-
Liczba zawartości
23 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O andynoo
- Urodziny 12/12/1970
Informacje osobiste
-
Imię
Andrzej
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Zabierzów/Europa
Samochód
-
Generacja
Alltrack
-
Silnik
B8 2.0 TDI 190KM DSG6 4x4
-
Rok produkcji
2016
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
andynoo obserwuje zawartość → "Martwa" MCD oraz górny pasek wyświetlacza fis.
-
Passat B5FL 1,9 TDI AWX - turbo/przepływomierz???
andynoo odpowiedział Jaack → na temat → Analizy logów
Witam. Po wymianie turbiny i egr oraz czyszczeniu całego układu dolotowego autko ( 131km AWX) nie chce ciągnąć poniżej 2000obrotów, kopci trochę i pali więcej ok 2-3l wg fis-a. Podpinałem pod kompa autko i pokazało błędy przepływki i czujnika temp paliwa. ten drugi usunięty - kabelek zlutowany. Czy przepływka mogła paść przy całej tej robocie, wymieniać ją czy szukać czegoś innego?? Dodam, że logów nie mogę zrobić bo po starcie silnika zrywa połączenie z vagiem (poważnym sprzętem u mechanika- mój wogóle się nie łączy:( ) Za wszystkie porady w góry dziękuję a może jest ktoś w krakowie kto chciałby się tym problemem zająć... pozdrawiam -
Buczenie z przodu auta - łożysko ? Przegub ?
andynoo odpowiedział Daron → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
devil 80 nie wiem co buczy u ciebie ale to na pewno nie brak śrubek:). Brakuje ci elementów5,,7 i 8 przy czym 8ki są dwie po jednej na stronę a reszta po dwie. do kupienia w aso po 20pln za sztukę!!! albo w sieci bodaj Feu vert połowę taniej. Są to po prostu plastikowe wkręty z gniazdem które się mocuje do osłony silnika. -
Buczenie z przodu auta - łożysko ? Przegub ?
andynoo odpowiedział Daron → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Rok temu na wiosnę wymieniłem osłonę gumową lewego przegubu, przy wymianie kół zimowych na letnie zorientowałem się że jest pęknięta więc nie wiem jak długo przegub był odsłonięty. Pomimo tego do dziś przegub pracuje bez zastrzeżeń Jeśli chodzi o buczenie tzw łułułu... z postów 5 i 6 problem powodował zacisk który nie do końca odbijał po hamowaniu. -
Buczenie z przodu auta - łożysko ? Przegub ?
andynoo odpowiedział Daron → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Wyważyłem dziś koła, zmieniłem przód z tyłem ale nic się nie zmieniło. Jadę dziś kilkaset km po polskich drogach to może coś się wyklaruje. Jeśli to początek końca łożyska to objawy pewnie się nasilą, jeżeli to np tarcze to pewnie pokrzywią się bardziej. Tak czy inaczej Patryk dzięki za odzew. Jeżeli uda mi się znaleźć rozwiązane to dam znać. pozdrawiam -
[B5] Blokujące się hamulce - jaka przyczyna
andynoo odpowiedział sej34 → na temat → Hamulce, felgi, opony
Udało mi się założyć tą osłonkę bez demontażu tłoczka. Kosztowało to trochę czasu i nerwów bo zrobiłem to dopiero za czwartym czy piątym podejściem. Za każdym razem wyglądała na włożoną prawidłowo ale po minimalnym wyciśnięciu tłoka gumka wychodziła razem z nim. Pomogło dopiero wepchnięcie jej na swoje miejsce zgiętym w "U" drutem w wewnętrznej bruździe tej bliżej tłoczka. Dziś jeszcze sprawdziłem czy po przejechaniu kilku kilometrów nie wypadła. Jest wszystko w porządku. -
Buczenie z przodu auta - łożysko ? Przegub ?
andynoo odpowiedział Daron → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
No i co? popuściłeś??:hmm Łożysko jest ok. Nie ma luzów ani nie buczy nic na prostej czy w skrętach. Co do kół nie ważyłem ich ale zdaje się,że brak wyważenia uwidacznia się dopiero przy prędkości ok70-80km/h więc tu nie szukałem przyczyny. Wszak moje "łułułu" słychać tylko podczas wolniutkiej jazdy. Poozdrawiam -
Buczenie z przodu auta - łożysko ? Przegub ?
andynoo odpowiedział Daron → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Witam wszystkich. Mam podobny problem w aucie ale pojawił się po wymianie kół z zimowych na letnie 17-tki. Tarcze i klocki mają przejechane 18kkm. Przy normalnej jeździe nie ma problemu ale jak tylko manewruję gdzieś na parkingu a hamulce są nagrzane (przy zimnych nie ma tego zjawiska) pojawia się łułułu:) Jeśli ktoś zna temat i wie jak go rozwiązać będę wdzięczny za wskazówki. A może kolega janekjaw znalazł rozwiązanie?? Pozrówko -
odgrzałeś kotleta ale może trzeba.... mam to samo, wszyscy ( czytaj diagności i mechanicy) zgodnie wskazują na przekładnię - regeneracja albo wymiana. Mój problem ze stukami zaczął się dosłownie dwa dni temu. nie mogłem wcześniej podpowiedzieć. Daj znać jeśli wcześniej rozwiązałeś ten temat. pozdrawiam
-
[Archiwum] Spot Opłatkowy 19-12-2009 Karczma Rohatyna
andynoo odpowiedział Czesiek_nh → na temat → Małopolskie Dyskusje
Dzięki serdeczne za zaproszenie ale pracuję w w/w terminie więc kiszka.... kolejny raz:( -
Dla mnie beznadziejnym patentem jest zastosowanie tej konstrukcji climatronica. Zamiast tego mogłyby być manualne dźwignie wyboru nawiewów. Awaryjność poszczególnych silniczków oraz koszty i "łatwość" wymiany poszczególnych elementów.... wg mnie to numer 1.
-
Tylko i wyłącznie zgłoś to!!!! To jedyna słuszna droga:)
-
Po wymianie zawieszenia - nadal coś puka
andynoo odpowiedział pawelekk → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Przyczyną mogą być też luzy na listwie w przekładni kierowniczej. Sory za nazewnictwo ale jestem laikiem w tych kwestiach. Choć stawiałbym na przegub. -
Witam Wsiech.. Nie zakładam nowego tematu bo chyba nie ma sensu. Otóż w moim pasku szwankowało coś prawdopodobnie zimne luty w zamku drzwi prawych tylnych - objawy na to wskazywały: na FIS-ie nie było znaku o otwartych drzwiach, alarm się uzbrajał po otwarciu tychże drzwi i nie było podświetlenia pod drzwiami. Wyjąłem zamek przelutowałem wsio i włożyłem znów do autka. Okazało się,że nic nie dały naprawy. Uznałem, że to moduł komfortu w takim razie i zabrałem się do składania drzwi. w trakcie zauważyłem że wszystko działa jak należy po wyjęciu ŻARÓWKI świecącej pod nogi po otwarciu drzwi. Znaczy to że żarówka robi jakieś zwarcie czy to jeden z objawów uszkodzenia modułu komfortu? Wszystko inne działa jak należy. Zamieniałem całe oprawy z innych drzwi bo myślałem że może dioda padła ale bez efektu. Macie może jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny??
-
Witka wsiem:) W Krakowie możecie polecić solidnego i nie najdroższego speca który oklei mi szybki w pasiu???
-
Mapet zasada działania czytaj trzymania kubka w uchwycie w podłokietniku z tyłu jest taka sama jak w uchwycie 5 z foto Jurka. Nic tam sie nie wysuwa jak w konsoli przedniej w b5. Niestety nie mam dziś dostępu do autka nie zrobię fotki....
