Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia silników 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

tak mój błąd 101 nie 110 "literówka"

 

VIN podałem w tematach o VINach właśnie :)

 

E/ Ale podam i tutaj:

WVWZZZ3BZ2P236516

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem numerek, niestety koleś zrobił cię w konia, bo masz silnik AVB a jest to jednostka 101 koni. Możesz to zweryfikować z wlepką w bagażniku, jest tam oznaczenie silnika i i moc w kW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dorwałem książkę serwisową i też widzę tutaj AVB... No nic trudno. Za pół roku i tak przesiadka na B6 więc zobaczymy. Dzięki za fatygę. A z tym znaczkiem to widać dbałość dostawcy o Polskie salony ;X bo raczej stary dziadek nie bawił by się w podmiankę znaczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z tym znaczkiem to widać dbałość dostawcy o Polskie salony ;X bo raczej stary dziadek nie bawił by się w podmiankę znaczka.

Jest obszerny temat jeśli chodzi o oznaczenia na klapie, poszukaj i poczytaj sobie o tym, można by napisać książkę o kombinacji tych oznaczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko czy po tych fotkach da rade cos powiedziec o silniku, silnik napewno byl wymieniany.Buda jest z 1994:

 

W dowodzie:

1994 r, 1896 cm3, 66 kW, 1,9 TDI, WVWZZZ3AZRE196411

 

w bagażniku:

3A5 2X5

PASSAT VAR CL

66 kW TDI 5G

 

pod uszczelką przy szybie:

WVWZZZ3AZRE196411 ABE E657/1

 

natomiast silnik byl wymieniany chyba na 1,9 TDI tyle ze nie wiem ktory rok i ile kW. Jakby ktos pomógł z góry wielkie dzięki.

1.pdf

2.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz silnik 1Z.

BTW

Napisałeś w niewłaściwym dziale. ;)

 

---------- Post added at 12:21 ---------- Previous post was at 12:18 ----------

 

Ale mam dobrą wiadomość, ktoś wymienił na taki sam jak był fabrycznie.

 

---------- Post added at 12:32 ---------- Previous post was at 12:21 ----------

 

silnik masz z Października 1995-go roku, 66 KW 90 koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, a tak na przyszłość to rozumiem że te 1Z odczytałeś z tej osłonki czyli z pliku 2.pdf? Czy to zdjęcie z pliku 1.pdf coś mówi? Czy jest możliwość aby osłonka była ze starego modelu. Bo silnik powinien być z B5 :( dlatego tu pisalem...

po czym poznanać ze to 1995 i 66kW ?

sory, pewnie to podstawy ale w kwestiach samochodowych jestem lamer :)

Edytowane przez galm1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki, a tak na przyszłość to rozumiem że te 1Z odczytałeś z tej osłonki czyli z pliku 2.pdf?

Tak, ale na bloku musi być wybity taki sam numer jak na tej osłonie.

Czy to zdjęcie z pliku 1.pdf coś mówi?

Tak, jest to pompa wtryskowa montowana w silnikach 1Z i AHU (passat B4) i silniki AHU (Passat B5).

Czy jest możliwość aby osłonka była ze starego modelu. Bo silnik powinien być z B5 dlatego tu pisalem...

Istnieje taka szansa, ale numer silnika mówi że jest z 1995-go roku a autko z 1994-go więc raczej był wymieniony na taki sam jak był, czyli 1Z, a jeśli 1Z to jest z passata B4 bo w B5 nie było już silników 1Z.

po czym poznanać ze to 1995 i 66kW ?

1Z = 66KW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Patrze na to zestawienie oznaczeń i nie mogę znaleźć mojej. W serwisie podałem numer VIN i powiedzieli ze mam skrzynie DHZ. Dlaczego nie ma jej w tym zestawieniu? Rok 1998 skrzynia 5 manualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W serwisie podałem numer VIN i powiedzieli ze mam skrzynie DHZ. Dlaczego nie ma jej w tym zestawieniu?

Bo to są oznaczenia silników a nie skrzyń biegów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w którym miejscu szukać kodu silnika (nie chodzi o wlepki w bagazniku i w komorze - tylko o kod wybity nasilniku - gdzie go dokladnieszukacw 1.8 benzyna B5?1997)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie odnosnie mojego passka. Ostatnio zagladalem do wlepki w bagazniku i mam napisane ze oznaczenie silnika jest AJM. a jak kupowalem go prawie rok temu to normalnie u wczesniejszego wlasciciela bylo napisane ze auto pochodzi z 2000r. a w tabeli wychodzi ze jest z 99r. i tu jest moje pytanie czemu tak bylo wczesniej zrobione ?? a wedlug tabeli wychodzi ze z 2000r. jest ATJ i wszedzie czesci bralem z rocznika 2000 ;/ i nawet sprzedawca mowil ze auto jest z 2000r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam takie pytanie odnosnie mojego passka. Ostatnio zagladalem do wlepki w bagazniku i mam napisane ze oznaczenie silnika jest AJM. a jak kupowalem go prawie rok temu to normalnie u wczesniejszego wlasciciela bylo napisane ze auto pochodzi z 2000r. a w tabeli wychodzi ze jest z 99r. i tu jest moje pytanie czemu tak bylo wczesniej zrobione ?? a wedlug tabeli wychodzi ze z 2000r. jest ATJ i wszedzie czesci bralem z rocznika 2000 ;/ i nawet sprzedawca mowil ze auto jest z 2000r.

 

Bo najprawdopodobniej rok produkcji auta to 1999 a rok modelowy to 2000. U siebie mam tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli jak bede kupowal czesci to nie ma roznicy czy bedzie z AJM czy z ATJ?? czy jest jakas roznica?? bo juz sam zglupialem z tego wszystkiego;/ a i jeszcze dodam ze mam wszystkie szyby z 99' a przednia z 00'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIN dekoduj to będziesz wiedział co masz dokładnie :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... mam dylemat zakupiłem vw b5 rocznik 2000 ale chyba mnie trochę oszukano

silnik mam ANA skrzynia 5S ale w bagażniku mam na nalepce EPT przekreślone i dopisane DCN

najprawdopodobnie komuś klękła skrzynia automatyczna i zostało zmienione na manual 5 biegów

czy po VIN może mi ktoś powiedzieć to? WVWZZZ3BZYE384154

domysł swój podpieram oględzinami chłodnicy z odciętymi rurkami

od skrzyni automat.

powiedzcie czy taki komplet będzie z sobą współgrał czy są jakieś przeciwwskazania?

i czy taki silnik po automacie nie jest za bardzo zużyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ... mam dylemat zakupiłem vw b5 rocznik 2000 ale chyba mnie trochę oszukano

silnik mam ANA skrzynia 5S ale w bagażniku mam na nalepce EPT przekreślone i dopisane DCN

najprawdopodobnie komuś klękła skrzynia automatyczna i zostało zmienione na manual 5 biegów

czy po VIN może mi ktoś powiedzieć to? WVWZZZ3BZYE384154

domysł swój podpieram oględzinami chłodnicy z odciętymi rurkami

od skrzyni automat.

powiedzcie czy taki komplet będzie z sobą współgrał czy są jakieś przeciwwskazania?

i czy taki silnik po automacie nie jest za bardzo zużyty?

 

Wg nr VIN powinieneś mieć skrzynię o oznaczeniu EPT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg nr VIN powinieneś mieć skrzynię o oznaczeniu EPT.

czyli automat ... a ja chciałbym ponowić resztę moich pytań ,,, czy to pochodzi i tak dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Passat 2004 r, 1.9 TDI 131 AVF , skrzynia automatyczna i tu pytanie.

 

TDI na pokrywie silnika jest srebrne, czy tak powinno być?

 

Pytam się gdyż z tego co mi wiadomo to DI powinno być czerwone zresztą na klapie bagażnika tak jest.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post, pierwszy samochód i poważne wątpliwości co do tego jaki silnik posiadam. Pokrótce postaram się zaprezentować mój przypadek. Książka serwisowa podaje następujące informacje jak w załączonej miniaturze:

 

 

Nad prawym nadkolem można odczytać dodatkowo informacje z tabliczki pokazanej na zdjęciu( ta zamazana cyfra to 3 ): 17052012627.jpg

Moje wątpliwości wzbudziła oczywiście szeroko opisana tutaj pokrywa silnika ( w moim przypadku srebrne TDI ) choć jak się okazuje, niczego to nie dowodzi jeszcze. Proszę bardzo, aby ktokolwiek posiadający wiedzę na ten temat, postarał się porównać zdjęcia i ocenić, czy są to informacje poprawne czy może wystąpiły jakieś niezgodności. Dodatkowo bardzo proszę o zamieszczenie fotografii, na której mógłbym dokładnie zobaczyć miejsce gdzie są wybite numery na bloku silnika TDI, ponieważ nie udało mi się odnaleźć takiej na tym forum a to mogło by rozwiać częściowo moje wątpliwości. Wieczorem postaram się wkleić dodatkowe zdjęcia silnika po zdjęciu pokrywy oraz zdjęcie łączenia silnika ze skrzynią biegów, które to miejsce podejrzewam o pęknięcie. Wydaje mi się że jest to komora w której znajduje się koło dwumasowe ( dwa otwory z góry, jak gdyby wykonane od kształtki -

jednak wzbudzają mój niepokój, widoczne jest przez te otwory koło zębate !!!). Bardzo proszę o pomoc forumowiczów.

scan0001.jpg

Edytowane przez AntoniGibon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności