Skocz do zawartości
eusso

Wymiana żarówki światła przecimgłowego w B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Może to bedzie trafna diagnoza. Mam zamontowany hak. Może ktoś podłączył to światło tak, że działą tylko w podłączonej przyczepie. Natomiast w samochodzie nie działa. Czy może tak być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Kolegi, Panie, Kolezanki - jak dojsc do halogena z przodu i jaka tam bedzie zarowka? H1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, Kolegi, Panie, Kolezanki - jak dojsc do halogena z przodu i jaka tam bedzie zarowka? H1?

U mnie jest H7 i w drogowych i mijania.

I nie ma innej możliwości (Lewa strona auta stojąc od przodu)

musisz zdjąć plastiki dolotu powietrza do filtra.

 

obraz1959js4.th.jpgthpix.gif

 

A tu masz (prawa strona stojąc od przodu od strony błotnika). Musisz ściągnąć plastik zabezpieczający lampę naciskając wystający trzpień od plastiku i go unosząc delikatnie do góry.

 

obraz1961cw6.th.jpgthpix.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, Kolegi, Panie, Kolezanki - jak dojsc do halogena z przodu i jaka tam bedzie zarowka? H1?

 

U mnie jest H7 i w drogowych i mijania.

I nie ma innej możliwości (Lewa strona auta stojąc od przodu)

musisz zdjąć plastiki dolotu powietrza do filtra.

 

A tu masz (prawa strona stojąc od przodu od strony błotnika). Musisz ściągnąć plastik zabezpieczający lampę naciskając wystający trzpień od plastiku i go unosząc delikatnie do góry.thpix.gif

 

 

Jacku jemu chodziło o halogen :D

 

zdejmujesz kratki w zderzaku z tego co obiło mi sie o uszy to h7 chyba tam siedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacku jemu chodziło o halogen

Wow nie dowidziałem :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dojsc do halogena z przodu i jaka tam bedzie zarowka?

 

Jest już na forum opisane. Ściągasz kratkę tą z przodu co w niej jest halogen a potem odkręcasz go, jak dobrze pamiętam jest na 3 śruby i wyciągasz.

 

Edit. Kutfa przeca to tu jest opisane post numer 3 i 4:mad: Ludzie nie lenić się :634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kratke powiadacie.......hm......musze pokoziolkowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te cholerna kratke sciagnac??!! Probowalem ale siedzi ciasno a boje sie cokolwiek uszkodzic.....Moze ktos doprecyzuje jak to zrobic.....Dzieki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie.... gdzie przyłożyć wkrętak. Ja też muszę zmienić żarówkę w prawym przeciwmgielnym, ale na razie czekam bo zimno a plastikowe części nie lubią zimna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierzesz za kratkę przy tym szerokim pełnym plastiku co jest tak jak by po 2-óch stronach chłodnicy ,ciągniesz i wyskakuje,do zdjęcia kratki wkrętak nie potrzebny,dopiero jak zdejmiesz kratki to torxem 3 śruby musisz odkęcić aby wyjąć halogen,obracasz z tyły jego obudowę i już masz dojście do żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje jak mroz pusci ;-)

Zobaczymy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszlo....i h1 wkrecic musze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy :) czy ma ktos do sprzedania wkład do lampy lewej do paska kombi b5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza jest taka. Miałem źle podłączone przewody pod hak. Po podłączeniu przyczepy przecimgielne w przyczepie świeciło, a kierunkowskazy w samochodzie wariowały. Elektryk zrobił to w pół godziny. Koszt 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dopiero co posiadam auto 3 miesiąca, a miałem już małe spotkanie z małym dzikiem. Uszkodziłem atrape przedniego zderzaka i zbiłem szkło lampy przeciwmgielnej po stronie kierowcy. Dlatego pytam Was czy da rade kupić i zamontować same szkło czy musze całą lampe wymienić. Nie wiem też czy po obu stronach są takie same lampy czy one się różnią stronami. Może wiecie jakie to są koszty? Jak do tego mam się dostać bo niestety jeszcze nie za bardzo auto poznałem, a już potrzebuje Waszej pomocy. Moje auto to:

VW Passat B5 FL z 2004r KOMBI.

Z góry dziękuje i błagam o szybką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, dopiero co posiadam auto 3 miesiąca, a miałem już małe spotkanie z małym dzikiem. Uszkodziłem atrape przedniego zderzaka i zbiłem szkło lampy przeciwmgielnej po stronie kierowcy. Dlatego pytam Was czy da rade kupić i zamontować same szkło czy musze całą lampe wymienić. Nie wiem też czy po obu stronach są takie same lampy czy one się różnią stronami. Może wiecie jakie to są koszty? Jak do tego mam się dostać bo niestety jeszcze nie za bardzo auto poznałem, a już potrzebuje Waszej pomocy. Moje auto to:

VW Passat B5 FL z 2004r KOMBI.

Z góry dziękuje i błagam o szybką pomoc.

musisz wymienić cały halogen ok 100zł allegro,każdy jest inny czyli lewy prawy,zdejmujesz kratkę od halogena pociągając ją,wykręcasz 3szt śrub krzyżakiem i wyciągasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelb6 odpowiedz mi na kilka jeszcze pytań. Czy jestes na 100% pewien, że musze cały nowy kupywać (lampa świeci tylko nie ma klosza - szkła), czy do mojego passka po fest liftingu 2004r pasuje lampa przeciwmgielna od B5 przed fest liftingiem (1996-2000). Mam rozumieć, że musze kupic lewą strone kierowcy bo są dwa rodzaje. Opisz mi bardziej tą wymiane: nie podtrzebuje kanału aby dobrać się pod zderzak i odkręcić jakieś śruby, poprostu mam pociągnąć karatke do siebie stojąc na przeciw maski, na czym ta kratka się trzyma, nie pęknie?, jakieś zaczepy, jak wyciągne kratke to mam dojście do śrub mam rozumieć, musze odłączyć wtyczke jakąś?

Edytowane przez showmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy do mojego passka po fest liftingu 2004r pasuje lampa przeciwmgielna od B5 przed fest liftingiem (1996-2000).

W B5 << 2000 nie było takich lamp w ogóle, więc pozostaje Ci jedynie zakup do Twojego modelu. Jeśli jednak już ktoś takie miał to właśnie zakładał od 3bg - POCZYTAJ ;)

pisz mi bardziej tą wymiane: nie podtrzebuje kanału aby dobrać się pod zderzak i odkręcić jakieś śruby, poprostu mam pociągnąć karatke do siebie stojąc na przeciw maski, na czym ta kratka się trzyma, nie pęknie?, jakieś zaczepy, jak wyciągne kratke to mam dojście do śrub mam rozumieć, musze odłączyć wtyczke jakąś?

Post #3; #26-30 ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co oznacza 3B i 3bg - to fest lifting bo nie kojarze. Nie wiem jeszcze 2 rzeczy bo jest nieścisłość halogen odkręca się krzyżakiem czy torxem bo Pawelb6 napisał wyżej, że krzyżakiem, a jeszcze wyżej torxem.

Druga sprawa to także Pawelb6 napisał bierzesz za kratkę przy tym szerokim pełnym plastiku co jest tak jak by po 2-óch stronach chłodnicy, ciągniesz i wyskakuje czyli gdzie? bo nie czaje. Dajciie fote i zaznaczcie albo napiście bo to mi nic nie mówi- nowy to zawsze zacofany.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności