Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia silników 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce byc nie grzeczny, ale kazdy pisze (jakie mam oznaczenie, jaki mam silnik) przeciez oznaczenie silnika jest wlasnie na silniku. Najpierrw jest oznaczenie potem numer! Chyba ze sie myle to niech ktos mnie poprawi! Zamiast pisac dziwne pytania podniescie maske i zobaczcie sami jakie macie silniki. I wtedy nikt nie bedzie mial wątpliwosci co ma.Mam nadzieje ze nikogo nie urazilem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez oznaczenie silnika jest wlasnie na silniku.

Tylko jak nie wiesz gdzie szukać to czasem nie jest łatwo to znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Na wlepkach mam oznaczenie silnika AJM. W dowodzie mam natomiast wpisane w danych pojazdu: Volswagen, 3B-SEATJX i jakieś tam cyferki dalej, no i niżej oczywiście Passat. Pewnie przesadzam, ale pytam z ciekawości, czy u Was też w dowodach jest takie coś? Czy to ATJ to po prostu zbieg okoliczności, czy może mój pasek miał zmieniany silnik? Do tej pory nie musiałem nic dokupować do samochodu, ale planuję w najbliższym czasie wymienić termostat, więc warto by było wiedzieć na 100% jaki mam silnik. :D Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AWX i AVF to są te same silniki tylko różnią się skrzynią biegów?

 

Dobrze rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AWX i AVF to są te same silniki tylko różnią się skrzynią biegów?

Mają też chyba inny Nm, ale to też zależy jakie źródło podaje. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL ja w sprawie Twojego posta z wlepką w bagażniku i książce serwisowej:

 

U mnie w Passacie 2004 kombi 1,9TDI 96kW 6-bieg manual wpisane jest silnik AVF a obok GVS. Poniżej AVF jest wpisane LA7W a poniżej GVS jest wpisane FA, Czy GVS to model skrzyni biegów? która to jest skrzynia? CUB HA, ELP6S czy EYF 5A ? (takie skrzynie znalazłem w jednym z zestawień zamieszczonych na forum). Ewentualnie jak inaczej ustalić jaką mam skrzyniębiegów - prawdopodobnie będe musiał kupić używaną i chcę wiedzieć czego szukać...

Edytowane przez adamB5FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w Passacie 2004 kombi 1,9TDI 96kW 6-bieg manual wpisane jest silnik AVF a obok GVS

AVF = silnik

GVS = skrzynia

A pasujące skrzynie do twojego autka to; FRK, ELP, GVS i HHQ.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią te skrzynie poza symbolami? Mają inne przełożenia? Wszystkie są 6-biegowe? Czy jeśli założę inną skrzynię niż GVS to sprzęgło itd. może zostać to samo co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są 6-cio biegowe, przełożenia mają takie same (przynajmniej 2 z nich, do reszty nie znalazłem danych), sprzęgło pasuje, a czemu mają inne oznaczenia, to ciężko powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w B5 fl występowały silniki TDI na pompie oprócz 2,5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w B5 fl występowały silniki TDI na pompie oprócz 2,5 ?

Nie.

 

EDIT

W załączonym pliku są wszystkie silniki montowane fabrycznie w Passatach B5.

Silniki passat B5.pdf

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wkoncu sie dowiedzialem ze mam silnik AHU, w sklepach jak cos kupowalem to sie ciagle o to pytaja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Czym się różni silnik 90km AHH OD 90km AHU I czy można je wzajemnie zamontować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie.

 

EDIT

W załączonym pliku są wszystkie silniki montowane fabrycznie w Passatach B5.

a co do tej tabelki co to znaczy??

System wykrywania

nieszczelności (np. w

samochodach dla USA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM. Czym się różni silnik 90km AHH OD 90km AHU I czy można je wzajemnie zamontować

 

AHU - produkowany 08/1996 do 08/2000

AHH - produkowany 05/1998 do 08/2000

Minimalnie inny moment, i osiągana moc maksymalna przy wyższych obrotach, to są takie niezauważalne różnice (info w załączniku)

Czy da się je zamienić bez konsekwencji to nie wiem, ale myślę że bez problemu.

 

EDIT//

a co do tej tabelki co to znaczy??

Bardzo ciekawe pytanie, nie mam pojęcia, nawet nie zwróciłem uwagi na ten wpis w tabelce.

AHH vs AHU.jpg

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! I jak dobrę wróżkę pytam: cóż widzicie w tym zdjęciu panowie? Osobiście co nieco czaje, ale dziwi mnie ten typ niby 3B5 ale zaraz tez inny 3A5? I tego już nie czaje, ale wiem na pewno , że czai to tu 90 % użytkowników, dlatego bardzo serdecznie prosze o wyjaśnienie dla laika. Pozdrawiam

:)

dsc02407p.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale dziwi mnie ten typ niby 3B5 ale zaraz tez inny 3A5?

To jest typ handlowy, Po tym kodzie można rozpoznać jakie masz autko, (rodzaj wyposażenia, silnik i takie tam pierdoły) Aaaa i te 2 kody to jest jedna całość, 6 znaków. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przepisywałem do tej czeskiej odkodowywarki i...hehe...ja mam auto zamachowca jakiegoś... BE2 = Special requirements Palestine , dżizu FBI mnie nie śledzi satelitami?:eek: a tak na poważnie,to co mam podwójne szyby i podwozie? Czy specjalne przystosowane miejsca do ładunków ? Czy ktos czai co jest z tą Palestyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BE2 = Special requirements Palestine

:rotfl: toś mnie rozbawił po pracy, a skąd wziąłeś kod BE2,:zeco Ja tam wyraźnie widzę 8E2.:brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wyszedłem na jełopa...:doh Zamiast auta zamochowca mam radio FM/AM. Cóż casami można pomarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności