Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

to czy analogicznie

6S - 6-cio biegowa manualna ??

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

To moja pierwsza wypowiedź na forum, nie bez przyczyny...

 

Mam problem związany z zakupem skrzyni biegów. Posiadam od dwóch tygodni VW Passat B5 FL 1.9TDI 101KM 2004r. silnik AVB, skrzynia biegów GFL, 111tyś km oryginalny przebieg (sprawdzany w serwisie VW). Samochód zakupiłem z uszkodzoną skrzynią biegów (wypadał czwarty bieg), prawdopodobnie uszkodzona tuleja przesuwna, tryba i synchronizator. Postanowiłem dokonać zakupu używanej skrzyni. Mechanik powiedział mi, że mam znaleźć skrzynię dokładnie o tym samym symbolu. Problem powstaje w momencie, gdy pytam o tę skrzynię GFL a prawie wszyscy odpowiadają, że każda skrzynia pasuje z tych passatów o tej pojemności np. EEN itd i nie musi być GFL. Przez przypadek dowiedziałem się, że GFL ma jakiś czujnik połączony z komputerem i dlatego tylko taka powinna być użyta w moim samochodzie. Proszę o poradę co mam zrobić, znaleźć skrzynie GFL czy mogę zastosować skrzynie z innymi symbolami. Jeżeli inne, to proszę o poradę jakie?

 

Serdecznie pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Proszę was o pomoc w bardzo krytycznej sytuacji.

Rozsypała mi się skrzynia a mój pasek to 1,9 TDI 131KM z 2003r silnikiem AVF. Po sprawdzeniu wyszło że jest to skrzynia EGS.

No i teraz wielka prośba chcę poszukać takiej samej lub czegoś na zamianę tylko nie wiem jakie zamienniki będą pasowały?

Jeżeli jesteście w stanie podać co w zamian można wstawić tak żeby pasowało bez jakichś większych przeróbek to będe wdzięczny.

Znalazłem skrzynię o oznaczeniu EYF ale nie wiem czy będzie pasowała?

Edytowane przez [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe ma Pan oznaczenie skrzyni biegow, bo nie ma jej w tabeli przedstawionej na stronie 1 tego postu. Wg wspomnianego zestawienia skrzyni biegow powinien Pan posiadac skrzynie 6 biegowa o oznaczeniach:

produkcja 2000-2002: ELN, ELP, FCP, FRK, FTS

produkcja 2002-2005: ELP, FRK, FTS, GVS, HCN.

Skrzynia EYF jest 5 biegowa i nie pasuje do sprzegla z 6 biegowej.

 

Ja kupilem wczoraj swoja skrzynie biegow o oznaczeniu GFL w Bielsku w cenie 900zl. Przy kupnie zwracalem uwage na to, aby poprzednie sprzeglo pasowalo do nowej oraz sprawdzalem kolor oleju (full syntetic powinien byc zoltawy, nie czarny).

 

Prosze szukac na portalach typu allegro, na pewno Pan cos znajdzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe ma Pan oznaczenie skrzyni biegow, bo nie ma jej w tabeli przedstawionej na stronie 1 tego postu. Wg wspomnianego zestawienia skrzyni biegow powinien Pan posiadac skrzynie 6 biegowa o oznaczeniach:

produkcja 2000-2002: ELN, ELP, FCP, FRK, FTS

produkcja 2002-2005: ELP, FRK, FTS, GVS, HCN.

Skrzynia EYF jest 5 biegowa i nie pasuje do sprzegla z 6 biegowej.

 

Ja kupilem wczoraj swoja skrzynie biegow o oznaczeniu GFL w Bielsku w cenie 900zl. Przy kupnie zwracalem uwage na to, aby poprzednie sprzeglo pasowalo do nowej oraz sprawdzalem kolor oleju (full syntetic powinien byc zoltawy, nie czarny).

 

Prosze szukac na portalach typu allegro, na pewno Pan cos znajdzie.

Pozdrawiam

Jak najbardziej taka skrzynia jest (post 7)

Pytanie do znawców tematu czy skrzynia o oznaczeniu EYF 5HP19 będzie pasowała jako zamiennik do EGS?

A jak nie to może wiecie jaka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie pasowała jako zamiennik do EGS?

A to jest na 100% pewne że EGS, bo ETKA pokazuje że jest to skrzynia montowana w Golf/bora. Na pewno pasuje skrzynia FRK, u mnie taka siedzi.

Podaj mi VIN to sprawdzę jaka powinna być fabrycznie.

 

---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

 

Są jeszcze 3 inne które pasują ELP, GVS, HHQ, chyba że masz 4 motion to będą inne skrzynie.

 

---------- Post added at 15:22 ---------- Previous post was at 14:49 ----------

 

Pytanie do znawców tematu czy skrzynia o oznaczeniu EYF

I właśnie doszukałem się, że skrzynia EYF to jest 5-cio biegowy automat montowany z silnikiem AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki wielkie.

Sprawdzałem w paru miejscach i już jestem pewiem.

Jesteście WIELCY i za to bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie co sie może dziac z moja skrzynia mianowicie od pewnego czasu nie chcą wskakiwac mi żadne biegi. Zdarza sie to coraz cześciej i sie nasila. Przy próbie wrzucenia słychac i czuc delikatne drgania na skrzyni. W czasie jazdy nie ma problemu ze zmiana ale jak sie zatrzymam i probje startowac to ani 1 ani wsteczny nie daja rady. Z mniejszym oporem wskakuje 3 lub 4. co to moze byc :|? Dzieki za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
synchronizatory w skrzyni

a czy sa jakies odgłosy typu zgrzyt zazebienia kół zebatych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie jak proboje troche silniej je wrzucic skrzynia az zgrzyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak dokladnie jak proboje troche silniej je wrzucic skrzynia az zgrzyta

A to nie jest przypadkiem coś ze sprzęgłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
da sie jakos tak organoleptycznie zobaczyc bez rozbierania skrzyni co moze byc powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy skrzynia biegów EEN z 2001r będzie pasować do silnika AFN z 1998r? Oczywiście Passat B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź, co może sie dziac ze skrzynią biegów w Passacie 2004 TDI 130KM silnik AVF, jeśli objawy są takie: szum (czy może rzężenie) nasilający się wraz z prędkością, dochodzący ze skrzyni biegów, niezależny od biegu na którym się jedzie, ani od tego, czy jedzie się na biegu, czy "na luzie". Szum nie zależy też od tego, czy sprzęgło jest wciśnięte, czy nie. Szum słychać wyraźnie od prędkości 50 km/h i coraz głośniej przy coraz większych prędkościach. Gdy przy jeździe np. na 3 biegu docisnę lekko lewarek biegów, szum staje się metaliczny i głośniejszy.

Natomiast samo zmienianie biegów jest bezproblemowe, nie ma żadnych problemów przy wrzucaniu któregokolwiek biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy! Potrzebuje pomocy posiadam passata 2003 silnik AVB skrzynia piątka i potrzebuje do niego skrzyni według ETKI ma być z oznaczeniami EEN. Jakie skrzynie oprócz tej podeszły by do mojego silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie skrzynie oprócz tej podeszły by do mojego silnika?

Dedykowana do tego silnika jest jeszcze skrzynia o oznaczeniu GFL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym różni się Passat 3B a 3 BG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej wlac do skrzyni 1.9 tdi 110ikm afn,???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrzan

Witam

jestem tu nowy (w zasadzie zreaktywowany) no ale niemniej jednak pisze pierwszego posta.

Jesli mowa w tym wątku o skrzyniach to jestem posiadaczem passata B5 2000 2,5 TDi 4 motion z automatyczna skrzynia TIPTRONIC. niestety ostatnio puscilo uszczelnienie skrzyni i wylecial mi w przeciagu chwili caly olej... po nalaniu nowego oleju skrzynia nie pracuje juz jak powinna... Czy raczej powiniennem juz szukac nowej czy moge rozwazac sprawe naprawy tej? JEsli naprawa to moze polecicie kogos w zachodniopomorskim?

Dzieki z gory za jakiekolwiek sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem passata b5 z 2000 roku z rozsypana skrzynią biegów no i teraz szukam innej uzywanej, na tabliczce która jest na skrzyni wynika ze skrzynia ma oznaczenie EMA 5HP-19 no ale nigdzie takiej nie moge znaleźć :dupablada nawet tutaj podane oznaczenie które zostały umieszczone nie mogłem wyszukac. Czy istnieje mozliwosc zamiany skrzyni z innym oznaczeniem z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności