Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam

Kolor sprężyny tył: zielony, brązowy. Jaki zamiennik polecacie ?

Z wlepki:

 

0JF Klasa masy pojazdu – oś przednia>> zakres max.

1BA: 795—823

1BA Pakiet sprężynowania komfortowego (standard)

0YC Klasa masy pojazdu – oś tylna>> zakres ciężaru:

1BA: —559

 

Szukam sprężyn na tył a potem zajmię się przodem. Amorki sachs

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po wielogodzinnym przeszukiwaniu sieci i informacji o sprężynach w końcu trafiłem w odpowiednie miejsce.

 

Chciałbym założyć niższe seryjne sprężyny do swojego Passata AWX 2002r.

Numer z wlepki: OJH OYF 1BA OGE

 

Jakich kolorów kropek powinienem szukać? Bardzo proszę o pomoc

 

Podobno sprężyny KYB delikatnie obniżają auto. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy po passata posiadam od niedawna i pojawił sie następujący problem= chciałem wymienic spręzyny w przednim zawieszeniu poniewaz stał krzywo po wyjeciu okazało sie ze obie spręzyny są różne wiec kupiłem nowe na allegro które to miały pasowac, po ich założeniu okazało się ze przod podnióśł sie nie naturalnie wysoko, więc kupiłem następne w sklepie -sprawdzane po vin,rocznik itp i znów to samo. Kupiłem wiec na złomie tez mieli mi dobrac i dalej to samo ,odrobine opadł . Prosze o pomoc jakie one maja byc i jkimi kolorami oznaczone. Passat 1.8 benzyna 125km 1998r kombi Variant naped na cztery koła. CAM00012.jpg

Edytowane przez szaman782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym posiadaczem Passata B5 z 98roku, kombi z silnikiem 1,9 TDI 110KM AFN, z wlepki z bagażnika moje zawieszenie to OJG OYD 1BA, czy któryś z forumowiczów byłby tak uprzejmy i podał jakie oznaczenie na przodzie i tyle powinny mieć sprężyny oryginalne? Aktualnie na lewej tylnej sprężynie mam 1 kropkę szarą i 3 x niebieską, na pozostałych sprężynach oznaczeń brak, wnioskuję że też przez to lewa strona auta siedzi około 1cm niżej niż prawa strona.

Kolejne pytanie to o jakim oznaczeniu powinienem założyć sprężyny, jeśli chciałbym mojego paska podnieść o kilka cm w górę? Bo szczerze nie kręci mnie niskie zawieszenie i też nie lubię kiedy auto nisko stoi. Koledzy pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy takie szybkie pytanko,czy jest jakaś różnica że założę kropkami do dołu albo do góry sprężynę? Czy nie ma żadnej różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_8900.jpg

witam posiadam passata b6 2005 pękła mi sprężyna z takimi krobkami czy wie ktoś gdzie mogę taką sprężynę kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu, orientuje się ktoś jaki powinien być prześwit między tylnym błotnikiem a kołem?? U mnie jest 5 cm i wydaje mi się , że jest nisko. Sprężyny nowe, amory nowe. Sprężyna LESJÖFORS 4295036. Gum na których osadzona jest sprężyna nie wymieniałem, ale podejzewam, że to dużo nie da. Co sądzicie o takim rozwiązaniu: http://allegro.pl/guma-podwyzszajaca-pod-sprezyne-bardzo-wytrzymala-i5212627386.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie potrzebuje pomocy, od paru dni szukam i nie mogę sobie poradzić. Mianowicie chciałem Paska troszkę opuścić w dół, myślałem o zawieszeniu 1 BE. Ori mam 1 BA Klasa masy pojazdu – oś przednia - 0jj , Tylna 0YF .

 

Znalazłem :

 

Przód Amor - 3BO413031R Sprężyna 8DO411105DA

 

Tył Amor - 3BO513031P Sprężyna 4BO511115BM

 

Mógłby mi ktoś sprawdzić czy o tych numerach mam szukać zawieszenia, czy prawidłowo jest dobrana klasa wagowa do kombi, i czy to opuści 20mm w dół. Dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pękła mi sprężyna z przodu. Amory widze mają numer 3B0413031 A, wg etki powininiem mieć z końcówką Q/R, mam teraz założone dwie różne sprężyny 1 kropka biała 2 brązowe, i drugą 1 żółta i 1 brązowa (ta pęknięta), i teraz nie wiem jakie kupić, te pierwsze czy takie jak ta pęknięta? Kody zawieszenia z bagażnika to 0JH OYE 1BA, z tego wynika że powinienem mieć takie jak ta pęknięta, ale znów amory mam inne i nie moge nigdzie znaleźć jakie sprężyny do nich pasują, ewentulanie może jakieś inne, nie chce żeby mi sie z przodu zrobiła koza, a teraz jest w sam raz (w nadkole wchodzą 3 palce). Auto z silnikiem AFN w kombi z klimą. Prosiłbym o szybką pomoc

Edytowane przez Zamix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem sprężyny z jedną biała i trzema brązowymi kropkami. Widzę że różnica w zakresie max obciążenia przedniej osi wynosi ok 30kg (nowe mają mniejszy). Czyli auto będzie bardziej miękkie? A jak z wysokością i prowadzeniem? Orientuje się ktoś?

Edytowane przez Zamix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mi ktos w stanie powiedziec do jakiego auta przewidziane sa sprezyny oznaczone paskami 1x zielony i 1x rozowy, sprezyny przedniego zawiszenia a amorkach boge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie oznaczenia kolorów sprężyn PRZÓD mam szukać chodzi mi o orginały, bo mechanik mi wymienił na "no name" (po tym jak jedna sprężyna pękła) i samochód leży praktycznie na ziemi i trudno nim jeździć...

SPRĘŻYNY.jpg

SPRĘŻYNY.jpg

drugą sprężynę wywalił i nie wiem jakie te orginalne miały oznaczenia. Na orginalnych sprężynach auto stało wysoko a teraz to jakaś masakra, można jeździć tylko po asfalcie, ewentualnie czy są jakieś tabele z oznaczeniami kolorów sprężyn, to wtedy po wlepce dobiore jakie powinny być orginalnie. Dodam że auto ma docelowo stać wysoko

 

Passat b5 kombi AVB 1,9 tdi rok 2001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat b5 kombi AVB 1,9 tdi rok 2001.

1BA-0JH (przód) = 1x żółty i 1x brązowy

1BA-0YE (tył) = 1x zielony i 3x brązowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam passat B5 2.8 4Motion [AQD], VIN WVWZZZ3BZYE230490, dolna linijka wlepki 0JJ 0YP 1BE, z tego co wiem 1BE to sportowe zawieszenie -20mm, lecz klasa wagowa 0YP na tyle nie występowała w 1BE, czy jestem w błędzie? Proszę o pomoc. Chciałbym jednak aby autko poszło ciut wyżej, jak na normalnym zawieszeniu. Obecne sprężyny są pęknięte. Jakie sprężyny polecicie? Prosiłbym o ewentualne numery lub link do strony.

Edytowane przez Sylvvestro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam passata b5 fl kombi 1,9 tdi awx chcialbym zmienic zawias z 1BA na 1 BE i tu pytanie?

Posiadam czerwone amorki i do nich sprezynki na przod: 1 kropka niebieska i jedna szara.

Na tyl 1 pomaranczowa i dwie niebieskie. Czy beda dobre do mojego pasiurka?? Wielkie dzieki.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

20161123_153610.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Passat'a B6 zainteresowałem sie spręzynami i czy ktoś może powiedzieć jaki to sopień jest wysokości, kolory na moich to: pomaranczowy, niebieski i zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z racji tego że tył mi nisko siedzi bo ktoś wsadził jakiś obnizający wynalazek

Mam do wyboru te 4 spręzyny jako uzywki

3B0511115N klasa wagowa 0YC 1x zielony 1x brązowy , 3B0511115P klasa wagowa 0YD 1x zielony 2x brazowy , 3B0511115S klasa wagowa 0YE 1x zielony 3x brązowy , 3B0511115T klasa wagowa 0YF 1x zielony 1x niebieski

W kolejnosci jak napisałem jest niby od najniżej klasy wagowej do najwyższej

Silnik 1.8 T , przeglądajac allegro zgłupiałem

Dane brane z Car PRog (etka online)

Najlepsze jest to że na wlepie w bagażniku nie mam oznaczenia klasy wagowej tyłu , rodzaj zawieszenia jest ,oznaczenie przodu tez a tyłu nie ma

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sumie intersuje mnie która spręzyna jest mocniejsza

3B0511115P 1x zielony 2x brazowy czy 3B0511115S 1x zielony 3x brązowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,moje kody z wlepki sa takie 1LB OJF OYE 1BA jakie kropki sprezyn powinny byc?pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam interesują mnie jakie amortyzatory przód+tył do passat b5 fl z zawieszeniem 1BE ,czy będą to standardowe czy jakieś specjalne proszę o jakieś przykłady tj. firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności