Skocz do zawartości
sej34

[B5] Blokujące się hamulce - jaka przyczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.07.2018 o 18:49, Kamil26 napisał:

Witaj uporales się z problemem...?Bo borykam się z podobną przypadłością ?

Niestety nie , juz pomusly mi sie kończą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.01.2018 o 19:19, EPA napisał:

Niestety problem hamulców nadal aktualny ,

podobnie jak u kolegi wyżej problem narasta wraz ze spadkiem temp.

 Czy komuś udało się rozwiązać problem ,ktoś pomoże.

Witaj 

U mnie przypadłość była taka że podczas długiej jazdy zaciskał się lewy tylny zacisk hamulcowy.

Oczywiście całe epitafium nastąpiło po uprzedniej wymianie klocków z tarczami.

W moim przypadku coś podziało się z pompą abs 

Wymieniłem ...

Zakodowałem ....

I wszystko bangla jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem moduł abs esp bo podobno w mojej pompie abs nie ma co sie zepsuc tak powiedzial specjalista od naprawy pomp u mnie jest pompa z koncowka111T 

A u kolegi ? Nowsze podobno byly wadliwe polaczenia w srodku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą nowszą sterownik 15.7

Końcówka 517 G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam starszy typ abs esp

Być moze jakas wada pompy abs bo sterownik zmieniony zakodowany na nowo i bez zmian ,serwo drugie dzis jeszcze sprawdzalem regulacje i czujnik stopu wszystko ok

Bloki czujnikow były robione wszystkie sie zgadzały wszystko bylo ok 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku ale może płyn hamulcowy jakiś lewy....jakbyś miał uszkodzony czujnik stopu to zaraz świeciła by się lampka abs lub esp u mnie chyba obydwie naraz się świeciły

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn zmieniany wiele razy najpierw k2 teraz mam trw bez zmian ,

Narazie mam urlop po urlopie zamuwie jeszcze kolejną pompe abs facet zarzeka sie ze 100 % sprawna .

Ostatnia podróż z łodzi do katowic na lotnisko kiepska tarcie kół jakby na przemian hamulec słaby , jakby płyn sie z abs nie cofał 

Dam znać po wymianie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak uporałes się...?A patrzyłeś się czy czasem pompa ABS nie jest zapowietrzona....,lub układ...?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiele razy porzadnie odpowietrzana pompa jak i caly uklad 

Teraz blokuje lewy przód np

Zakuoilem pompe w firmie Galanciak złodzi która trudni cie w abs z 2 tygodniową mozliwoscią zwrotu ,czeka na chwilke czasu wolnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powoli kończą mi się pomysły....?

Mam nadzieje że wykluczyłeś prowadnice itp...chodzą nie zacinają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prowadnice chodzą luźno ,zobaczymy po wymianie pompy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info czy ktoś rozwiązał problem z hamulcami. U mnie trzyma lewy przód oraz prawy tył.

Do wymiany zostało servo, pompa ABS  oraz pompa hamulcowa. Dalszych pomysłów mechanikom brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kupowałeś wszystkie nowe części czy używki...?.Jeżeli zastosowałeś nowe części to jakiej marki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  rozciekł mi się hamulec tylny od strony wajchy gdzie się zapina linkę.

Zmuszony byłem do rozkręcenia go i co odkryłem...... Sworzeń hamulca postojowego  przeżarty .

Zmuszony byłem poszukać tego sworznia ...jeżeli ktoś będzie miał podobny problem to kupicie to zaciski.com  tel.507 016 750

Daje namiary aby zaoszczędzić kopania w necie. Aha facet ma jeszcze kompletne samoregulatory  w granicy 60 zita  a sworzeń  27 zitka.

Mam nadzieję że komuś to pomorze. Pozdr. Henryk

cylinderk ham.tył.jpg

cylinderk hamulcowy sworzeń .jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co pasuje oprócz zacisku na tę śrubkę końcówki oczkowej wężyka elastycznego? Jaki to jest gwint żeby dorobić sobie zaślepkę i zakręcić obwód a zacisk sobie zabrać i naprawiać w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat z zaciskami które chciałem regenerować. Mianowicie kupiłem (nawet sam demontowałem z dawcy) używane zaciski na tył pod tarczę 256x22 z 4motion. Po rozłożeniu na części i dokładnym przeglądzie zauważyłem, że kołnierze przy mechaniźmie ręcznego są ucięte?/spiłowane? Nie mam pojęcia dlaczego ich tam nie ma.. wiem natomiast, że w ich miejsce powinno się zamocować uszczelkę ochronną - widać to na poniższym filmie:

 Regeneracja zacisków tył

Moje zaciski wyglądają jak poniżej.

Mam szukać nowych w lepszym stanie czy dać do piaskowania i ogarniać dalej (bo może w niczym to nie przeszkadza)?

Proszę o jakieś opinie.

 

IMG_20190525_174654.jpg

IMG_20190525_174705.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utlenione aluminium zapewne i odpadło przy wydłubywaniu tego uszczelnienia na prowadnicę ręcznego. U mnie też nie ma kołnierzy ale jak na razie od 2 lat ręczny chodzi. CO wymiana klocków leci nowy zestaw naprawczy tłoczka i zawsze jest okej. Każdy ori zacisk zapewne takie ma. Oczyść dobrze wałek delikatnie papierkiem , nowy uszczelniacz itp. i powinno chodzić. Nie wganiaj się zbędnie w koszty, moim zdaniem oczywiście. Jeśli sam robisz  to rób metodą prób i błędów :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew ZyWiecki. Miałem wątpliwości czy aby ten kołnierz nie podtrzymuje łapki/blaszki od ręcznego ale jeżeli Ty też kołnierzy nie masz, a wszystko Ci działa, to widocznie ona tylko trzyma się na wieloklinie wałka. W takim razie daje do piaskowania i malowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności