Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów B3-B4(35i)

Rekomendowane odpowiedzi

Na każdej da się jeździć :) , kwestia jka z dwumasem którego masz w AFNie czy podpasuje pod skrzynie. A róznica w przełożeniach powoduje to że np ja mam w 1Z jakąś krótką skrzynie i silnik po Chipie zbiera się super i przyspieszenie konkretne, ale kiepsko jest w trasie bo przy 140km/h ja mam ponad 3tys obrotów, przy 100km/h mam 2100obr- powoduje to że przy wysokich prędkościach ma wysokie oborty, głośniej pracuje i napewno więcej łykie paliwa. Tata ma w b4 Afn dłuższą skrzynie i przy 100km/h ma 1800obr.

Krótsze przełożenia dają lepsze przyspieszenie ale większe oborty na dużych prąedkosciach i troche większe spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem ze skrzynią w Passacie B4 2.0 AGG 8v(jest CRU na naklejce w bagażniku) jak puszczam sprzęgło na pierwszym biegu przy ruszaniu słychać grzechotanie (jak by zębatki szorowały o siebie, albo coś w tym stylu), reszta biegów działa dobrze, co to może być ? Skrzynia do wymiany ? Wcześniej nie miałem żadnych problemów.

Drugie pytanie to takie ze mam skrzynie do kupienia w dobrej cenie od znajomego, ale skrzynia jest od Passata B4 2.0 16v (z tego co mówił 96r. nie wiem jaki silnik) podpasuje do mojego czy będą jakieś problemy? Oczywiście sprzęgło będę też wymieniał bo juz czas na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja też mam pytanko, ojcu w tamtym tyg. zaczęła walić się skrzynia (dzwoni na 1 biegu) i tak moje pytanie jakiej skrzyni szukać o jakim oznaczeniu ojciec raczej nie będzie modził, wiem że pisze na wlepie w bagaju ale wlepa is dead a auta nie mam żeby sprawdzić a ojcu nie wytłumaczy -już próbowałem. A silnik 1.8 ABS buda w kombi produkcja 92" może ktoś by coś wiedział.

 

A i czy jest jakaś możliwość sprawdzenia (używanej) skrzyni przed montażem?

Edytowane przez Józefoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiej skrzyni szukać

Post #95 wszystko Ci wyjaśni.

Oznaczenia na skrzyni chyba wiesz gdzie szukać.

 

A i czy jest jakaś możliwość sprawdzenia (używanej) skrzyni przed montażem?

Wybierakiem włączasz biegi, kręcisz za oba kielichy jednocześnie aby się wałek sprzęgłowy obracał i oceniasz po dźwiękach jakie skrzynia emituje. Na odwrót też można czyli kręcąć za wałek....ale dopiero na aucie będzie wiadomo co się kupiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybierakiem włączasz biegi, kręcisz za oba kielichy jednocześnie aby się wałek sprzęgłowy obracał i oceniasz po dźwiękach jakie skrzynia emituje. Na odwrót też można czyli kręcąć za wałek....ale dopiero na aucie będzie wiadomo co się kupiło.

 

Dzięki.

 

No i sprawdziłem skrzynia ma oznaczenie CEW ale jak bym takiej nie znalazł to jakiej szukać żeby było tak jak teraz lub podobnie?

Edytowane przez Józefoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kupilem passata b3 z silnikiem 1,9 td 75 AAZ auto wedlug poprzedniego własciciela bylo benzynowe. auto ma bardzo krotka skrzynie 5 bieg wrzuce przy 30km/h i bede jechal bez problemu a przy 100 auto bardzo mocno wyje ma wysokie obroty silnika. oznaczenie mojej skrzyni to AFE

stosowana byla ona w dieslu 1Y wolnossacym ale takze w benzynach.

 

Czy jest kilka rodzaji skrzyn AFE bo nie mozliwe jest ze passat 2.0 136 ps i 1,9 D 64ps maja takie same przelozenia.

 

Najwazniejsze pytanie, jaka skrzynia powinna byc w passacie b3 kombi 1989r 1,9 TD AAZ 75ps. sprzegło hydrauliczne, Podkreslam ze zalezy mi na niskim obrotach auto sluzy do pracy w trasie. nie uzywa,m go jako rajdowki wiec przyspieszenie nie jest mi potrzebne. Potrzebuje jak najdluzsze przelozenia aby jechac 120km/h z niskimi obrotami..

 

 

dzwonilem do serwisu vw to mi powiedzieli ze nie ma takiego Vinu wogole w internecie tez nic madrego nie znalazlem.

 

doczytalem sie tylko 3 symboli CAT AOG CHA dla silnka AAZ..

 

 

prosze o pomoc pilne...

w niedlugim czasie jade do paryza i nie wyobrazam sobie jazdy przez niemcy na skrzyni AFE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Kupilem passata b3 z silnikiem 1,9 td 75 AAZ auto wedlug poprzedniego własciciela bylo benzynowe. auto ma bardzo krotka skrzynie 5 bieg wrzuce przy 30km/h i bede jechal bez problemu a przy 100 auto bardzo mocno wyje ma wysokie obroty silnika. oznaczenie mojej skrzyni to AFE

stosowana byla ona w dieslu 1Y wolnossacym ale takze w benzynach.

 

Czy jest kilka rodzaji skrzyn AFE bo nie mozliwe jest ze passat 2.0 136 ps i 1,9 D 64ps maja takie same przelozenia.

 

Najwazniejsze pytanie, jaka skrzynia powinna byc w passacie b3 kombi 1989r 1,9 TD AAZ 75ps. sprzegło hydrauliczne, Podkreslam ze zalezy mi na niskim obrotach auto sluzy do pracy w trasie. nie uzywa,m go jako rajdowki wiec przyspieszenie nie jest mi potrzebne. Potrzebuje jak najdluzsze przelozenia aby jechac 120km/h z niskimi obrotami..

 

 

dzwonilem do serwisu vw to mi powiedzieli ze nie ma takiego Vinu wogole w internecie tez nic madrego nie znalazlem.

 

doczytalem sie tylko 3 symboli CAT AOG CHA dla silnka AAZ..

 

 

prosze o pomoc pilne...

w niedlugim czasie jade do paryza i nie wyobrazam sobie jazdy przez niemcy na skrzyni AFE.

na pierwszej stronie, w pierwszym poście masz wykaz wszystkich skrzyń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego widac ze nie zrozumiales mojego posta. wyraznie napisalem tam, ze nic zrozumialego nie wynika z zamieszczonych tutaj oznaczen.

 

zadałem dwa pytanie prosze o odpowiedz powtorze je jeszcze raz... w bagazniku mam nie oryginalna naklejke wiec nic mi to nie daje ..

 

 

Czy jest kilka rodzaji skrzyn AFE bo nie mozliwe jest ze passat 2.0 136 ps i 1,9 D 64ps maja takie same przelozenia.

 

Najwazniejsze pytanie, jaka skrzynia powinna byc w passacie b3 kombi 1989r 1,9 TD AAZ 75ps. sprzegło hydrauliczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drogi kolego widac ze nie zrozumiales mojego posta. wyraznie napisalem tam, ze nic zrozumialego nie wynika z zamieszczonych tutaj oznaczen.
drogi kolego widać że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem...

skrzynia AFE to AFE nie ma różnic. I wyraźnie tam pisze że stosowana była w 1Y więc będzie się różnić od przełożeniami od skrzyń które powinny być. Ty masz AAZ więc powinieneś mieć skrzynię CHA lub CAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to nie mozliwe ze skrzynia afe ma takie same przelozenia w 64 konnym dieslu i 136 konnej benzynie... to nie kombajn tylko samochod... i jak sie zmienia moc to i skrzynia

 

 

 

czyli jak wstawie skrzynie od wolnossacego diesla do mojego AAZ to nic to nie zmieni??

SILNIK 1Y i AAZ roznia sie tylko ok 10 PS wiec teoretycznie to zadna roznica a skrzynia z 1Y AFE ma tak krotie przelozenia w AAZ

dziwne....

 

 

prosze o podanie mi przelożeń dla skrzyni AFE i dla skrzyni CAT, CHA ALBO AOG

 

dziekuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to nie mozliwe ze skrzynia afe ma takie same przelozenia w 64 konnym dieslu i 136 konnej benzynie... to nie kombajn tylko samochod... i jak sie zmienia moc to i skrzynia

wg rozpisek na to wychodzi.. chyba że na początku montażu wszystkie skrzynie dostawały takie samo oznaczenie..

 

czyli jak wstawie skrzynie od wolnossacego diesla do mojego AAZ to nic to nie zmieni??

powinno zmienić, przeleć temat może są tu gdzieś przełożenia podane, ja do tego dostępu nie mam...

 

ALBO AOG

ta skrzynia odpada bo to automat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze szanownych kolegow o podanie mi przelożeń dla skrzyni AFE i dla skrzyni CAT, CHA bo niestety jestem tutaj nowy i nie umiem zalozyc nowego watku o przelozeniach tych skrzyn.

 

 

mam jeszcze jedna prosbe czy po numerze vin powiecie mi z jakim silnikiem wyjechal z fabryki i jaka skrzynia i w jakim kolorze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze szanownych kolegow o podanie mi przelożeń dla skrzyni AFE i dla skrzyni CAT, CHA bo niestety jestem tutaj nowy i nie umiem zalozyc nowego watku o przelozeniach tych skrzyn.

http://forum.vw-passat.pl/threads/44362-Przelozenia-skrzyn-w-B3?p=445319&viewfull=1#post445319

http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-79235.html

http://forum.vw-passat.pl/threads/50952-przelozenia-skrzyn-biegow

 

mam jeszcze jedna prosbe czy po numerze vin powiecie mi z jakim silnikiem wyjechal z fabryki i jaka skrzynia i w jakim kolorze??

kiedyś była taka możliwość, teraz ta opcja chyba niedostępna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz wiem cos wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem nowy więc prosiłbym o wyrozumiałe potraktowanie tego pytania. Posypała mi się skrzynia w passku , zjeździłem dookoła wszystkie szroty i znalazłem tylko jedną z 1.8 która na odlewie miała wypalone tylko takie oznaczenie : 4T270327 czy to jest napewno skrzynia od 1.8 i czy będzie mi pasowała do 2.0 8V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Miejscu Piastowym byłeś? Tam zawsze stoi z 10 - 15 b3... Ja takiego oznaczenia nie znam. Wg ETKI i informacji zamieszczonych w pierwszym poście tego tematu oznaczenie skrzyni biegów to kod trzyliterowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem ,dzwoniłem stwierdził że ma ale tylko do 1.8, jeśli chodzi o targowiska. A co do tego kodu zczytałem go z odlewu na którym był właśnie ten kod wypalany laserowo. Nie orientujesz się czy jest gdzieś oprócz tego odlewu jakieś inne miejsce na skrzyni gdzie mógł by być bity symbol albo po czym innym mógłbym stwierdzić że jest to skrzynia z 1.8? Bo leży ona na auto złomie niedaleko mnie ale nie dadzą mi jej bym mógł wziąć ją i wypucować na myjni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłem stwierdził że ma ale tylko do 1.8, jeśli chodzi o targowiska

Targowiska sobie odpuść.. Lepiej do Miejsca jak już bo tam i ceny dobre i dużo części.

Popatrzę potem na skrzynię którą mam w zapasie, jak coś się dowiem, a nikt mnie nie uprzedzi do napiszę Ci gdzie ma być ten kod..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w miejscu to jadąc od leska na rondzie w prawo i zaraz po prawej stronie na starym pomie bodajże? ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności