Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia silników 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ! Jestem tu właściwie nowy i od wczoraj jestem właścicielem Passka.... Kupiłem 1,9 TDI 110 KM z 1998 roku. W oznaczeniu na briefie mam AHK a takowego oznaczenia brak w tabeli... Ki diabeł ?

Dziwne jest w nim, że mimo Klimatronica posiada jesczcze elektrycznie sterowany szyberdach... Co to za egzemplarz ?

zapodaj tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=80333&highlight=decoder+vin VIN a dowiesz się wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje waszej pomocy ! kupiłem paska 2004 r i mam watpliwosci co do silnika czy nie był wymieniony czy ktos wie jak to sprawdzić ?? Na klapie bagażnika oznaczenie TDI i DI sa czerwone a na plastikowej oslonie silnika sa srebrne wszystkie !! na osłonie paska rozrzadu jest oznaczenie AWX tak jak i na naklejce w bagażniku.Numery jakie spisalem z głowicy to P4 - V420- nr 038103373R czy po tym jestem w stanie to jakos sprawdzic ?? prosze o pomoc!!!!! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy potrzebuje waszej pomocy ! kupiłem paska 2004 r i mam watpliwosci co do silnika czy nie był wymieniony czy ktos wie jak to sprawdzić ?? Na klapie bagażnika oznaczenie TDI i DI sa czerwone a na plastikowej oslonie silnika sa srebrne wszystkie !! na osłonie paska rozrzadu jest oznaczenie AWX tak jak i na naklejce w bagażniku.Numery jakie spisalem z głowicy to P4 - V420- nr 038103373R czy po tym jestem w stanie to jakos sprawdzic ?? prosze o pomoc!!!!! pozdrawiam
038103373R
patrz mój post wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze możesz zobaczyć na metalowej blaszce znamionowej po lewej stronie pod maską przy filtrze kabinowym. tam powinien być i VIN i rodzaj silnika AWX. dla pewności jaki wyjechal z fabryki to tak jak Mielkie napisał w poście wyżej - wrzuć do wątku vin decoder VIN i dostaniesz PDFa z całą litanią o swym aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy potrzebuje waszej pomocy ! kupiłem paska 2004 r i mam watpliwosci co do silnika czy nie był wymieniony czy ktos wie jak to sprawdzić ?? Na klapie bagażnika oznaczenie TDI i DI sa czerwone a na plastikowej oslonie silnika sa srebrne wszystkie !! na osłonie paska rozrzadu jest oznaczenie AWX tak jak i na naklejce w bagażniku.
Jak silnik był wymieniony na taki sam to raczej nie sprawdzisz, możesz to zweryfikować patrząc na numer wybity na bloku silnika tuż przy łączeniu ze skrzynią, bo osłona paska mogła być wymieniona dla zatuszowania tego że jest inny silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jezleli silnik został wymieniony to napewno przez chandlarza a nie w serwisie wiec sprawdzenie przez nr VIN raczej nic nie pomoze ! czy jest jakas inna metoda sprawdzenia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne jezleli silnik został wymieniony to napewno przez chandlarza a nie w serwisie wiec sprawdzenie przez nr VIN raczej nic nie pomoze ! czy jest jakas inna metoda sprawdzenia ???

Spisz cały numer silnika z bloku, jest koło filtra oleju tuż przy łączeniu ze skrzynią biegów. Po nim będzie można ustalić miesiąc i rok produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak sie zastanawiam czy :

Silnik AVF ze skrzynią bedzie pasował w miejsce AHU ? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam mały problem kupiłem passata b3 variant 92r. z silnikiem tym 2.0 2e ale w dowodzie mam 1.8 66kw, silnik zmienił poprzedni właściciel . Chciałbym powrocić do tego silnika 1.8 co był orginalnie wstawiony,ale nie wiem jakie było jego oznaczenie. słyszałem od kilku mechaników że te silniki 2e często padają i tak jest często go naprawiam. Mógłby mi ktoś pomoc rozgryść oznaczenie silnika z dowodu albo gdzie można znależć nalepke z oznaczeniem,dodam jeszcze że to jest kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłby mi ktoś pomoc rozgryść oznaczenie silnika z dowodu albo gdzie można znależć nalepke z oznaczeniem,dodam jeszcze że to jest kombi.

Oznaczenie znajdziesz na wlepce w bagażniku (jeśli jeszcze jest) Albo w tym wątku =>https://forum.vw-passat.pl/showthread.php?goto=newpost&t=80333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bry a czy ktoś bedzie wiedział jakie oznaczenie bedzie miał silnik 1,9 tdi 110 km 4wd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bry a czy ktoś bedzie wiedział jakie oznaczenie bedzie miał silnik 1,9 tdi 110 km 4wd ?

avg, afn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gural powiedz mi czy to jest normalne ? tzn wedlug vinu mam silnik AVB , 5 biegowy . na wlepie w bagażniku pisze AVB 96KW , a w kodach poniżej D3E, T9J,GOK. w aucie mam skrzynie 6 biegową , na osłonie rozrządu AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś po prostu wymienił 5 biegowego AVB na 6 biegowego AFV'a i tyle. Jeśli chce się mieć samochód w 100% taki jaki wyjechał z fabryki trzeba sprawdzać VIN przed zakupem.

Edytowane przez Rzepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 6 biegowego AWX'a

A istnieje takowy?? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie istnieje, z rozpędu pomyliłem AWX'a z AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem. Passat 2001 roczek 1.9 TDI, nie znam oznaczenia silnika (samochód kolegi) czy w 2001 roku do passata był montowany silnik o mocy 110 KM ?. Wydaje mi się że nie, ale jeżeli tak to jakie miał oznaczenie literowe. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz VIN to leć TU i kolega GURAL wszystko Ci powie jak wróżka ze szklanej kuli będzie wiadomo który rok jaki silnik :)

A silniki w tym roczniku to AVB 101 KM AVF i AWX 131 KM i są na PD

110 KM był na pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat. Posiadam Passata B5FL 2001r na klapie jest oznaczenie odpowiadające ver 130KM czyli Srebrne T i DI czerwone. W papierach jest 74kW czyli 110km kupując go byłem zapewniany o silniku 130KM. I teraz nie wiem czego sie trzymać. Czy po prostu ktoś wyrobił dokumenty na 74kW czy zostałem zrobiony w balona i szczerze spodziewam się tej 2 opcji. Albo jak skutecznie to sprawdzić ? Samochód od 1 właściciela kupiony w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo jak skutecznie to sprawdzić ? Samochód od 1 właściciela kupiony w PL.

Podaj nr VIN to się sprawdzi.

BTW.

B5 FL były 131 i 101 koni, nie było 110-tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności