Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

jesli zmieniac skrzynie na 6 biegow to polecam od silnika 2.5 V6 z wiadomych wzgledow ;)

 

(sorki za brak polskich znakow...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, wg tabelek wychodzi ze w AVB i AFN były te same skrzynie (EEN), wychodziłoby na to że inne skrzynie od 110KM TDI tez pasowałyby do AVB? Idąc dalej to sprzęgło z AFN-a jest takie samo jak do AVB? Czy źle myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , posiedam passka z 99 z ajm ,skrzynia DUK , pytanko czy skrzynia z atj (116) 6 stopniowa podejdzie do mojego czy trzeba zmieniac sanki i itp??czy moze atj ma 5 stopniiowa z 240mm sprzeglem?? pytam sie bo auto jest po modach a w sumie jeszcze nie koniec a boje sie o sprzeglo , prosze o rady dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

to mój pierwszy post na tym forum i niebardzo wiem gdzie się z tym problemem udac

mam passata 1.9 TDI 131 KM 2001r problemem jest skrzynia biegów a mianowicie dziwne odgłosy od 3 biegu i tak do 6 biegu jezeli dam noge z gazu to tak jakby przestaje

prosze was o jakąś rade ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, mam jeszcze jedno pytanie- czy dosilnika AVF mozna założyć skrzynie 5-biegową, bo 6 nie moge znależć a wymiana łożysk jest troche kosztowna? a jeśli można to jakie rodzaje ?z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Daniel. z zamianą na 5 biegów jest trochę trudniej (i drożej!). Musiałbyś zmienić sanki pod silnikiem i zaopatrzyć się w jedną (lewą) łapę skrzyni wraz z poduszką. Do tego wybieraki biegów oraz gałkę. Pozatym możliwe że miałbyś jeszcze problemy ze sprzęgłem choć TEORIA mówi że by sie udało ;)

 

Czytaj temat w dziale TUNING o zamianie 5-cio biegowej na 6-cio biegową skrzynie. Sporo tam informacji (na temat przełożeń) które mogą się Tobie sprzydać. Podam Ci link:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/89966-Wymiana-skrzyni-z-5-na-6-biegowa-sprzeglo-240mm-(Opis)

 

 

powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szybkie pytanie jaki olej mam dolać do skrzyni ELN ze skreenów z etki nie mogą dojść. Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam takie pytanko. Na dniach będę kupować skrzynie do mojego pastucha. Jak ja teraz mam skrzynie o oznaczeniu DHZ 5 biegów i wsteczny do tyłu i chciałbym założyć skrzynie też 5 biegów tylko że DWA z tego samego silnika 1.8. Jak myślicie będzie to pasować ??? Koni silniki miały tyle samo, biegów też.

Proszę o odp

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam skrzynie z passata B5 FL 5hp-19 EYF 130KM tiptronic a chce zamontować ja do passata B5 115 km i jeździła tam skrzynia 5hp-19 EMA i teraz pytanie czy ta moja skrzynia zda egzamin i czy będzie pasować. Czy trzeba zmieniać sterownik komputer skrzyni ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy skrzynia biegów manual od 3b będzie pasowała do 3bg ?

 

dokładnie chodzi mi o skrzynie z AFNa do AVB

 

wydaje mi się ze jedyna różnica może być w poduszkach i przełozeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie pasować. Różnica może być w przełożeniach, podaj oznaczenia zamienianych skrzyń to Ci powiem która lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy do 2.0 20v ALT można dopasować 6 biegową skrzynię???? bo ta 5 biegowa skrzynia to bez jaj 140km/h a tu 4 tyś obrotów. Najlepiej jakby była też z jakiegoś benzyniaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carloss

Witajcie!

Moje auto to Skoda Superb - mam nadzieję że się nie obrazicie że tu napisałem, bo niestety forum skody nie jest zbyt kompetentne.

 

Otóż posiadam silnik 1.9 o oznaczeniu AWX, skrzynia biegów manual 5B - GGB. Ostatnio poszedł synchronizator 3 biegu - szukam nowej na all...

O jakich oznaczeniach skrzyń szukać aby założyć p&p?

Jakie fabrycznie tam siedzi sprzęgło?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany

w moim AHU mam skrzynie DVS

przy 100km/h mam 2100obrotow

przy 90km/h 2000obrotow

oczywiscie rozmiar kol i opon zgodne z zaleceniami producenta

 

czy pojdzie jakos zmienic przelozenie 5 biegu aby obroty spadly do 1850obrotow przy 90km/h

 

przewarznie sam jezdze wiec silnik i tak by dal rade

kiedys w cordobie mialem wlasnie takie przelozenie i bardzo malo palila-fakt ze mniejsza buda byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje skrzyni DGW do 1,9 tdi AFN 4Montion <= nieaktualne

 

Zamiennik skrzyni DGW 4x4 to skrzynia EEP 4x4 to tak dla potomnosci

Edytowane przez gery3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!

Moje auto to Skoda Superb - mam nadzieję że się nie obrazicie że tu napisałem, bo niestety forum skody nie jest zbyt kompetentne.

 

Otóż posiadam silnik 1.9 o oznaczeniu AWX, skrzynia biegów manual 5B - GGB. Ostatnio poszedł synchronizator 3 biegu - szukam nowej na all...

O jakich oznaczeniach skrzyń szukać aby założyć p&p?

Jakie fabrycznie tam siedzi sprzęgło?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź

 

pewnie już dawno nieaktualne ale dla awx sprzęgła z Sachs ma nr. 2294000453

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpowiedzcie mi jaka skrzynia lepsza do AVF. Coś mi chrupie przy ruszaniu i bede musial chyba wymienic. Poprzedni własciciel miał automat w tym passku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na pewno to w skrzyni chrupie?

Może to przegub albo jakaś poducha np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduchy wymienione na lemfordery pod silnikiem i pod skrzynia, przeguby tez nowe bo sie zatarły (lobro), sprzegło równiez wymienione razem z dwumasa i łozyskiem. Auto po przekładce skrzyni z automatu na manual. Chrupnie tylko raz po odpaleniu przy pierwszym ruszaniu, pozniej juz cisz.

Edytowane przez Misio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności