Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia silników 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Marceli w AVB szly prawdopodobnie DQT, EEN, GFL, FHN - manual. EPV, EYF - automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie DQT

 

Na pewno nie bo to jest skrzynia z 2.5 TDI 6 biegowa i do tego 4x4 więc nie ma możliwości żeby ta skrzynia seryjnie występowała z AVB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EEN, GFL - manual. EPV - automat.

To są skrzynie montowane z silnikiem AVB. I jako ciekawostka ETKA podaje ze była tez montowana skrzynia FRK 6-cio biegowa z AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam że podłączam się pewnie pod mało odpowiedni temat.

Jednak szukam takiego opisu części samochodu, konkretnie B5 1.9 TDI AFN.

Mniej więcej coś takiego: http://s2.blomedia.pl/autokult.pl/images/2011/06/Umiejscowienie-filtra-paliwa-w-komorze-silnika.jpg

 

Z góry przepraszam za pisanie nie w tym wątku, ale nie mam komputera u siebie, i piszę na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam drobne pytanie. Czy wie ktoś może czy w silniku 1,8t ANB jest przepustnica elektryczna czy na linkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam passata z 2001 r i silnik AWT uległ uszkodzeniu. Mam możliwość kupna silnika AUQ, czy jest taka opcja żeby go wpakować do paska zamiast AWT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik AUQ jest silnikiem montowanym poprzecznie. Z osprzętem na pewno nie podejdzie. Może sam słupek dało by radę, ale trzeba by obadać jak montowane są poduszki. Wymieniając silnik na inny niż AWT licz się też z wymianą ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o goły słupek czy by dało rade spiąć osprzet do niego z AWT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić przekładkę silnika. Do tej pory mam silnik AHH (pęknięte 4 tłoki) i mam do kupienia silnik AHU.

Osprzęt zostaje z AHH. Czy silnik będzie pasował bez żadnych kombinacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja z kolei mam problem z silnikiem w Passacie B5 z 2000 roku, oznaczenie ANA. nie mogę nigdzie znaleźć korbowodu. Czy wiecie, z jakiego silnika może pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam problem z identyfikacja silnika. We wlepkach mam wpisane AWT (czyli 110 kw Benzyna) ale w 2007 r zmieniany był silnik na 1.9 tdi i w dowodzie rejestracyjnym widnieje tylko ze ma 96 kw czyli 130 km. W tym tygodniu wymieniałem rozrząd i teraz zagadka bo taki rozrząd pasuje do silników AVB, AWX, AVF przy okazji w sklepie powiedzieli ze silnik jest z 2003 roku gdyż już nie posiada napinacza hydraulicznego tylko mechaniczny. Ale dalej nic to nie zmienia. Ponizej wstawiłem zdjęcia silnika. Jedynie to co udało mi się z niego odczytać to na bloku jest napisane 036 021 AA 80 HBH V 300.006.jpg Z góry dziękuje za odpowiedzi

001.jpg

002.jpg

003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to.jpg

 

Ja to się zastanawiam jakie mam oznaczenie silnika o_o na rozrządzie co innego, w bagażniku co innego. Ale bardziej bym obstawiał AJM 115 KM (znaczki na klapie DI czerwone)

to1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio przy sprzataniu autka zauwazylem taka naklejke co mozna z niej odczytac? Czy ktos moze podpowiedziec i przetlumaczyc oznaczenia?

 

rube6a4e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wlepka z oznaczeniami tego co auto miało wyjeżdżając z fabryki

Nr. VIN masz podany, Typ 3B2, Silnik to AFN, skrzynia DMX, LAkier LP5E, wersja Basis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo dziękuję mielkie ... A co oznacza LPSE i GQ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LPSE

Kod lakieru LP5E. ;)

GQ

Kod tapicerki. GQ-szary flanelowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paska b5 fl 1.6 8v benzyna z 2002r. oznaczenie alz. Czy głowica pasuje z przed liftu np. z ahl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja mam takie pytanie z przodu na tabliczce jest napisane ze mam model 3BG, a bagażniku mam oznaczenie 3B. rok produkcji 2002

i już sam nie wiem w co wieżyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Czy ktoś pomoże mi rozszyfrować naklejkę w kole zapasowym?

Z góry dziękuję!! Pozdrawiam B5 (3BG) 1.9 TDI - PD 101kM AVB - Kopia 1.jpgB5 (3BG) 1.9 TDI - PD 101kM AVB - Kopia 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności