Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

To wynika z ETKI czy jakichś dokumentów czy tylko z obserwacji/doświadczenia.

Wynika, wynika. :)

 

Proponujesz przód miększy o jeden poziom (z 0YH na 0YG), natomiast z tyłu o dwa poziomy (z 0YE na 0YC)?

:nie

 

Wojtek dzięki za info, już łapie o co chodzi. Zasugerowałem się tylko oznaczeniem kodowym i uznałem że ma być takie same dla zawieszenia 1BE. Nie brałem pod uwagę klasyfikacji masy pojazdu, właśnie znalazłem na forum wykaz klas i faktycznie masz rację.

 

Jeszcze raz dzięki. Teraz tylko trafić takie sprężyny w obiegu wtórnym to będzie nie lada wyzwanie.

Spoko. :)

 

Zawsze tak dobieram (ze szczególnym uwzględnieniem grup wagowych). :ok

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wynika, wynika.

 

Ale z czego?

Chętnie się dowiem:cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ma ktoś z was może zawiechę 1be z 1xniebieski i 1x pomarańczowy z tyłu z ori amorkami (czerwone)? Ciekawi mnie jaką charakterystykę pracy ma to zawieszenie. Twardo jest czy tak w sam raz? Obniża o 20 z tego co wyczytałem tak?

 

Pozdrawiam :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale z czego?

No przecież padła już wyżej odpowiedź, pełne sformułowanie a nawet odsyłacz. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Passata B5 Sedan 1.8 125Km Silnik ADR . Strasznie mi opadł przód samochodu w stosunku do tyłu. Moje pytanko jakie powinny być oryginalne sprężyny z przodu, jakie kolory oznaczeń, jakie wymiary?? Etka podaje mi nr oryginału 8D0411105AP. Lepiej kupić używke czy nową?? W serwisie VW liczą sobie za sztukę 420 zł więc to zdecydowanie za dużo...

Edytowane przez Dziubasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie zaproponujecie za zestw do 1.8T AWM 170 KM

 

Było na przodzie 1x brąz 1x biały - wyglądało to na koze...

 

Założyłem typowo od 1.8T 1x pomarańcz 3x niebieski i koza jest jeszcze większa..

 

Jakiś pomysł?

 

Na tył mam 1x pomarańcz 1x niebieski i drugi zestaw 1x pomarańcz 2x niebieski.

 

Co z przodem jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam interesują mnie oznaczenia sprężyn najwyższych do passata b5 kombi jakie są to kolory ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy do passata B5 FL 1.9 AVF 4Motion sedan, mogę założyć sprężyny na przód 1xzielony 2xbraz? (niby z b5 fl 2.5tdi 4motion kombi)

Poprzedni właściciel zamontował jakieś shitowe zamienniki i przód siedzi mi 4cm niżej niż tył a do tego jest tak miękko że walę przodem nawet na asfalcie... (co jest dla mnie nie do zaakceptowania)

 

Wolę mieć wysoko maks niż nisko i przycierać, lepiej żebym nie szurał brzuchem po asfalcie tylko miał te 70cm do nadkola.(krawędzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam do syncro takie 2xniebieski Różowy i Żółty od czego i jakie to sprężtny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie do znawcow na mojej wlepie mam symbole 1be oyc ojh czy oznacza to ze moj pasek ma ori zawieche sport rocznik 2005 1.9tdi 130km avf kombi comfortline prosze o odp z waszej strony i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam pytanie do znawcow na mojej wlepie mam symbole 1be oyc ojh czy oznacza to ze moj pasek ma ori zawieche sport rocznik 2005 1.9tdi 130km avf kombi comfortline prosze o odp z waszej strony i pozdrawiam

 

Teotetycznie jak najbardziej, dla 100% pewności podaj jeszcze jakich kolorów i ile masz kropek na sprężynach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś rozszyfrować moje kolory? Wiem że nie mam oryginałów a chce go obniżyć -20 lub -30. Jakie powinienem mieć i jakich kropek szukać? Dzięki z góry za pomoc.

8RM 1ZC 0JK 0YT 1BA OGZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MoglbyaSorry za brak pl znakow ale pisze z pracy i nie mam dostepnego jezyka pl:)

 

Chcialbym wymienic sprezyny z tylu na nowe, badz troszeczke twarsze(auto czesto jezdzi zaladowane) oznaczenia moich sprezyn to 1 zielony 3x brazowy, moze mi ktos znalezc odpowiednik sachs lub innej firmy(byleby dobrej) ktory bedzie taki sam lub nieco twardszy

Dzieki z gory:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje szybkiej odpowiedzi, strzeliła mi jedna sprężyna z przodu i trzeba ją jak najszybciej wymienić :) korzystając z sytuacji chciałbym założyć coś niższego ale oryginał :) i tu moje pytanie jakiego oznaczenia szukać? z tego co wypatrzyłem na swojej sprężynie to 1xbiały 3x brąz, oznaczenie na wlepie : 1LZ OJG OYC 1BA, a jeśli nie znajdę niższego to chciałbym standard, tylko identycznego nie mogę nigdzie znaleźć..

 

Albo może ma ktoś na sprzedaż? :P

Edytowane przez Jar091

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Czy mógłby mi ktoś jasno powiedzieć jakie oznaczenia sprężyn 1BE będą pasowały do sedana AWX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pomoże ktoś w rozszyfrowaniu jakie oznaczenie sprężyn ma być w moim pasku,

według wklejki w bagażniku mam coś takiego:

0JF = Weight category front axle weight range 6

0YB = Weight range 2 installation control only, no requirement forecast

1BE = Sports suspension/shock absorption

 

czyli według opisu z pierwszej strony

1 - pomarańcz 3 - niebieskie - przód

1- pomarańcz 1 - niebieski - tył i tu pytanie czy tak może byc czy zle odczytalem literke w oznaczeniu OYB ma byc OYD wtedy by się zgadzał tył

wklejka jest kiepskiej jakości ale wydaje mi się że jest tam B a nie D.

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze odczytałeś kody 0JF i 0YB. Nie sugeruj się tym, że takie same kolory mają być z przodu jak i z tyłu. Chodzi bardziej o klasę masy pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki stawiam na to ze OYB jest ok wiec jakie maja byc kolory :

 

przod 1 pomarańcz i 3 niebieskie

tyl 1pomarancz 1 niebieski

 

dzwonilem do serwisu vw i gosc powiedzial przod 1 pom 3 nieb, tyl 1 zielony 3 białe ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze przod mi stoi jak koza... popatrzylem na sprezyny i mamy 1x bialy i 3 brazowe paski. Wiec zgadza sie z wlepa 0JG. Zobaczcie czy to normalny przeswit czy jednak ten prozd jest za wysoko. Tył jest tak optymalnie. Nie lezy na oponie ale jest w sam raz

995aebc9d3fa1d1fm.jpg

Edytowane przez kenczorf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy amkrki moga odpowiadac za to ze auto jest miekkie? Moje sprezyny sa wg tabeli odpowiednie a auto miekkie jak kanapa a mam wersje obnizona sport. Prosze o podpowiedzi zanim wydam 1200zl na marne i nie bedzie poprawy a moze kupic gwint z MYSa i takie cos zalozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności