Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów B3-B4(35i)

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie skrzynie do 4 cylindrówek wzajemnie pasują, jeżeli chodzi o fizyczne pasowanie. Różnica jest w doborze przełożeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wyświetla mi skrzyń między 92 a 93 rokiem, można by to uaktualnić?

Poprawione, fotka na imageshack się sypnęła. Dorzuciłem też pliki pdf do pobrania, jak ktoś chce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do silnika ABS zawsze będzie CEW ? Znajomy kupił auto i mówi ze ma problem ze skrzynią. Sypneły się fotki odnośnie oznaczeń na wlepkach w bagażniku. Czy możecie podesłac informacje gdzie znaleźć tą naklejkę i jak ona wygląda ? Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sypneły się fotki odnośnie oznaczeń na wlepkach w bagażniku. Czy możecie podesłac informacje gdzie znaleźć tą naklejkę i jak ona wygląda ? Pozdrawiam .

Podaj linka, gdzie to się sypnęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki z tego wątku:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=372886&postcount=3

Proszę o dokladny opis gdzie znalezc jakies naklejki z oznaczeniem skrzyni a jak nie to czy mozna dobra jakaś inna w ciemno. Znajomy jesli dobrze pamietam narzeka ze na 4ce leci max 110km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy jesli dobrze pamietam narzeka ze na 4ce leci max 110km/h

jaki pasek i z jakim silnikiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki pasek i z jakim silnikiem??
Czy do silnika ABS zawsze będzie CEW ?
Czy możecie podesłac informacje gdzie znaleźć tą naklejkę i jak ona wygląda ?

U mnie nie było oryginalnie naklejki, tylko kiedyś przypadkiem znalazłem wyświechtaną wiekiem karteczkę ...nie pamiętam konkretnie gdzie ale albo za schowkiem albo pod tapicerką drzwi pasażera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Włodku doczytałem i miałem robić Edytkę ale mi nie pozwoliłeś :P

czy mozna dobra jakaś inna w ciemno.

Na pewno te Ci spasują:

AFE

AGC

AYH

CEW

CGX

CNA

Znajomy jesli dobrze pamietam narzeka ze na 4ce leci max 110km/h

To może ma inną skrzynię włożoną.. Mój ABS na AYH leci na trójce 110 i jeszcze by troszkę z niego wyciągnął... a na czwórce go chyba ostatnio nie żyłowałem to nie powiem ile pójdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze znajomy mechanik kupił to auto i cos mu sie nie podoba ze skrzynia. Mowi ze chyba ktos tam cos w nim motał. Pytanie w takim razie która skrzynie włożyć ? Albo czy są jakies tabliczki w aucie gdzie to jest napisane. Czytałem gdzies ze jest tabliczka w bagazniku ale nie wiem gdzie znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie w takim razie która skrzynie włożyć ?

podałem Ci skrzynie pasujące do silnika 1.8 90KM

Albo czy są jakies tabliczki w aucie gdzie to jest napisane. Czytałem gdzies ze jest tabliczka w bagazniku ale nie wiem gdzie znalezc.

przeważnie ta naklejka jest w bagażniku. w okolicach kola zapasowego, albo pod wykładziną. szukaj dobrze, bo w różnych miejscach widziałem wklejone. podobno miejsce wklejenia zależało od inwencji tego co wklejał ;)

 

Tylko jeżeli skrzynie ktoś wymienił to na wlepie tego nie będzie że jest zmieniona. a włożyć można każdą z tych które napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam takie pytanie, otoz, podejdzie mi skrzynia od silnhka 2.0 2e do 1.8 abs? Jakie problemy napotkam na drodze, czy zmniejsza mi sie obroty? Jak on bedzie przyspieszal i ogolnie bym prosil zebyscie mi powiedzieli cos na ten temat. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podejdzie mi skrzynia od silnhka 2.0 2e do 1.8 abs?

Bez problemu, nawet nie poczujesz różnicy w przełożeniach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiecie jakie skrzynie będą pasować do silnika AAM w B3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiecie jakie skrzynie będą pasować do silnika AAM w B3?

przeczytaj pierwszy post w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o pomoc w kwestii dobrania skrzyni.

Czy do mojego paska 1,9 TDI 96r 90KM będą pasować tylko skrzynie CKZ i CTN (tak jak wynika z tabeli z początku wątku) czy też i inne. Bo mam np w zasięgu CHA i DSF w atrakcyjnej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Audi 80 1.6d miałem podobny problem po wymianie skrzyni, którą kupiłem z 1.6td (mimo małej różnicy w mocy silników) dało sie zauważyć iż auto osłabło po prostu inne przełożenia a z zewnątzr brak różnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilas

Posiadam od niedawna Passata B3 2.0 w automacie i zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni przebieg wynosi 139 tys. Jaki olej byłby najlepszy albo dobry do skrzyni automatycznej? Czy przy takim przebiegu muszę wymieniać olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam od niedawna Passata B3 2.0 w automacie i zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni przebieg wynosi 139 tys. Jaki olej byłby najlepszy albo dobry do skrzyni automatycznej? Czy przy takim przebiegu muszę wymieniać olej?

wszystko jest na forum na ten temat napisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności