Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Może pompa paliwa, zobacz podobne tematy problemy się pojawiały jak paliwa było poniżej 1/4 baku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no poczytalem i faktycznie to moze byc to.dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość różan

Masz problem z odpalaniem passata b6, uszkodzona kolumna kierownicy pomogę. Płock 661 722 887

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz problem z odpalaniem passata b6, uszkodzona kolumna kierownicy pomogę. Płock 661 722 887

Szukam kogoś kto by mi to naprawił ale w okolicach Tarnowa (małopolska)

może ktoś zna takiego magika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak przeczytasz ten watek od poczatku to znajdziesz kolego - instrukcje wraz z fotkami krok po kroku

kris, mój e-mail [email protected]

dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slimak4
Szukam kogoś kto by mi to naprawił ale w okolicach Tarnowa (małopolska)

może ktoś zna takiego magika?

jak cos to Limanowa. 509989668

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odnośnie tego tematu to z blokadą kierownicy męczyłem się od września 2010 roku.

 

Objawy:

- auto odpalało i gasło po sekundzie, dodatkowo pojawiała się migająca kontrolka świecy żarowej,

- auto po włożeniu kluczyka w ogóle nie reagowało - objaw tak jakby zepsuła się ramka od elektronicznego kluczyka,

- komunikaty na desce typu "engine workshop fault", "sterring wheel column lock failure", "move sterring wheel" a czasami nie było żadnych komunikatów

 

Problem nasilił się w okolicy stycznia. Postanowiłem naprawić. Poszukałem na forum, znalazłem magika, który oferował pomoc. Zapłaciłem 600 zł netto i problem zniknął, ale tylko na 2 miesiące. Co prawda "mechanik", który to naprawiał oferował pomoc ale dojazd (ok. 150 km w jedną stronę ) to też jakieś koszty. W kwietniu ściągnąłem jakiegoś pdf'a z instrukcją naprawy. Krok po kroku i problem z głowy, ale w czerwcu jakie było moje zaskoczenie, kiedy znowu wyskoczył błąd blokady. Pojechałem do serwisu - za wymianę całego modułu na nowy zapłaciłem 850 zł brutto i mam 2 lata gwarancji.

 

Podsumowując nie szukajcie magików. Od razu do serwisu. Dodam jeszcze, że w innym mieście oferowali mi naprawę w serwisie VW za 750 brutto ale dojazd i trzeba było dłużej czekać więc wyszłoby mnie tyle samo.

 

Dodatkowo przed wymianą rozgryzłem, że jeśli blokada się odblokowuje, a samochód nie odpala trzeba pokręcić kierownicą w prawo na maxa , w lewo na maxa i jeszcze raz w prawo i w większości moich sytuacji samochód odpalał.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- auto odpalało i gasło po sekundzie, dodatkowo pojawiała się migająca kontrolka świecy żarowej,

Objawy tak jak by coś Immo się nie zgadzał, ale to powinna zapalać się kontrolka od Immo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miales pecha z "magikiem" jest pelno takich ale wiekszosc nie wie ze powodem blokady jest tez modul komfortu (convenience) nie tylko sam modul blokady,lub poprostu ci skrzanil robote ja osobiscie naprawiam od ponad roku i mialem tylko jedna poprawke a naprawilem tych kolumn tyle ze mozna liczyc w dziesiatkach..

ale to co napisales jest tez jakims wyjsciem....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim usterkę wykryto w ASO na przegladzie po 185 tyś. Błąd rozruchu ze wskazaniem na ten moduł. Czytałem wcześniej ten temat i stwierdziłem, że na tą przypadłość (kolejną w pasku) nie ma mocnych-trzeba wymienić. Koszt części 340 zł i robocizna 370 zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo przed wymianą rozgryzłem, że jeśli blokada się odblokowuje, a samochód nie odpala trzeba pokręcić kierownicą w prawo na maxa , w lewo na maxa i jeszcze raz w prawo i w większości moich sytuacji samochód odpalał.

A nie trzeba było splunąć przez lewe ramię? Dość komicznie musiało to wyglądać jak szarpiesz się z kierownicą na parkingu gdy silnik stoi...

 

Nie zmienia to faktu że skoro magik woła 600 a serwis 850 (2lata gwarancji) to wyboru chyba raczej nie ma, chyba że ktoś lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie trzeba było splunąć przez lewe ramię? Dość komicznie musiało to wyglądać jak szarpiesz się z kierownicą na parkingu gdy silnik stoi...

 

Kolego z tym szarpaniem to był prawdziwy tragizm niestety. Najlepsze bylo to,ze kiedy silnik gasl to juz zwracalo wszystkich uwage i kiedy siedzialem wnerwiony i szarpiacy sie z kierownica to juz mala widownia sie robila hehe.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zna ktoś jakiegoś magika co naprawi to z okolić katowić mój numer to 792065954 niech napisze a oddzwonię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy w serwisie można wymienić tą część tylko w passatach po 2007r?

we wcześniejszych trzeba całą kolumnę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana blokady kierownicy w ASO koszt 600 zł w przypadku auta pięcioletniego takiego jak moje. Dają teraz 15% upustu na części i 35% na robociznę. ASO Bednarek Łódź. Chciałem szukać gdzie to można zrobić taniej ale teraz to już się nie zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzięki za odpowiedź.

Niestety ASO w Pile twierdzi, że trzeba również wymienić moduł komfortu.

Po weekendzie zadzwonię do Poznania i zobaczymy co tam powiedzą.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zna ktoś gdzie można to zrobić w okolicach Katowic za info z góry dzięki mój tel 792065945

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany w Auto Premium Poznań - 630pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

A może ktoś spotkał się z takim problemem.

Blokada działa bez problemu, ale czasem gdy odpalam mignie mi pomarańczowa kontrolka kierownicy. Zauważyłem że czasami podczas jazdy gdy auto podskoczy na np. dołku kontrolka także miga i przygasa radio. Po kilku próbach doszedłem do tego, że to wina stacyjki. Gdy silnik pracuje, a ja przesunę kluczyk w porcie stacyjki w prawo ta sytuacja poważna się (miga kontrolka i radio przygasa). Ktoś tak miał? Ktoś to naprawiał? Bo wydaje mi się, że nie jest to jakaś poważna usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie miałem duże problemy z ową blokada kierownicy po włączeniu zapłonu zaczeło mi trzaskać w blokadzie i nawet kilkukrotnie musiałem wkładać kluczyk!

Lecz od pewnego czasu robię tak że wkładam kluczyk tylko na raz i zapala się kontrolka pomarańczowa od kolumny kierownicy czy od blokady i po 2 sek. gaśnie i dopiero wówczas popycham kluczyk dalej żeby załączyć zapłon i wówczas wszystko jest ok nic się złego nie dzieje kontrolki się zaświecają oczywiście te co powinny i po zgaśnięciu świec żarowych odpalam jakby nigdy nic sie nie działo!!!

Nie wiem może zawsze tak powinienem robić tylko nikt mi o tym nie powiedział ale od czasu gdy wkładam klucz że tak powiem na dwa razy stopniowo to jest ok i oby tak było!

A jak Wy koledzy to robicie?

Też stopniowo z tym kluczykiem czy tak jak ja wcześniej robilem od razu wpychacie w położenie zapłonu?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności