Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem passata b5 z 2000 roku z rozsypana skrzynią biegów no i teraz szukam innej uzywanej, na tabliczce która jest na skrzyni wynika ze skrzynia ma oznaczenie EMA 5HP-19 no ale nigdzie takiej nie moge znaleźć :dupablada nawet tutaj podane oznaczenie które zostały umieszczone nie mogłem wyszukac. Czy istnieje mozliwosc zamiany skrzyni z innym oznaczeniem z góry dziekuje za pomoc.
ta skrzynia była produkowana od marca do grudnia 99r w pasatach właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ty chyba mówisz o skrzyni która ma oznaczenie EDC a na skrzyni którą wyciągnąłem napisane jest jasno ze EMA chyba, że te skrzynie niczym sie nie róznią od siebie i mozna wsadzic do mojego paska skrzynie z oznaczeniem EDC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty chyba mówisz o skrzyni która ma oznaczenie EDC

Skrzynie EDC i EMA są to 5-cio biegowe automaty produkowane i montowane równocześnie z silnikiem 1,9 AJM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skrzynie EDC i EMA są to 5-cio biegowe automaty produkowane i montowane równocześnie z silnikiem 1,9 AJM.

 

Dzisiaj jeszcze poszedłem sprawdzic jaki mam typ silnika dla pewności no i jest AJM, sprawdziłem na nalepce w bagazniku i na osłonie rozrządu. Teraz mam pytanie do fachowców czy moge kupić skrzynie z oznaczeniem EDC zamiast EMA wsadzić do auta no i czy będzie latac bez jakis przeróbek, czy moze bede zmuszony zmienic komputer do tego lub inne sterowniki? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj jeszcze poszedłem sprawdzic jaki mam typ silnika dla pewności no i jest AJM, sprawdziłem na nalepce w bagazniku i na osłonie rozrządu. Teraz mam pytanie do fachowców czy moge kupić skrzynie z oznaczeniem EDC zamiast EMA wsadzić do auta no i czy będzie latac bez jakis przeróbek, czy moze bede zmuszony zmienic komputer do tego lub inne sterowniki? pozdrawiam
tak możesz zamienic te skrzynie ale razem z kompem sterującym bo każda ma swój Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu na 4 i 5 biegu wyje mi skrzynia,słychać ja gdy jade na lekkim gazie,a jak ciągnie lub zdejmę nogę z gazu to cisza. Można jakoś zregenerować skrzynie (czy to duże koszta) czy lepiej kupić inną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa skrzyni to droga impreza, jeżeli chodzi o koszta to lepiej szukać sprawnej używanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał muczaczos

Dzisiaj jeszcze poszedłem sprawdzic jaki mam typ silnika dla pewności no i jest AJM, sprawdziłem na nalepce w bagazniku i na osłonie rozrządu. Teraz mam pytanie do fachowców czy moge kupić skrzynie z oznaczeniem EDC zamiast EMA wsadzić do auta no i czy będzie latac bez jakis przeróbek, czy moze bede zmuszony zmienic komputer do tego lub inne sterowniki? pozdrawiam

 

tak możesz zamienic te skrzynie ale razem z kompem sterującym bo każda ma swój

 

Witam, mam jeszcze jedno pytanko a mianowicie chodzi o skrzynie typu EYF która moge kupic ale jest on z passata po lifingu ze 130 konnego diesla i chodzi o to czy moge ją wstawic do mojego paska oczywiscie wymiana z komputerem sterującym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość katrrrin

Witam ! jestem nowa na forum,mam pytanie czy jest możliwa 5 biegowa skrzynia biegów w komplecie z silnikiem 1,9 TDI 130 k typ AVB na pompowtryskach, bo ktoś próbuje mi sprzdać ten silnik a wydaje mi się że do tego silnika powinna być 6 biegowa skrzynia biegów,więc zastanawiam się czy ktoś nie wciska mi innego silnika,słabszego tego 1,9 tdi110k.dziekuję z góry za podpowiedzi.Kasia:roza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest możliwa 5 biegowa skrzynia biegów w komplecie z silnikiem 1,9 TDI 130 k typ AVB

Z silnikiem AVB tylko 5-cio biegowa, ale ten silnik ma 101 km, a nie 131 km. 6-cio biegowe były tylko z silnikami AVF i ATJ, AVF 131 km, ATJ 115 km. Więc gostek ciśnie Ci kit że silnik ma 131 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał katrrrin Zobacz post

czy jest możliwa 5 biegowa skrzynia biegów w komplecie z silnikiem 1,9 TDI 130 k typ AVB

 

5 biegowa skrzynia biegów występowała również z silnikiem 1.9 TDI 131KM AWX. Także musiałbyś dokładnie sprawdzić co to za silnik.

Jeżeli jest to AVB, to GURAL dobrze ci mówi, że ten silnik ma 101KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 biegowa skrzynia biegów występowała również z silnikiem 1.9 TDI 131KM AWX.

Ale ja nie napisałem ze tylko z AVB występowała 5-tka, bo napisałem ze z AVB tylko 5-tka ;)

musiałbyś

Tak do koleżanki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie napisałem ze tylko z AVB występowała 5-tka, bo napisałem ze z AVB tylko 5-tka

 

Oj, moje niedopatrzenie.:P Przynajmniej napisałem z jakim silnikiem była też 5.:D

 

Tak do koleżanki.

 

Nie zwróciłem uwagi na imię, tylko na treść posta. Sorry Kasia.:):roza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość reg0110

5 biegów silnik AVB to 101KM a nie 131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 biegów silnik AVB to 101KM a nie 131

To już zostało wyjaśnione. ;) trzeba tylko poczytać wątek do końca. ;)

Z silnikiem AVB tylko 5-cio biegowa, ale ten silnik ma 101 km, a nie 131 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy skrzynia manual 5-cio biegowa DHW z AEB bedzie pasować do poliftowego 2004 1.8 T

Edytowane przez szewczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy może mi ktoś podpowiedziec czy skrzynia automatyczna z audi a4 95rok silnik1.8 będzie pasować do passata b5 98rok silnik1.6.

Wizualnie i mocowania sąidentyczne. Jeżeli tak to na co zwrócićuwagęprzy wymianie i czy skrzynia ma oddzielny komputer który trzeba też przełożyć i gdzie on sie znajduje.

Będę bardzo wdzieczny z jakie kolwiek informacje

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał są inne przełożenia nawet jak da się założyć to będzie przekłamywał na prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich . no niestety:dolamam - dziś padła mi skrzynia no i nie wiem jakiego typu mam skrzynie.silnik 1,9 tdi afn 110km 1998 r. proszę o podpowiedz kolegów forumowiczów:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co możecie mi powiedziec na temat skrzyni ema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności