Skocz do zawartości
eusso

Wymiana żarówki światła przecimgłowego w B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

A co oznacza 3B i 3bg - to fest lifting bo nie kojarze. Nie wiem jeszcze 2 rzeczy bo jest nieścisłość halogen odkręca się krzyżakiem czy torxem bo Pawelb6 napisał wyżej, że krzyżakiem, a jeszcze wyżej torxem.

Druga sprawa to także Pawelb6 napisał bierzesz za kratkę przy tym szerokim pełnym plastiku co jest tak jak by po 2-óch stronach chłodnicy, ciągniesz i wyskakuje czyli gdzie? bo nie czaje. Dajciie fote i zaznaczcie albo napiście bo to mi nic nie mówi- nowy to zawsze zacofany.....

 

Nie fest,a jak już face lifting ;) 3B były produkowane do 2000r. a powyżej były 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym ponowić temat, ponieważ mam problem z światłem przeciwmgielnym tylnym. Po włączeniu światła na zegarach zapala się kontrolka jednak z tyłu światło nie świeci. Posiadam halogeny przednie, które działają więc bezpiecznik musi być ok bo z tego co wiem to światło przeciwmgielne oraz przednie halogeny są na jednym bezpieczniku (mam rację? Jeżeli nie to proszę o podanie numeru bezpiecznika). Wszystkie żarówki są sprawne, a więc to muszę od razu wykluczyć. Dodam również, że mam fabryczny hak holowniczy, który jest doczepiany (słyszałem, że coś może być nie tak podłączone - gdyby ktoś mógł wrzucić zdjęcie swojego podłączenia bądź napisać co dokładnie wypiąć).

 

Na tą chwilę nie wiem co jest grane dlatego proszę o jakieś porady bądź sugestie. Dodam jeszcze że chodzi o Passata B5 3BG 2003 rok.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, czy halogeny są dłubane, czy oryginalne? napisałeś, "kontrolka", a powinny być dwie kontrolki (przód / tył). Poza tym przełącznik od świateł ma dwie pozycje dla halogenów (przód / przód+tył). Czy u Ciebie jest to na pewno tak zrobione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z światłem przeciwmgielnym tylnym.
Dodam również, że mam fabryczny hak holowniczy, który jest doczepiany

Sprawdź, czy w gnieździe nie ma jakiejś przejściówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Halogeny są fabryczne i włącza się je jednym pociągnięciem do siebie,a przeciwmgielne tylne drugim pociągnięciem do siebie tego przełącznika. Hmm przejściówki w gnieździe koło haka nie widziałem, a można prosić o ew zdjęcie takowej w pozycji gdy jest włożona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Chlopy! Wezcie jakos sprawdzajcie co piszecie.. Nie wiem.. Kazdy cos tu pisze a zagladal? Zmienial?

Sprawa wygladala tak:

Spalila sie zarowka swiatla przeciwglowego. No to mysle sobie.. Zajrze na mega wypas forum. No i co doczytalem? Plastiki wyskocza jak je pociagniesz, pozniej torxem wykrecasz trzy sruby i wymieniasz H1 zarowke..

Ok. Po pracy zajechalem na swoja stacje zakupilem co trza i wieczorem do roboty.

Zagladam a tam krzyzak... Ok.. Do piwnicy po srubokret, wykrecam... H3!!!!!

No faken jego mać

Ludzie!

Przeciwgłowe przednie sa na H3 a wykreca sie je krzyzakiem

Plastiki wyciaga sie ok 10 cm od wewnetrznej strony lampy przeciwmglowej i do zewnatrz "idzie" . Zewnetrzna strona kratownicy plastikowej "siedzi" juz bez zatrzasku i jak wyjda juz te wewnetrze to ta wychodzi swobodnie.

A kontrolki od przeciwmglowych nie sa dwie obok siebie tylko jest od przednich w otoczce pokretla wlaczania swiatel i zmienia sie jej podswietlenie z czerwonego na zielony a tylnych na desce rozdzielczej koloru pomaranczowego

Pozdro

Edytowane przez Wadolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki , czy wkłady tylnych lamp podejdą z sedana do kombi ? Są jakieś różnice ? Będzie to pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności