Skocz do zawartości
b0ss

przelozenia skrzyn biegow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie jaką najlepiej zalozyc skrzynie biegow do passata zeby mial w miare dlugie biegi. Chodzi mi o to zeby przy jak najmniejszej predkosci obrotowej silnika mial najwieksza predkosc. Dodam ze mam teraz skrzynie CAT i przy 2.5 tys obr. na V biegu mam 100 km/h. Z koleii kolega ma co prawda w seacie skrzynie ASD, ktora ma te same przelozenia i ma 2 tys. przy 100 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tato w Vento ma tak jak ty 2,5k przy 100 km/h, ja mam w pasku przy 100km/h lekko ponad 2k..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój tato w Vento ma tak jak ty 2,5k przy 100 km/h, ja mam w pasku przy 100km/h lekko ponad 2k..

A moglbys sprawdzic jaka masz skrzynie ? tzn jej oznaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CTN z tego co jest napisane ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładnia główna ma tu dużo do powiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekładnia główna ma tu dużo do powiedzenia

Kolego znalazlem na necie ciekawa rozpiske ze skrzyniami tylko nie wiem ktora pozycja to jest ta przkladnia glowna... http://www.dieselschrauber.de/GKB.html niestety z niemieckim nabakier jezeli ktos wie ktora pozycja to jest przkladnia glowna to byl bym wdzieczny za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam niemieckiego ale tutaj raczej nie ma. W passatach występowały 3 przekładnie główne, 71:18 70:19 i 61:18. w kolejności od najwolniejszej do najbardziej chyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo to zgadza sie ja mam najwolniejsza ta 71:18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. mam passata b4 1,9td 75KM ze skrzynią CHA i chciałbym zminić na skrzynię CTN lub CHU.czy podejdzie bez jakiś tam większych modyfikacji? niektórzyna forum mówili coś o rozrzuszniku i sprzęgle że nie podejdzie te same??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności