kontas
-
Liczba zawartości
12 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O kontas
- Urodziny 11/13/1986
Informacje osobiste
-
Imię
Mateusz
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Gdańsk/Bytów
Samochód
-
Silnik
Nie passat
-
Rok produkcji
2000
-
-
Mam identyczne objawy - silnik AJM. Rano telepie jakby na 2-3 gary i ciężko pali, nawet nie na mrozach. Kopciuch z rury gryzący - po 100 metrach jazdy ustaje. Ogólnie szukam rozwiązania. Niektórzy piszą, że to wtyczki elektryczne pompek - to juz wyeliminowałem. Kolejna rzecz to regulacja pompowtrysku - śruba na dźwigni (dokręcamy do wyraźnego oporu i cofamy o 225 stopni - lub 180 - różne szkoły są). Jutro chcę to zrobić. No i synchronizacja to moze byc 3 powód. Nie wiem tylko w którą stonę kręcić kołem żeby opóźnić, a w którą żeby przyspieszyć wtrysk. Jeśli może ktoś rozjaśnić - popuszczamy 3 małe śrubki na fasolach i kręcimy dużą, żeby regulować??
-
Mam autko na pompkach, jutro postaram się zrobić pełne logi. Pisałem już w innych tematach o swoim problemie, a tu mam identyczne objawy i identyczny błąd. Ludzie piszą, że diesel musi kopcić, ale nie aż tak . Rano biały dym, telepie i przerywa.. po 100 m jest lepiej, ale w sumie non stop lekko wibruje. Mam porównanie, bo kolega ma identyczne autko i jest o niebo lepiej u niego. Stawiam na pompki, ale zanim wielkie koszty, to przeczyszczę wtyczki na pompkach.
-
Witam, odgrzewam kotleta, gdyż mam IDENTYCZNY problem co autor wątku - ten sam błąd, objawy te same - trzęsienie, biały dym.. Czy założyciel wątku uporał się z problemem?? Czy ktoś miał podobny problem? Na ciepłym pali od strzała, na zimnym lubi pokaszleć...
-
Hm...niby proste, ale nie do końca. Autodata mówi, że co 15 kkm olej+ filtr oleju, co 15kkm upuścić wodę z paliwowego (zero wzmianki na temat wymiany) oraz zero wzmianki na temat wymiany filtra powietrza . Po wielu dyskusjach i w miarę długich poszukiwaniach stwierdzam, że olej wraz z jego filtrem oraz filtrem powietrza będę zmieniał co 10 kkm, zaś filtr paliwa i kabinowy co 20 kkm. Myślę, że to rozsądne terminy . Dziękuję i pozdrawiam.
-
Wszystkim dziękuję za zainteresowania. Ale-jest jedno ALE . Jakie są zalecane przez producenta odstępy między wymianami w/w filtrów:). Każdy ma swoją teorię - ja również. Tylko ciekawi mnie co na to Niemcy:) - oni się rzadko mylą w technologiach:). PZDR
-
WItam Panowie, Odświeżę temat. Staram się wyszukać konkretnej informacji na temat częstotliwości wymiany: olej+filtr oleju, filtr paliwa, filtr powietrza oraz kabinowego w VW Passacie B4 1.9 TDi 1Z. Jakie przebiegi do wymiany podaje producent? Osobiście wymieniam olej+filtr oleju co 10 kkm, powietrza, kabinowy i paliwa co 20kkm. Pozdrawiam
-
Czasem jedzie, czasem nie - zamula B4 TDI - Prośba o pomoc
kontas odpowiedział LowRiders → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Miałem podobną sytuację. Okazało się że wężyk od czujki ciśnienia doładowania zsunął się z króćca, brak sygnału = tryb awaryjny (brak mocy). Czyszczenie turbiny odpada, jest tylko EGR upuszczający spaliny do dolotu. Wymiana czujnika temp paliwa dodaje ducha silnikowi, ale to znam ze słyszenia, mniej z doświadczenia. Przepływka również daje zamuła. Przyczyn może być wiele. Zycze powodzenia. -
O ile mnie pamięć nie myli, co do śrenicy koła, która ma się do wskazania prędkościomierza obowiązuje następujący wzór: na przykładzie orginalnego rozmiaru dla naszych passków: 1) 185/65/R14. 185 - szerokość opony [mm], 65 -oznacza wysokość opony (procentowa wartość szerokości, czyli 65%*185=120,25 [mm], pamiętajmy, że podwajamy tą wartość (opona jest wysoka nad felgą i pod felgą 14-srednica felgi w calach, 1 cal = 25,4 mm, 14*25,4=355,6 mm, Z ostatecznego rozrachunku średnica koła ma: 2*120,25+355,6=596,1 mm. 2) 195/50/15 -srednica= (50%*195 mm)*2+15"*25,4mm = 576 mm - czyli średnica mniejsza więc więcej obrotów koła podczas jazdy niż w przypadku wyżej-prędkościomierz będzie zawyżał prędkość pojazdu. 3) 195/55/15 -srednica= (55%*195 mm)*2+15"*25,4mm = 214,5+381=595,5 mm - czyli prawie identycznie jak w 1 przypadku, licznik nie oszukuje. Ja mam osobiście 205/50/15 i średnica koła wyszła 586 mm, to mi wyszło, że jak rzeczywsta prędkość będzie 90km/h, to licznik wskaże około 91,7 km/h i na odwrót, jeśli licznik wskaże 90km/h to się pojazd porusza z rzeczywistą prędkością 88,3 km/h. Czyli na 10 mm średnicy koła mniej licznik zawyża o 1,7 km/h (przy 90). Dalej-to znaczy, że licznik zawyża o 1,9% wskazania. Czyli jak sobie policzymy średnicę koła to mamy: Wynikowo: Średnica mniejsza od fabrycznej o: 10 mm - licznik zawyża o 1,9% 20 mm - licznik zawyża o 3,8% 30 mm - licznik zawyża o 5,7% ... .. . Średnica większa od fabrycznej o: 10 mm - licznik zaniża o 1,9% 20 mm - licznik zaniża o 3,8% 30 mm - licznik zaniża o 5,7% ... .. . PS. Jeśli się gdzieś pomyliłem, zakręciłem to proszę o poprawkę..
-
temperatura silnika - przeczytaj zanim zapytasz
kontas odpowiedział ormowiec → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Skoro tak właśnie jest to stawiam na czujnik, podmienimy-zobaczymy.. Myślę, że u mnie z zimnymi lutami nie ma problemu, bo wskazówka jest "stabilna wychyleniowo" po osiągnięciu 80 st. C (a reszta wskaźników jest jak najbardziej sprawna). Pszemek_K Dzięki za zainteresowanie -
temperatura silnika - przeczytaj zanim zapytasz
kontas odpowiedział ormowiec → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Termostat zdaje się być ok, bo wskazówka nie "faluje" w zależności od obciążenia i stopnia oddawania ciepła przez chłodnicę (prędkość masy powietrza przepływającej przez chłodnicę), no chyba że jadę z górki i ogrzewanie na max..ale to sporadycznie w takim wypadku o 2 stopnie opadnie (jest zima). A zimne luty nie powodują sytuacji, że wskazówka albo działa albo nie działa? A u mnie trzyma 80... więc stawiam jednak na czujnik czteropinowy na króćcu. Czyżby miał dwa układy pomiarowe i jeden działa prawidłowo (do ECU), a drugi błędnie (na wskaźniki)? Dobrze by było podmienić taki czujnik, ale z tym jest problem:).. Jak ktoś miał coś podobnego i się uporał to proszę o podpowiedź...jeśli nie, to główkujemy dalej:) Pzdr.. -
temperatura silnika - przeczytaj zanim zapytasz
kontas odpowiedział ormowiec → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Ahm, rozumiem że po prostu wskazówka temp. "nie dobija" do 90 st. C. Mam autko od grudnia, więc nie wiem jak tam termowłącznik ale myślę, że ogarnie wysokie temp. . Ale pewnie nie będe miał możliwości obserwowania temp. załączenia i wyłączenia wentylatora na zegarach. Grunt, że ECU wie jak jest i dawka jest odpowiednia. Dzięki za pomoc i PZDR. -
temperatura silnika - przeczytaj zanim zapytasz
kontas odpowiedział ormowiec → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Witam Panowie (i Panie jeśli czytają). To moja pierwsza wypowiedź więc proszę o wyrozumiałość. Po lekturze całego postu nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a oto ono: mój Pasio to B4, silnik 1Z na króću przy głowicy mam 4-pinowy czujnik temp. (czarny z żółtą otoczką), który jak mi wiadomo podaje jednoczesnie temp do ECU oraz na zegary. Problem w tym, że wymieniałem termostat bo niedogrzewał i po wymianie 80 st. C i ani drgnie. Stoję, jadę w mieście, trasa... 80 i ani drgnie. Myślałem, że to kiepski termostat Vernet'a, ale po podłączeniu do VAG-Com'a temp podawana do ECU 92-93 st (prawidłowo), zaś na zegarkach jak wspomniałem 80 (do wskaźników niemożliwością wejść, zawsze jakiś błąd). Czy możliwe, że jeden czujnik podaje inną temp na ECU, a inną na zegary?? Padnięty czujnik? Wiem, że nic nie szkodzi skoro temp na silniku Ok, ale wiadomo drażni oko, a przecież Pasio ma być idealny
