Skocz do zawartości
aki

Czujnik ciśnienia w oponach ...

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, może podpowiecie czy wtopiłem, czy jednak da radę się coś z tym zrobić. Kupiłem sobie drugi komplet oem kół i pokusiłem się o używane czujniki ciśnienia z B7 o numerze 3AA907275B (433MHz 17.06.14), żeby nie przekładać tych co miałem wcześniej między kompletami. Kupiłem 3, bo na zapasie mam czujnik dodatkowy i pomyślałem, że go wykorzystam, niestety nie wiem jaki ma numer seryjny. Te nowe czujniki trzeba jakoś kodować do systemu, czy się po prostu zakłada i działają jak te, które mam teraz na felgach zimowych? A może wyrzuciłem pieniądze w błoto bo nie będzie to działało? Zmartwiło mnie to, że trochę inne numery seryjne padały w tym wątku.

Edytowane przez Leeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te nowe czujniki trzeba jakoś kodować do systemu, czy się po prostu zakłada i działają jak te, które mam teraz na felgach zimowych?

 

Działają ot tak. Auto samo znajduje nowe czujniki w kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Zakupilem nowe ory czujniki wraz z nowymi ory wentylami (numery kilka stron wczesniej) i dzisiaj przy wymianie podobno okazalo sie, ze wentyle nie pasuja do moich felg :zeco .

Felgi mam ory z Audi wzor BBS CH

1_f.jpg

 

Niestety nie ma mnie w domu i dokladnie nie wiem o co chodzi, ale podobno nie mozna wentylka skrecic tak do felgi by uzyskac szczelnosc ...:dupablada

 

Spotkal sie ktos z was z taka sytuacja ?

Moze jest juz przetarty szlak co w takiej sytuacji zrobic, felg nie chcialbym sprzedawac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik z wentylem jest skręcony śrubką imbusową lub torx

 

tpms.jpg

 

Jak się przyjrzysz to zobaczysz, że po jej poluzowaniu jest trochę możliwości regulacji kąta między czujnikiem a wentylem.

 

Zdjęcie 'ukradzione' z OLX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące wizualizacji na zegarach ciśnienia w oponach (obrazek samochodu z podaniem ciśnienia przy każdym z kół) - od czego to zależy że przy niektórych autach jest ta wizualizacja (zarówno na białych jak i kolorowych zegarach)? W moim aucie mam czujniki ciśnienia, jak ciśnienie spada to zapala się kontrolka, jest przycisk do testowy/kasujący kontrolkę, jednak nie wyświetla mi się wizualizacja.... Ewentualnie czy jest możliwe uruchomienie tego (białe zegary)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyles zgadza sie.

Tylko z rozmowy telefonicznej wnioskuje, ze problem jest w miejscu zaznaczonym na zielono:dupablada

tpms.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dotyczące wizualizacji na zegarach ciśnienia w oponach (obrazek samochodu z podaniem ciśnienia przy każdym z kół) - od czego to zależy że przy niektórych autach jest ta wizualizacja (zarówno na białych jak i kolorowych zegarach)? W moim aucie mam czujniki ciśnienia, jak ciśnienie spada to zapala się kontrolka, jest przycisk do testowy/kasujący kontrolkę, jednak nie wyświetla mi się wizualizacja.... Ewentualnie czy jest możliwe uruchomienie tego (białe zegary)

 

Przemek czy masz fizycznie zamontowane czujniki w felgach? Bo może masz system oparty na ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co zaznaczyles zgadza sie.

Tylko z rozmowy telefonicznej wnioskuje, ze problem jest w miejscu zaznaczonym na zielono:dupablada

[ATTACH=CONFIG]143182[/ATTACH]

 

No to wygląda na to, że felgi nie wspierają czujników... :(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mam pytanie dotyczące wizualizacji na zegarach ciśnienia w oponach (obrazek samochodu z podaniem ciśnienia przy każdym z kół) - od czego to zależy że przy niektórych autach jest ta wizualizacja (zarówno na białych jak i kolorowych zegarach)? W moim aucie mam czujniki ciśnienia, jak ciśnienie spada to zapala się kontrolka, jest przycisk do testowy/kasujący kontrolkę, jednak nie wyświetla mi się wizualizacja.... Ewentualnie czy jest możliwe uruchomienie tego (białe zegary)

 

Jeżeli rzeczywiście masz czujniki w kołach i moduł TPMS w bagażniku to czytaj PDF-a z tego postu i szybciutko do ASO na aktualizację. PDF-a najlepiej sobie wydrukować i dać ASiOrom do ręki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dotyczące wizualizacji na zegarach ciśnienia w oponach (obrazek samochodu z podaniem ciśnienia przy każdym z kół) - od czego to zależy że przy niektórych autach jest ta wizualizacja (zarówno na białych jak i kolorowych zegarach)? W moim aucie mam czujniki ciśnienia, jak ciśnienie spada to zapala się kontrolka, jest przycisk do testowy/kasujący kontrolkę, jednak nie wyświetla mi się wizualizacja.... Ewentualnie czy jest możliwe uruchomienie tego (białe zegary)

Jeżeli masz przycisk to masz kontrole TPMS przez ABS.

Nie ma przycisku SET w przypadku czujników , ...bo same się resetują jak dobijesz powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba będę musiał pod oponę zajrzeć... Chyba, że z VCP sprawdzę - jakiego modułu (o jakich oznaczeniach) szukać żebym wiedział że to u mnie siedzi? Mam ten przycisk set... Mówicie, że w takim wypadku nie ma szans na czujniki ciśnienia?

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmienialem koła na letnie i dodawalem nowy komplet czujnikow. System zobaczyl go od razu. Tylko odpalilem auto i od razu pokazywal prawidłowe ciśnienie. Nie trzeba bylo przejechac nawet kilku metrow. Od razu śmigają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie B7 mam 2 opcje cisnienia: niepelne 2.5 atm, i pelne 3.0 atm. Czy jest jakas mozliwosc zmiany tych domyslnych ustawien? Przy pustym aucie jesli napompuje 2.5 atm z tylu czuje,ze jest za twardy, wiec upuszczam do 2.2 atm i zaraz pojawia sie denerwujaca kontrolka niskiego cisnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się.

Albo z poziomu MFA albo przez VCDS.

Pierwsze możesz zrobić sam - o ile mnie pamięć nie myli to w instrukcji obsługi auta jest opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w instrukcji obslugi nie jest napisane jak to zmienic.

Co do VCDS tego nie wiem. Poniewaz tam nie sprawdzalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje VCDS. Tam jest na pewno bo to robiłem.

Postaram się dzisiaj zrobić screeny :)

 

EDIT: Screeny z VCDS i fotki z MFA

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.png

5.png

6.png

7.png

 

Nie wiem dlaczego, ale VCDS mówi "Komfort" a MFA "Part load" i adekwatnie VCDS-owe "Standard" to dla MFA "Full load"

 

P.S. Przepraszam za kurz ;)

Edytowane przez elmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w każdej pozycji jest 255, a na FISie przy full mam 2.9 i 3.0

Ni jak to ma się do wskazań na FISie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo jak u @Bimbasz

Nie da rady zmienić ustawień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W Passacie b6 zapaliła się kontrolka czujnika ciśnienia w oponach jak ją wyłączyć dodam że nie mam żadnego przycisku set.

Czy Vagiem?

Jeżei tak to gdzie ?

Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to na pewno jest kontrolka ciśnienia w oponach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności