Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia silników 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM. Czym się różni silnik 90km AHH OD 90km AHU I czy można je wzajemnie zamontować

AHH ma turbinę ze zmienną geometrią łopatek a AHU nie.

poza tym AHH ma wydajniejszą pompę wtryskową (większe możliwości do podnoszenia mocy)

 

z różnic samych różnic w turbinach, wychodziło by że silniki mają nieco inne sterowanie.

szczegółów nie znam, ale czytałem tu kilka tematów dotyczących silników VP i z tego co pamiętam, to AHU bliżej było do AFN, niż do AHH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, wyszedłem na jełopa...:doh Zamiast auta zamochowca mam radio FM/AM. Cóż casami można pomarzyć.

 

Nie przejmuj się,:kwiatek bardzo często ludzie mylą się przy odczytywaniu kodów wyposażenia. :fajny Nie jesteś pierwszy i pewnie nie ostatni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gych

Witam! Jestem nowy na forum-to moj pierwszy wpis.mam pytanko.

Musze wymienik w moim pasku dwumase i zestaw sprzęgła,ale jestem obecnie w uk i chce sprowadzic czesci z polski.musze wysłac znajomemu wszystkie dane auta.czyli passat kombi 2001r.

1,9 tdi 101koni,74kw.i jeszcze jakis numer silnika.na klapie mam tdi .di jest czerwone,ale auto jest 101 konne.na naklejce przy kole jest pełno numerów czy wystarzczy mu podac avb?

Chce miec pewnosc ,ze przysle mi dobre czesci pasujace do mojego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce miec pewnosc ,ze przysle mi dobre czesci pasujace do mojego auta.

Podaj VIN, może być na PW, to podam ci numery części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata 1,8T ANB- oznaczenie silnika. Co znaczy to ANB. Są jeszcze inne silniki !,8T, z innymi oznaczeniami. W czym jest różnica między moim silnikiem a pozostałymi 1,8T ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio byłem zmuszony wymienić silnik w moim Passacie. I mam takie pytanie czy po numerach silnika da się rozpoznać rok jego produkcji?? Pytam ponieważ udało mi się nabyć fajny silnik z 2004 roku 1,9tdi 131koni tylko, że mechanik który mi przekłada silniki mówi, że jak na 2004 rok to ten silnik nie wygląda. Czy da się to jakoś sprawdzić??

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez morhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Ostatnio byłem zmuszony wymienić silnik w moim Passacie. I mam takie pytanie czy po numerach silnika da się rozpoznać rok jego produkcji?? Pytam ponieważ udało mi się nabyć fajny silnik z 2004 roku 1,9tdi 131koni tylko, że mechanik który mi przekłada silniki mówi, że jak na 2004 rok to ten silnik nie wygląda. Czy da się to jakoś sprawdzić??

Z góry dzięki za pomoc.

Zerknij choćby na blok i na głowicę-są wybite daty prod.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym wciskaniem kitu przez handlarzy to prawda. Popatrzcie w ogłoszeniach .Paru moich znajomych jeździło po Polsce za autami ze znaczkiem TDI i w 8 przypadkach na 10 na emblematach była naklejona czerwona folia bądź była doklejona kropelką czerwone I. Jak ktoś szuka większej mocy a nie ma za dużego pojęcia o tym to kupuje podkolorowaną 90-tkę i .........wierzy

Ja kupowałem ze świadomością ze mój ma 100 KM i jak stwierdzę że to będzie mało to się go lekko dłubnie . Poprzednie moje auto (Peugeot 307SW hdi) tez miało 90 kucyków i powiadali ze to za mało ale w 4 osoby +bagaż dawało radę więc pasek tez sobie da radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, niestety zdarzają się tacy oszuści. Ja kupiłem w Niemczech Pasaka na początek wakacji, do tego jeszcze jak dojechałem na miejsce sprzedający (turek:debil) podniósł cenę o 300 euro... Po 3 miechach samochód zaczął strasznie dymić, okazało się, że głowica popękana, turbina i pompo wtryski na wykończeniu:dolamam Bardziej opłacało kupić się nowy silnik niż reperować uszkodzenia. Kupiłem kilka dni temu silniczek o 30 kucy mocniejszy, obecnie jest w w trakcie wymiany :) mam nadzieje, że tym razem nie dałem się oszukać... Trzeba uważać na takich handlarzy i przy zakupie dokładnie wszystko sprawdzić.

Pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy silnik AVF różni się z modelowego 2002 r. oraz z 2004?

Ostatnio widziałem u Kolegi taki silnik to poza inną pokrywą (ten z 2004 miał ją większą) z przodu dodatkowo przechodziły jakieś przewody (troszkę cieńsze jak do klimatyzacji). Poza tym ten z 2004 na biegu jałowym oraz na zewnątrz pracował wyraźnie ciszej i płynniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam silnik 1.8 20v APT ( Tak jest napisane na naklejce). Autko z 1999r. Czy te silniki były w tym roczniku? Czy mają hydrauliczny napinacz łańcuszka rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie odnośnie oznaczeń literowych silników, o czym właściwie informują, tylko o okresie stosowania i zastosowanej skrzyni? mam passata 3B 1.6 AHL 1997 r., teoretycznie wg tabeli to w moim passacie mógłby być zastosowany silnik o oznaczeniu ADP, czy miałby on wtedy inne parametry, lub zastosowane zastosowane inne części?

 

Pytam ponieważ jestem na etapie wymiany sterownika silnika i mechanik stwierdził że do tego typu silnika jest potrzebny sterownik 3B0907557D ale sam nie jest przekonany czy z innymi oznaczeniami (końcówka B,C) nie będzie pasować.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam ponieważ jestem na etapie wymiany sterownika silnika i mechanik stwierdził że do tego typu silnika jest potrzebny sterownik 3B0907557D ale sam nie jest przekonany czy z innymi oznaczeniami (końcówka B,C) nie będzie pasować.

Bo widzisz, nr sterownika zależy od konretnego modelu silnika montowanego w Twoim samochodzie i zależy od nr VIN

 

jdv1270057351i.JPG

 

Ale czy można stosowac inne bez konsekwencji dla pracy/osiągów/bezawaryjności ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba nie będę kombinował, bo mechanik się zastanawiał nad zamianą ponieważ twierdził że sterowniki z końcówką D są droższe niż B lub C, ale jak szukałem chociażby na allegro to okazuje się że są w podobnych cenach. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szfagier ma passata 5bfl chcial zmienic swiece, wykrecil spisal dane , do sklepu a tu bryndza , nie ma, ma on model z 2004 roku ponoc 1,9 ale podobno to juz jest ten 2.o aha ma 3 czerwone literki na klapie

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie szwagier ma passata 5bfl chcial zmienic swiece, wykrecil spisal dane , do sklepu a tu bryndza , nie ma, ma on model z 2004 roku ponoc 1,9 ale podobno to juz jest ten 2.o aha ma 3 czerwone literki na klapie

prosze o pomoc

 

To niech sprawdzi na wlepce w bagażniku jaki ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale podobno to juz jest ten 2.o

 

W B5fl (3BG) nie było 2.0 TDI. Takie silnik wprowadzono w B6(3C) i to też nie od pierwszego roku produkcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B5fl (3BG) nie było 2.0 TDI

były były :D o oznaczeniu BGW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności