Skocz do zawartości
aki

Czujnik ciśnienia w oponach ...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma nikt żadnej "ojcowskie" rady??? :bezzebow

 

Nic nie podpowiem - sam u siebie nie posiadam.

 

Ale... Mam zapytanie? Rozgryzał ktoś problem dołożenia sterownika kontroli ciśnienia opon (przykładowo 3AA905107) + czujniki w oponach? Coś jest wymagane do uruchomienia takiego systemu (np licznik z full wyświetlaczem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam Paska b6 2006 z USA i mam czujniki w kołach (widziałem) ale nie mam przy skrzyni/zapalniczce przycisku. Co on daje? Sprawdza w danym momencie jakie jest ciśnienie? U mnie jest kontrolka pokazująca, że trzeba dopompować koła.

 

Pytanie jeszcze po dołożeniu przycisku trzeba zmieniać zegary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam Paska b6 2006 z USA i mam czujniki w kołach (widziałem) ale nie mam przy skrzyni/zapalniczce przycisku. Co on daje? Sprawdza w danym momencie jakie jest ciśnienie? U mnie jest kontrolka pokazująca, że trzeba dopompować koła.

 

Pytanie jeszcze po dołożeniu przycisku trzeba zmieniać zegary?

 

Obsługa systemu z czujnikami jest z kierownicy multi lub manetki. Przycisk jest przy systemie z ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czujniki od passata CC będą pasować do B6 2007 rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy czujniki od passata CC będą pasować do B6 2007 rok?

 

tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam sterownik 3C0 614 109* a wiec niestety nie moge dolozyc systemu opartego o ABS. Czy da rade dolozyc ten opaty o czujniki w kolach? Jesli tak, to jakie bylyby koszty (wiem ze komplet czujnikow okolo 200zl) i czy moglby ktos podpowiedziec jak go zainstalowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, posiadam sterownik 3C0 614 109* a wiec niestety nie moge dolozyc systemu opartego o ABS. Czy da rade dolozyc ten opaty o czujniki w kolach? Jesli tak, to jakie bylyby koszty (wiem ze komplet czujnikow okolo 200zl) i czy moglby ktos podpowiedziec jak go zainstalowac?

 

nie kupisz kpl czujników za 200 ... dodatkowo trzeba wymienić moduł komfortu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję informacji, czy w modelu VW CC 2014, z czujnikiem spadku ciśnienia w oponach (na podst. danych z ABS) można uruchomić/odblokować system TPMS (czyli oparty o dane z czujników ciśnienia zlokalizowanych w każdym kole)

Moim zdaniem ten uproszczony system jest za mało czuły i niestety nie zdaje egzaminu.

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam - Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Poszukuję informacji, czy w modelu VW CC 2014, z czujnikiem spadku ciśnienia w oponach (na podst. danych z ABS) można uruchomić/odblokować system TPMS (czyli oparty o dane z czujników ciśnienia zlokalizowanych w każdym kole)

 

IMHO tak. Dokładasz centralkę, wiązkę, kodowanie komputera, czujniki w koła i jedziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź, czy pisząc "centralka" masz na myśli centralkę dedykowaną do komunikacji i odczytu sygnału z tych czujników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedź, czy pisząc "centralka" masz na myśli centralkę dedykowaną do komunikacji i odczytu sygnału z tych czujników ?

 

Tak, na przykład tu jest cały komplet

Edytowane przez elmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki bad świeci się ikona czujnika ciśnienia w ABS jak to naprawić jaki koszt??

 

 

Adres 03: ABS/hamulce Plik etykiet: 3C0-614-109-C4.clb

Oznaczenie elementu: 3C0 614 109 D HW: 3C0 614 109 D

Komponent i/lub wersja: J104 C4 440 V2 0003

Kodowanie: 0002306

Kod serwisu: WSC 05311 000 00000

VCID: 1F4D05F7CE4807E68D9-804A

Znaleziono 1 b³¹d:

 

02214 - Ostrze¿enie o ciœnieniu w oponach

014 - wadliwy

Wtorek,30,Grudzieñ,2014,13:38:39:62939

Wersja VCDS: AKP 12.12.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f7a0b1ff23cb9e5bmed.jpg

 

Posiadam takie czujniki w 4 felgach. Jestem na etapie montazu nowych opon i renowacji felg z tad pytanie, czy w tych czujnikach sa jakies baterie ? Po zamianie miejsca (przod tyl) trzeba to jakos kalibrowac od nowa ? Gdzies mi sie w oczy nawinelo info ze w wv trzeba wlaczyc zaplon na 20min po czym wszystko sie kalibruje podczas jazdy...nie wiem czy to wiarygodne info.

 

Obok dzwigni DSG mam przycisk ktorym moge wylaczyc system monitoringu cisnienia trzymajac go wcisnietego przez 10sek (sygnalizuje system off infirmacja tekstowa miedzy zegarami) nie swieci sie kontrolka zolta i nie startuje test po wlaczeniu zaplonu. Analogicznie system wlacza sie wcisnieciem tego samego przycisku.

Edytowane przez eldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTAM PONOWNIE????????

 

Mam taki bad świeci się ikona czujnika ciśnienia w ABS jak to naprawić jaki koszt??

 

 

Adres 03: ABS/hamulce Plik etykiet: 3C0-614-109-C4.clb

Oznaczenie elementu: 3C0 614 109 D HW: 3C0 614 109 D

Komponent i/lub wersja: J104 C4 440 V2 0003

Kodowanie: 0002306

Kod serwisu: WSC 05311 000 00000

VCID: 1F4D05F7CE4807E68D9-804A

Znaleziono 1 b³¹d:

 

02214 - Ostrze¿enie o ciœnieniu w oponach

014 - wadliwy

Wtorek,30,Grudzieñ,2014,13:38:39:62939

Wersja VCDS: AKP 12.12.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam czujniki 3AA 907 275 B z pełną informacją na fisie ile cisnienia i na jakim kole.

czy jesli zamienie miejscami koła - mam juz wytarte troche z tyłu i dam na przód to czy system sam skoryguje ktory czujnik gdzie jest ?? czy musze czujniki tez przekladac ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam czujniki 3AA 907 275 B z pełną informacją na fisie ile cisnienia i na jakim kole.

czy jesli zamienie miejscami koła - mam juz wytarte troche z tyłu i dam na przód to czy system sam skoryguje ktory czujnik gdzie jest ?? czy musze czujniki tez przekladac ???

 

W tej generacji TPM sam znajduje położenie czujników. Przynajmniej u mnie tak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Dzis testowalem i smiga. Widzi elegancko zamiane kół.

 

A zeby nie przekladac czujnikow do zimowek zakupilem cos takiego:

 

http://sklep.tiptopol.pl/zestaw-startowy-tpms-autel-mx-sensor.html

 

Powiem Wam ze cena jest naprawde niska. Komplet oryginalow kosztuje w aso ok 1100 zl. Na allegro komplet uzywek min 650 zl.

A tu nowki. Pozyczylem czytnik Texa od kolegi z wulkanizacji. Bez zdejmowania kola zczytalem kazdy moj czujnik:

 

c08e11f8ad644a11827f0304d0407365.jpg

 

 

Do zestawu dolaczony byl soft oraz pad - deseczka taka usb na ktorej kladzie sie czujnik i programuje.

Po zalozeniu smiga elegancko. Ale bylem przezorny i moje czujniki oryginalne skopiowałem i dopasowalem do tego samego miejsca w aucie i przypisalem zczytane Id. Do konca nie wiem czy te zamienniki beda tak samo identyfikowane jak oryginaly. Potem zejdzie mi powietrze z tylu a okaze sie ze to z przodu :) albo ze nie zadziala....

 

Wszystko elegancko śmiga. Polecam taki zestaw każdemu.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz racje. Dzis testowalem i smiga. Widzi elegancko zamiane kół.

 

A zeby nie przekladac czujnikow do zimowek zakupilem cos takiego:

 

http://sklep.tiptopol.pl/zestaw-startowy-tpms-autel-mx-sensor.html

[...]

Wszystko elegancko śmiga. Polecam taki zestaw każdemu.

 

Ja jednak polecam ori czujniki. Je się kupuje raz na 8-10 lat, a jak się zmienia koła lato/zima to na 2x dłużej.

Wygoda jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam na lato 18tki a na zime 17tki. Szkoda mi zrzucac opony za kazdym razem zeby wywalac czujniki, policz koszt taki przez 8 lat :) wymiany....

Te zamienniki podobno zywotnosc taka sama jak oryginaly. Zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lato 18, zima 16 i dwa komplety czujników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności