Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne forum w nowym roku.

Przed świętami dopadł mnie problem z ryglem. Korzystając z informacji z tego wątku zrobiłem regeneracje rygla. Niestety problem powraca. Mianowicie auto odpala jedynie po skasowaniu błędów, podczas jazdy zapala się czerwona kierownica oraz słynny komunikat na zegarach. Po zgaszeniu nie działa mi blokada, nie potwierdza kierunkami zamknięcia auta.

Zrobiłem pełne skanowanie auta.

Adres 01 Engine

005488- engine start blocked immo,

Adres 03 ABS

00778- steering angle sensor g85

02840- work up from control central module

Adres 19 Can getaway

00466- central module from steering elek.

02638- enabling steering column lock

00778- g85

Adres 25 immo

00003-control module 014 defensive.

 

Dodam że jest to rygiel na procku Elmos. Auto kręci nie odpala.

Edytowane przez eelkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś przy odczytaniu Pin do zalogowania nowej blokady. Mam zgrany eeprom komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem to samo sprawdz bezpieczniki od immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki ok. Zakupiłem całkiem nowa. kolega z forum na podstawie mojego wsadu z modułu komfortu odczytał mi pin. Po kilku próbach udało mi się zalogować do immo. Przeprowadziłem procedure wymiany ale zakończyła sie ona niepowodzeniem. na chwile obecna mam zablokowany samochód nie mogę zalogować się do immo, pomimo upływy blokady czasowej bagatela 255minut. Stara blokda tez nie działa. Pomysły tez się skończyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może miał ktoś takie objawy, że zapalało się czerwone koło kierownicy w czasie jazdy? Po zgaszeniu rygiel nie blokuje i nie można odpalić samochodu wyświetla się komunikat "steering column lock defective". Dopiero po wykasowaniu błędów blokada zaczyna działać, wszystko wraca do normy aż do następnego razu. Czy to jest objaw padającej blokady? Samochód passat B6.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ooo, dopiero teraz zauważyłem że kolega wyżej ma dokładnie te same objawy, wystarczy skasować ten błąd 00003 w immo i wszystko wraca do normy rygiel blokuje samochód odpala aż do następnego razu... czy udało się rozwiązać problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie można samemu jak kroś ma garaż i sporadycznie auto używa lub ma drugie lub nie to niech się szykuje na wydatek 1500zł. Poradnik rozbierania całej deski i kolumny z auta na forum. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie calej deski bo wystarczy dol nad nogami,kierownicy nie trzeba zciagac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze kolega coś więcej o tak przeprowadzonej naprawie, co trzeba ściągnąć nad nogami, czy można to spokojnie wykonać samemu, co trzeba odkręcać, czy nie ma ukrytych śrub, czy trzeba odłączać akumulator, czy wystarczy do naprawy ten zestaw naprawczy:

http://www.sislab.pl/sklep-19.2-volkswagen_passat_b6_cc_jetta_a5_golf_vi_rygiel_blokada_zestaw_naprawczy.html

Ma może kolega jakąś fotograficzną dokumentację z tej naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wystarczy, robota przy tym jest inyuicyjna nie ma nic trudnego ja pare razy robilem to na ulicy i parkingach raz na Orlenie :) kolumne kierownicza pod reke i do domu przelutowac mikrostyki no i spowrotem do auta, dla bezpieczenstwa odlacz aku dzwon pomoge telefonicznie jak cos 512861042

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieju43 - wyszukane w sieci:

Uwaga na zatrzaski omówione w filmie - od 4.25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już brakuje cierpliwości do tej blokady ... czasami kilkanaście a już coraz częściej po kilkadziesiąt razy muszę próbować odpalać auto .Czy mikroprzełączniki z tej aukcji wystarczą ??

 

yyy.... dlaczego nikt mnie jeszcze nie zje...ł , że nie wkleiłem linka ?? :D:D

 

oto ta aukcja : http://allegro.pl/show_item.php?item=5078133665

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie już brakuje cierpliwości do tej blokady ... czasami kilkanaście a już coraz częściej po kilkadziesiąt razy muszę próbować odpalać auto .Czy mikroprzełączniki z tej aukcji wystarczą ??

 

yyy.... dlaczego nikt mnie jeszcze nie zje...ł , że nie wkleiłem linka ?? :D:D

 

oto ta aukcja : http://allegro.pl/show_item.php?item=5078133665

 

poniewaz kazdy wie jaki link miales na mysli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej mam już te "pierdółki" w domu ... jutro może wezmę pacjenta na blok operacyjny.

Swoją drogą ktoś tu podawał link do sklepu , gdzie sprzedają "zestaw naprawczy" za około 100 zł ... tutaj to samo wyszło 38 zł .Po co przepłacać ?? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo dzis juz mialem 3 tel z problemem z blokada, odwilz daje sie we znaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
noo dzis juz mialem 3 tel z problemem z blokada, odwilz daje sie we znaki :)

 

Ja akurat dziś zapaliłem od "pierwszego" ... ale to fuks tylko.Tak to praktycznie całą zimę miałem mękę straszną ... jest coraz większy z tym problem więc muszę się za to zabrać jak najszybciej.Mam nadzieję że jakoś pójdzie to wyciągnięcie kolumny i wymiana tych mikrostyków. Patrząc na ten filmik z youtuba nie powinno być to bardzo skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmiku nie widzialem ale zadnych cudow tam nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TME.eu te przełączniki sa po 9,28 netto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W TME.eu te przełączniki sa po 9,28 netto!

 

czyli widać kto jaki ma apetyt na zarobek na nich ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest prosta nawet jak by kosztowaly 50 zeta sztuka i nic nigdzie taniej i tak by ludziska kupowali :) temat podlapal najpierw Sislab i troche tego nasprzedawal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelutowałem te przełączniki , podłączyłem wszystko i jest lipa niestety ... nie rozłącza blokady , słychać tylko "cykanie" tych przełączników , zapłon na desce w ogóle się nie zapala ... pojawia się komunikat "Move steering wheel !"

Co mogłem zrobić nie tak ? Pomóżcie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności