Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed wymiana moje skrzyneczki biegów, moja skrzynia to EYF Tiptronic i teraz pytanie, czy szukając skrzyni na alledrogo, muszę znaleźć identyczna czy mogę również jakaś inna ??

 

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EYF
tu masz oznaczenia i jaki i ile oleju skrzyniap.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza ze te typy mogę brać pod uwagę ??

Czy wiąże się to również z wymiana komputera ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To oznacza ze te typy mogę brać pod uwagę ??

Nie Jeśli chodzi o Twój silnik to do wyboru masz tylko skrzynię o oznaczeniu EYF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, pytanie laika, ale musze zadac, czy do passata z 1997 1.6 benzyna z silnikiem AHL, bedzie pasowala kazda skrzynia biegow o symbolu DCN? Czy sa jakies rozne rodzaje takiej skrzyni, np. o roznych oznaczeniach cyfrowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli chcę przełożyć skrzynie manualną do Avb 101km z automatem to muszę szukać skrzyni od 101km ? A może każda EEN lub FHN będzie pasować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Passata 1.9 TDI avf 130 z 6 biegowa skrzynia biegow, oznaczenie FRK, czytam ten watek ciagle ale i tak chcialbym uzyskac odpowiedz jaka skrzynia podpasuje ( nie patrzac na przelozenia ) do silnika Avf, gdzie byla skrzynia FRK , aby byla ona 6 biegowa i pasowala zamiast skrzyni FRK 6 biegowej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
frkh.th.jpg

 

Rozumiem ze skrzynia ELN pasuje rowniez tak?

 

a DQS to nie jest od 2.5 TDI 150 ? podejdzie?

 

 

 

Mam dylemat a nie chce jechac w polske, kupic skrzyni i zeby mi nie pasowala... nikt tak chyba by nie chcial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytam ten watek ciagle

Jakbyś go czytał, to miałbyś odpowiedź wtedy kiedy to niby czytałeś. ;)

Pytanie kolegi;

Proszę was o pomoc w bardzo krytycznej sytuacji.

Rozsypała mi się skrzynia a mój pasek to 1,9 TDI 131KM z 2003r silnikiem AVF. Po sprawdzeniu wyszło że jest to skrzynia EGS.

No i teraz wielka prośba chcę poszukać takiej samej lub czegoś na zamianę tylko nie wiem jakie zamienniki będą pasowały?

Jeżeli jesteście w stanie podać co w zamian można wstawić tak żeby pasowało bez jakichś większych przeróbek to będe wdzięczny.

Znalazłem skrzynię o oznaczeniu EYF ale nie wiem czy będzie pasowała?

Moja odpowiedź.

Na pewno pasuje skrzynia FRK, u mnie taka siedzi.

Podaj mi VIN to sprawdzę jaka powinna być fabrycznie.

 

---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

 

Są jeszcze 3 inne które pasują ELP, GVS, HHQ,

Więc nie rozumiem dlaczego pytasz jak odpowiedź padła już dawno.

 

---------- Post added at 13:17 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

 

info dodatkowe =>http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1295027&postcount=15http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1295027&postcount=15

=>http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=735224&postcount=47

I jeszcze kilka innych miejsc gdzie podawałem info na temat skrzyń biegów do silnika AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale np jak w ETCE wyskakuje skrzynia od 2,5 TDI 150koni to az mnie to dziwi.

a pozatym posty maja ponad rok i mzona je odswiezyc moze jakimis innymi nowinkami wiec nic nie zaszkodzi. ale dzieki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ale np jak w ETCE wyskakuje skrzynia od 2,5 TDI 150koni to az mnie to dziwi.

W ETKA trzeba jeszcze dobrze poszukać która skrzynia do którego silnika pasuje, ale nie wszyscy wiedzą jak to zrobić.

a pozatym posty maja ponad rok i mzona je odswiezyc moze jakimis innymi nowinkami wiec nic nie zaszkodzi.

A model B5 jest już 6 lat nie produkowany, więc nic więcej nie da się już dowiedzieć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy wymieniając skrzynię biegów(EYZ) w moim passku ATJ 1.9 2000 85KW na inną:ELN 6S ; EXC 5S ; (DUK ?- nie wiem czy ta się nadaje ) można je zamontować na tych samych łapach mocujących co w oryginale EYZ?

Jaką najlepiej zastosowac aby nie trzeba było niczego przerabiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy skrzyneczka EYF ze skody , audi i calej grupy VW będzie pasowac, czy tylko z passka ??

Czy jeżeli jest skrzyneczka EYF z Audi 2,5 tdi to tez ja mogę wsadzić ?? Do dziś szukam i albo ceny mnie zwalają z fotela albo skrzyneczki są bez konwertera ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy skrzyneczka EYF ze skody

Jak taką miałeś w aucie to będzie pasować, kod jest przypisany pod jeden rodzaj skrzyni.

 

---------- Post added at 16:37 ---------- Previous post was at 16:31 ----------

 

Czy jeżeli jest skrzyneczka EYF z Audi 2,5 tdi to tez ja mogę wsadzić ??

Skrzynia EYF montowana była tylko z silnikiem 131 koni AVF. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak taką miałeś w aucie to będzie pasować, kod jest przypisany pod jeden rodzaj skrzyni.
Czyli kupując skrzynkę EYF która była np. w skodzie nie muszę do niej kupować lub zmieniać komputera ??

 

 

Czy jeżeli jest skrzyneczka EYF z Audi 2,5 tdi to tez ja mogę wsadzić ??

 

Skrzynia EYF montowana była tylko z silnikiem 131 koni AVF.
Gdzieś kiedyś widziałem na alledrogo taką skrzyneczkę, ale pewnie sprzedawca walnął byka. Edytowane przez sajmonito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli kupując skrzynkę EYF która była np. w skodzie nie muszę do niej kupować lub zmieniać komputera ??

Nie musisz, skrzynia jest taka sama.

Czy jeżeli jest skrzyneczka EYF z Audi 2,5 tdi to tez ja mogę wsadzić ??

Już pisałem coś na ten temat.

Skrzynia EYF montowana była tylko z silnikiem 131 koni AVF

No i w Audi nie występowała fabrycznie skrzynia EYF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich użytkowników forum

Też witamy, znajdź temat o wymianie oleju w skrzyni i poczytaj, ewentualnie tam napisz.

Ten temat jest o oznaczeniach skrzyń biegów a nie o problemach z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Chciałbym zaczać od tego że nie jestem w stanie założyć nowego tematu który dotyczyłby mojego problemu a mam ich kilka i chciałbym wszystko umieścić w jednym temacie. Otóż nabyłem Passata B5 silnik AJM z automatyczna skrzynią Tip-Tronic. Problem objawia się w ten sposób że auto reaguje na zmianę biegów tzn. D->R z tym że ma problemy aby zacząć ruszać - o normalnej jeździe nie ma mowy, nie ma siły ciągnąć tak jakby ,,sprzęgło" się ślizgało. Nie działa podświetlenie biegów obok lewarka, jedynie symbol hamulca. Na desce rozdzielczej również nie jest pokazany aktualny bieg. Typ skrzyni to EZP 5HP-19. Od czego zacząć diagnostykę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszytkich,czy skrzynia 6 biegowa frk jest zamienna z jakas o innym oznaczeniu?czy B6 ma taka sama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszytkich,czy skrzynia 6 biegowa frk jest zamienna z jakas o innym oznaczeniu?czy B6 ma taka sama?

 

dafota.3.15e1325838205y.jpg.smfrk.jpg&th=7432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności