Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie posiadam Passka 2.3 V5 2001r a w nim 5 biegowa skrznie jest mozliwosc wymiany na 6?

 

a po co tobie to ?

nie masz co z zlotowkami robic?

 

ogolnie jest tak ze przelozenia ostatnich biegow sa takie same jak w najdluzszych 5 biegowych (przynajmniej w TDI jest tak)

poza tym za duze rzezby jest

to juz lepiej poszukac 5 biegowa dluzsza skrzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po co tobie to ?

nie masz co z zlotowkami robic?

 

ogolnie jest tak ze przelozenia ostatnich biegow sa takie same jak w najdluzszych 5 biegowych (przynajmniej w TDI jest tak)

poza tym za duze rzezby jest

to juz lepiej poszukac 5 biegowa dluzsza skrzynie

 

W sumie to nie mam oraz widziałem takie owe passaty z skrzynia 6 biegową i chcę też taką i tu moje pytanie czy bez żadnych przeróbek oraz rzeźbienia da się coś takiego zrobić ? oraz moje myślenie było takie że przy 6 biegu i obrotach rzędu 3500-4000 będzie więcej na budziku o_0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nie mam oraz widziałem takie owe passaty z skrzynia 6 biegową i chcę też taką i tu moje pytanie czy bez żadnych przeróbek oraz rzeźbienia da się coś takiego zrobić ? oraz moje myślenie było takie że przy 6 biegu i obrotach rzędu 3500-4000 będzie więcej na budziku o_0 ?

 

nie bedzie wiecej

jak dobierzesz dluzsza 5 biegowa skrzynie to bedzie tak samo jak przy 6tce

przerobka z 5tki na 6tke jest bardzo duzo rzezby a wiec kosztowne

 

najtaniej dopasowac 5tke ale dluzsza

ja tak zrobilem w swoim AHU i faktycznie mniej pali bo obroty ma mniejsze przy 100km/h niz na starej skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bedzie wiecej

jak dobierzesz dluzsza 5 biegowa skrzynie to bedzie tak samo jak przy 6tce

przerobka z 5tki na 6tke jest bardzo duzo rzezby a wiec kosztowne

 

najtaniej dopasowac 5tke ale dluzsza

ja tak zrobilem w swoim AHU i faktycznie mniej pali bo obroty ma mniejsze przy 100km/h niz na starej skrzyni

 

Wlasnie rowniez o spalanie chodzi I zle wytlumaczylem chodzilo mi ze jadac np 130km/h obroty beda mniejsze a co za tym idzie ? Spalanie he.

 

A jak taka skrzynie zdobyc dopasowac lub cos ktos poradzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzacie koledze najdłuższą skrzynie z diesla do benzyniaka? Jeszcze wolnossącego.

Motylek wsadzil dość srednia skrzynie z diesla do swojego modzonego 1.8t i bylo za szybkie ;/ Może z jakiegoś AHU, AHH by byla dobra... Trzeba by policzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by miło :) Gdyby ktoś rozjaśnił temat lecz nadal nie wiem czy wgl jest jakas oryginalna skrzynia 6 biegowa do tego passata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie lub ma możliwość sprawdzenia jakie jest oznaczenie plastikowego okrągłego dekielka (zaślepki) dla skrzyni FRK ?

Robiłem remont skrzyni i fachowcy nie dali żadnego uszczelnienia oraz być może włożyli stary dekielek, efekt taki że cieknie z niego olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sam sobie odpowiem bo udało mi się to w końcu znaleźć. Może się komuś przyda informacja ze dekielek to "01E301467 end cap" wkładany do "01E301279 oil drip tray" według tego schematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było by miło :) Gdyby ktoś rozjaśnił temat lecz nadal nie wiem czy wgl jest jakas oryginalna skrzynia 6 biegowa do tego passata ?

 

Ktos cos?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam skrzynię z oznaczeniem EFC, która się rozsypala i mam pytanie, jakie inne oznaczenia skrzyń będą pasować do silnika AMX? Czy tylko to samo oznaczenie wchodzi w grę?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam passata b5 fl 1.8t AWT skrzynia biegow EHV i tu moje pytanie jaka inna skrzynia pasuje p&p do tego silnika znajomy ma do sprzedania 2 skrzynie z audi a4 1.8t (nie pamietam symbolu silnika) ale symbole skrzyn to DVX i DHV wygladaja tak samo ale nie wiem czy beda pasowac.

Edytowane przez Karol1.8t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Orientujecie się może jaka jest średnica tarczy sprzęgłowej w skrzyni EYZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalog mówi że 228mm. Jest to skrzynia 5 biegowa ale wyglądem przypomina 6-kę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos wie czym sie różni skrzynia EYF od skrzyni ERY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

Szybkie pytanie,

silnik AHU skrzynia EPU, czy w ogóle był jakiś automat 5cio biegowy plug&play do tego silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oznaczenia skrzyń biegów stosowane w Passacie 3B i 3BG:

1996-2000

 

skrzyniebiegw3b19962000eo7.th.pngskrzyniebiegw3b11996200jj9.th.png

 

2000-2002

 

skrzyniebiegw3bg2000200qp0.th.pngskrzyniebiegw3bg1200020lj5.th.png

 

2002-2005

 

skrzyniebiegw3bg2200220iu5.th.pngskrzyniebiegw3bg2a20022od4.th.pngskrzyniebiegw3bg2b20022yn4.th.png

 

Niestety zdjęcia się nie wyświetlają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam problem, posiadam AVF ale komuś padła skrzynia i poprzedni właściciel założył skrzynie 5 , i teraz zaczęła mi stukać dwumasa i teraz nie wiem jakiego mam szukać kompletu. W AVF + skrzynia 6 jest większe sprzędło a w AWX + skrzynia 5 jest mniejsze sprzęgło ? a jakie są sprzęgła w starszych wersjach 5 biegowych AFN ,AVG ? bo są różne wielkość tarcz 228 i 230 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos pisal ze do 5 biegowej skrzyni mozna zostawic dwumas i sprzeglo z 6 ale trzeba zastosowac dystans ktory jest oryginalnie miedzy skrzynią i silnikiem przy skrzyni 6 biegowej. Sam jestem ciekaw czy to prawda. Specjalistami sa ludzie którzy tuningują silniki i pozniej kombinują ktore sprzeglo to przetrzyma. Nie pamietam gdzie czytalem o stosowaniu dwumasu z sharana do passata... taki ... mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taka kwestia że ja nie wiem z czego mam skrzynie :D nie wiem czy ktoś dał z AWX czy z innego. Dlatego pytam czy ze starszych wersji AFN pasuje też. I nie wiem jakie sprzęgło kupić. na skrzyni znalazłem takie oznaczenia :LAU 012 301 211 AE ,012 301 103 AU ... Orientuje się ktoś jakiej skrzyni są te oznaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności