Skocz do zawartości
Gość ekoman

Szarpiące DSG

Rekomendowane odpowiedzi

do października br na gwarancji, więc za free. Jak nie będzie tak jak było kiedyś, dalej będę ich męczył. Nie wiem dokładnie co robili, ale wydruki z kompa mieli dość spore, niestety mnie udostepnic tego nie chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie robiłeś ?
robiłem tak gdzie pierwszy raz laweta mnie ponad rok temu zawiozła - ASO Zasada w Wawie. Jeżdzę tam na nieszczesne przeglady gwarancyjne, jakies takie mam przekonanie że nie ma co zmieniać serwisu za kazdym razem skoro ten mi jakos mniej lub bardziej pasuje. Myslę że cos takiego zrobi ci kazda ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda po adaptacji wykonana. Jest lepiej niż było, dużo lepiej. Nie szarpie, szybciej się wkręca na obroty bo szybciej robi redukcje, reaguje na pedał. Na pierwszy rzut oka pomogło, warto było udać się na adaptację skrzyni. Kwestia czasu aby sprawdzić jeszcze zachowanie sie skrzyni w korkach i na długiej trasie - bo na trasie ostatnio przy redukcji z 5 na 6 było bardzo odczuwalne szarpniecie i walnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, nie wiem czy to ci pomoże ale u mnie był temat z uszkodzonym CZUJNIKIEM PRĘDKOŚCI SILNIKA koszt w ASO 200zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest adaptacja skrzynie? Ile kosztuje? Gdzie można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja skrzyni wgranie skrzyni ustawien fabrycznych. koszt dla mnie nei znany - gwarancja. po 2 miesiacach znowu zaczelo szarpac, sprawdzanie przez aso - stwierdzja ze wszystko ok, a jak mi sie za 20 dni gwarancja skonczy powiedza ze mechatronika do wymiany. macie jakis pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na papierku zgłoszoną usterkę, że Ci szarpie a ASO wydało opinię wszystko ok? Jak coś niedługo się sypnie, na to się powołasz może coś da. Mnie denerwują drgania silnika na jałowym w 1.8 tsi-niektórzy tak mają a niektórzy nie - dwa razy byłem w aso, podpinali pod kompa i oczywiście wszystko świetnie i mają to kompletnie w d... Ogólnie widzę już wyraźnie różnicę przed odebraniem auta a po :) Skoro za 20 dni kończy się gwara to będą pewnie robić wszystko, żeby nic teraz nie wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze wyladowałem w serwisie u kolegi - wyjasnił - ja nic nie tracę, jak tobie w samochodzie coś pada, za czesci płaci importer, moi chłopaki robocizne ale i tak placi mi za to importer, wiec ja moge wszystko robic na gwarancji, tylko musze miec podstawy. Podpinali pod komp, robili testy, na gorce, na dolku stawali, kombinowali i nic. Odebrałem samochod, pojezdzilem kilka dni no fakt, jest ok, nie szarpie. Spadam w trase - lubie pogonić auto - jade na 5 biegu, pedal w podloge, i czuje szarpniecie, ale nie takie jak w manualu przy szybkim puszczeniu sprzegla, poprostu walniecie gdzies w skrzyni. Jade dalej, wszystko ok, za parenascie km to samo. Jezdze juz miesiac i sie nie powtorzyło. Co sie tam dzieje, ale co, nie wiem.

Przy okazji - xenon, prawy zaczyna swiecic na rózowo, ewidentnie konczy sie, mowie wymiencie na gwar, bo przeciez xenony sa obiete, i co slysze - swieci, jak przestanie prosze przyjechac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi parują i muszę przyjechać z zaparowanym, choć jak umawiałem się na wizytę (miałem zaparowany) to nikomu nie chciało się patrzeć.

 

Piszesz o bucie w podłogę - z tego co się na razie orientuję to raczej nie jest zdrowe wciskać nagle but w podłogę tylko ew. stopniowo - nie jest tak w silnikach z dwumasą i turbo?

 

Jeszcze raz co do serwisu - nie wiem co jest, ale jak się do nich pojedzie - auto zawsze musi działać idealnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

But w podłogę - może i nie zdrowo, nie ganiam go tak cały czas, ale po trasie jak jade i zbiream sie do wyprzedzania, stopniowo raczej wciskał nie będę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dwumasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest takie proawdopodobieństwo, w koncu mam juz 160k km zrobione, wiec chyba najwyższa pora :)

Szarpanie skrzynia nasila sie jak raz na jakiś czas podepne przyczepkę lekka, pojezdze kilka km i po odpieciu przyczepy samochod dziwna praca skrzyni sie nasila. Pojezdze troszke bez przyczepy i wszystko wraca do normy. Nie jest to jakies uciazliwe, ale denerwujace czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Rano po nocnym staniu w garażu gdy chcę jechać i odrazu wrzucę na "r" lub "d" to czuję szarpnięcie w dsg ,mam pytanie czy to jest norma czy już coś szwankuje? Jeżeli poczekam parę minut ,problemu prawie nie ma ?Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to miałem, zwłaszcza na zimnej skrzyni. Po adaptacji skrzyni przeszło, ale ionne niedociągniecia się pojawiły. Jak nie urok to sraczka, ale i tak uważam że rewelacyjna skrzynia/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy jakie niedociągniecia .Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestało szarpac przy przełaczaniu na zimnym z r na d, ale - poczytaj wyzej moje posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fenixson

WITAM,co prawda posiadam tourana ale skrzynie maja te same jak i problemy wiec odsieaz temat ,moje pytanie skierowane do posiadaczy skrzyń dsg ,a mianowicie jestem po wymianie dwu masy ,wymianie oleju-silnik-skrzynia

i mam pytanie bo przed wymianom grzechotała dwu-masa i nie wiem czy tak powinno byc jak teraz ,jak auto postoi czyli jest zimne po przełączeniu lewarkiem czuć i słychac uruchomienie hydrauliki (przedtem nie bylo słychac przez dwumas) ale do tego doszło lekkie wyczuwalne szarpniecie czy tak powinno byc(przy ciepłym motorze brak tych zjawisk) i czy wy mobilki tez tak macie ,czy jednak jest sie czym martfic, po za tym skrzynia pracuje supra,a druga sprawa ze po odebraniu z warsztatu odrazu po jakis 30km i predkosci powyzej 120km zapala mi sie kontrolka swiec żarowych,nic sie nie dzieje po za tym ze brakuje mu troszke mocy ale mozna smigac dziwne ze tego wczesniej nie mialem po kupnie zrobilem nim 1500km zanim poszedł do warsztatu ,po podpieciu pod kompa wyszlo ze trzeba wyczyscic turbo hmm i co wy o tym sadzicie prosze o opinie i sugestie wszytkich uzytkownikow ,

a zico122 czy ustaliłes problem widac mam to samo hmmm........

pozdrawiam

__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma gdizes procedury adaptacji skrzyni ?

czy da sie do VCDS'em zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po wymianie skrzyni DSG w swoim passacie. Serwis bardzo smialo twierdzil ze to mechatronica padla w mojej wiec postanowilem wymienic calosc. Po sciagnieciu skrzyni okazalo sie ze dwumas ma 2cm luz.... a auto szarpalo tak ze nie szlo nieudezyc glowa w zaglowek. Wymienilem DSG, dwumase oczywiscie olej. Auto jezdzi idealnie inic sie nie dzieje ale podejrzewam ze wcale skrzyni nie musialem wymieniac.... po porstu walnelo kolodumasowe. 4200zl nie moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności