, ja mam ustawione na 0,0 i na postoju pokazuje mi 0,8l/h ale co do obliczen moich spalanie jest o wiele mniejsze niz wskazanie komputera wiec nie sugeruje sie tym, autko pali bardzo dobrze, ma moc wiec nie ruszam kąta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a co zrobić z fantem ,gdy środkowa śruba zamiast przestawiać wał odkręca się....Pasek AVF 1,9 TDI 2001r (chciałem ustawić na 0 a obecnie -1,1do-1,7).

 

Kolego w tym celu dokręcasz te 3 małe śruby w tzw. fasolkach, następnie mocno dokręcasz środkową (dużą śrubę) aby się już nie odkręcała. Następnym krokiem jest ponowne poluzowanie śrub na fasolkach i powrót do poszukiwań właściwego kąta synchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja mam takie pytanie czy kąt synchronizacji odpowiada za utrudniony poranny rozruch przy niskich temperaturach ?

3BG 1.9 TDI PD AWX

 

Akku sprawny, 4 Świece nowe, Vag zero błędów, czujniki temp pokazują prawidłowo.

kąt synchronizacji był ustawiony na +2,2 do +2,4

Przy odpalaniu ciężko odpala jakby 2-3 cylindry trzepie budą i po chwili wskakuje w normalną pracę.

przy odpalaniu wypluwa dym gryzący w oczy (niespalone paliwo)

później już nie dymi i spaliny normalne jak na TDI

 

teraz przestawiłem kąt synchronizacji na -0,6 do -1,1

odczucie pracy trochę przyjemniejsze.

silnik ładniej odpala (ale był już ciepły) równiejsza i cichsza praca. przy gaszeniu ładniej się zatrzymuje i nie trzepie całą budą.

Poczekam aż silnik ostygnie do ujemnej temperatury i zobaczę czy rozruch będzie łatwiejszy.

 

Jakieś inne sugestie na co zwrócić uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kąt synchronizacji był ustawiony na +2,2 do +2,4

Jak dla mnie kosmos. Ale jak już to było pisane ze 100 razy każde auto reaguje indywidualnie.

teraz przestawiłem kąt synchronizacji na -0,6 do -1,1

Teraz powinno być okey.

Mój extra pali, a mam kąt na poziomie -1,1 do -1,7

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki:) Czy wartości kąta synchronizacji VCDS pokazuje dopiero jak silnik osiągnie temperaturę roboczą? Podłączałem się na zimnym silniku po całonocnym postoju i w bloku gdzie powinna się pojawić wartość kąta nie było żadnych wskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie kosmos. Ale jak już to było pisane ze 100 razy każde auto reaguje indywidualnie.

wiem że to duża wartość dla porównania AVB Ojca odpala bez zająknięcia przy obecnych mrozach i synchro +0,6 do +1

Wiem ze każdy silnik ma inaczej ale chciałem się dowiedzieć czy np zbyt duże odchyłki od 0 mogą powodować trudności w odpaleniu zimnego silnika.

 

 

Teraz powinno być okey.

W najbliższych dniach będą duże mrozy wiec mam kilka dni czasu aby sprawdzić z różnymi ustawieniami.

 

Ja trochę z innej beczki Czy wartości kąta synchronizacji VCDS pokazuje dopiero jak silnik osiągnie temperaturę roboczą? Podłączałem się na zimnym silniku po całonocnym postoju i w bloku gdzie powinna się pojawić wartość kąta nie było żadnych wskazań.

 

No ja dzisiaj zrobiłem pomiar kąta synchronizacji zarówno gdy silnik był zimny (wg czujnika G62 temperatura chłodziwa wynosiła -7,5*C) oraz gdy silnik był zagrzany do 87*C

 

+2,2 do +2,4 przy temperaturze -7,5*C

+2.2 do +2,4 przy temperaturze 87*C

 

Rozumiem ze po nocnym postoju podpiąłeś VAG i uruchomiłeś silnik i sprawdzałeś grupę 04 MVB pozycja 4 ?

Wartość kąta synchronizacji pojawia się tylko na zapalonym silniku i pojawia się w każdej temperaturze pracującego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

Ja mam takie pytanie czy kąt synchronizacji odpowiada za utrudniony poranny rozruch przy niskich temperaturach ?

3BG 1.9 TDI PD AWX

 

Akku sprawny, 4 Świece nowe, Vag zero błędów, czujniki temp pokazują prawidłowo.

kąt synchronizacji był ustawiony na +2,2 do +2,4

Przy odpalaniu ciężko odpala jakby 2-3 cylindry trzepie budą i po chwili wskakuje w normalną pracę.

przy odpalaniu wypluwa dym gryzący w oczy (niespalone paliwo)

później już nie dymi i spaliny normalne jak na TDI

 

teraz przestawiłem kąt synchronizacji na -0,6 do -1,1

odczucie pracy trochę przyjemniejsze.

silnik ładniej odpala (ale był już ciepły) równiejsza i cichsza praca. przy gaszeniu ładniej się zatrzymuje i nie trzepie całą budą.

Poczekam aż silnik ostygnie do ujemnej temperatury i zobaczę czy rozruch będzie łatwiejszy.

 

Jakieś inne sugestie na co zwrócić uwagę ?

 

Mam identyczne objawy - silnik AJM. Rano telepie jakby na 2-3 gary i ciężko pali, nawet nie na mrozach. Kopciuch z rury gryzący - po 100 metrach jazdy ustaje. Ogólnie szukam rozwiązania. Niektórzy piszą, że to wtyczki elektryczne pompek - to juz wyeliminowałem. Kolejna rzecz to regulacja pompowtrysku - śruba na dźwigni (dokręcamy do wyraźnego oporu i cofamy o 225 stopni - lub 180 - różne szkoły są). Jutro chcę to zrobić. No i synchronizacja to moze byc 3 powód. Nie wiem tylko w którą stonę kręcić kołem żeby opóźnić, a w którą żeby przyspieszyć wtrysk. Jeśli może ktoś rozjaśnić - popuszczamy 3 małe śrubki na fasolach i kręcimy dużą, żeby regulować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem tylko w którą stonę kręcić kołem żeby opóźnić, a w którą żeby przyspieszyć wtrysk. Jeśli może ktoś rozjaśnić - popuszczamy 3 małe śrubki na fasolach i kręcimy dużą, żeby regulować??

 

Klucz 18 na dużą śrubę i:

- w prawo do -

- w lewo do +

Edytowane przez NiemoR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam identyczne objawy - silnik AJM. Rano telepie jakby na 2-3 gary i ciężko pali, nawet nie na mrozach. Kopciuch z rury gryzący - po 100 metrach jazdy ustaje. Ogólnie szukam rozwiązania. Niektórzy piszą, że to wtyczki elektryczne pompek - to juz wyeliminowałem. Kolejna rzecz to regulacja pompowtrysku - śruba na dźwigni (dokręcamy do wyraźnego oporu i cofamy o 225 stopni - lub 180 - różne szkoły są). Jutro chcę to zrobić. No i synchronizacja to moze byc 3 powód

 

wiec dzisiaj odpalałem samochód po regulacji kąta synchronizacji.

poprzednio było +2,2 do +2,4

obecnie -0.6 do -1.1

Temperatura podczas odpalania -15,7*C

Niestety odpalał tak samo jak na poprzednim ustawieniu.

 

Zauważyłem jednak, że jeśli go uruchomię i silnika zgaszę po 10 sekundach to następne odpalenie (dalej przy ujemnej temperaturze) jest dużo lepsze.

zastanawia mnie czy to nie czasem wina Vacu pompy tzn cofające się paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie natomist po paru dniach postoju,zeby uruchomic przy temperaturze -15,20 stopni musze dodac lekko gazu.myslicie ze to jest spowodowane zlym kątem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja właśnie jestem po wymianie rozrządu. Postanowiłem także przestawić kąty synchronizacji bliżej 0. Przed zmianą wahały się u mnie między +1,7 a +2,8. Po przestawieniu wahają się między 0, +0,6 a +1,1. Niestety po pierwszej jeździe stwierdzam, że samochodzik ma problem z przyspieszeniem (nawet wciśnięcie gazu do podłogi mało daje na niskich biegach) i chyba więcej pali. Piszę chyba bowiem są sprzeczne sygnały. Średnie spalanie samochodu spadło z 7,5 l/100 km do 7,3 l/100km. Ale już spalanie na postoju wzrosło z 0,3 l /100 km do 0,9 l/100 km. Przy ruszaniu na skrzyżowaniu spalanie waha się między 20 l/100km – 40 l/100 km. W mieście na 4 biegu i prędkości ok. 50 km spalanie wynosi ok. 4,5 l /100km. Sam już nie wiem co o tym sądzić. Najbardziej martwi mnie brak dynamiczności, co ma kolosalne znaczenie, gdy chcemy szybko wbić się na skrzyżowaniu lub kogoś wyprzedzić (bez problemu). Przed zmianą samochód zachowywał się idealnie jak dla mnie (spalanie akceptowalne, dobre przyśpieszenie). Zastanawiam się czy nie spróbować dać mu idealne 0 kąta synchronizacji lub nawet jakoś na – wartości (poniżej 0). Ewentualnie wrócić do starych ustawień, które mu służyły. Chciałbym odzyskać dynamizm przy akceptowalnym spalaniu oraz tak aby samochód dobrze palił zimą. Co o tym myślicie i co radzicie. Wielkie dzięki za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności