Skocz do zawartości
eusso

Wymiana żarówki światła przecimgłowego w B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam proste pytanie. Jak wymienić żarówke światła przecimgłowego w modelu B5 3BG rok 2001 (model 2002)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wymienić przód , czy tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam proste pytanie. Jak wymienić żarówke światła przecimgłowego w modelu B5 3BG rok 2001 (model 2002)?

 

Jeśli przód to ściągasz ten plastik co jest wokół halogenu i odkręcasz obudowę halogenu wyjmujesz żarówkę i wymieniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tył, to żarówka jest w lewej lampie,zdejmujesz maskownicę schowka, przekręcasz wkładkę kierunkowskazu -w przeciwną stronę zegara (takie jasne wystające), wypinasz cały wkład (dwa zaczepy) -wszystko widać ja zajrzysz do środka ;)

Pozdrawiam

 

beztytuuet6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie zapomniałem dopisać, że chodzi mi o tył. Z przodu halogenów nie mam. Rozebrałem i zobaczyłem to co na zdjęciu. Cztery wzdłuż siebie (swiatła pozycyjne i jedna żarówka chyba od stopu) i jedna koło mojej dłoni (wsteczny). Nie licze tej od kierunkowskazu. Gdzie, albo która jest od przecimgłowego? Dodam że bezpiecznik cały. Wszystkie żarówki świecą, a jak włącze przciwmgłowe to nic sie nie dzieje.

Zdj?cie0061.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Przeciwmgielna jest na samym dole-patrzac na zdjeciu pierwsza z lewej (od strony kciuka)... Wszystkie zarowki sa takie same (nie patrzac na kierunkowskaz i swiatlo cofania)-wystarcz, ze zamienisz ktoras ze srodkowych z dolna i powinno byc cacy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jaki jest rozkład żarówek lampy tylnej w kombi. Chodzi mi o to która jest od stopu, wstecznego, swiateł. I chyba wkład lampy lewej jest inny bo dochodzi jeszcze przeciwmgłowe? Bo chyba coś za dużo tych żarówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
koledzy a jaki jest rozkład żarówek lampy tylnej w kombi. Chodzi mi o to która jest od stopu, wstecznego, swiateł. I chyba wkład lampy lewej jest inny bo dochodzi jeszcze przeciwmgłowe? Bo chyba coś za dużo tych żarówek?

Oj kolego, ale masz problem :hyhy:

Zarowek na zdjeciu jest6 odpowiednia ilosc. W sedanie i w kombi jest tyle samo zarowek w kazdej lampie z tylu. W 3BG jest ich w sumie 6 w kazdej lampce-patrzac na zdjecie dodane przez eusso sa to odpowiednio:

1. Zolta-jak sam kolor wskazuje jest to kierunkowaskaz.

2. Swiatlo wsteczne-to jest zarowka, ktora na zdjeciu masz nad najkrotszym palcem (ta zarowka nie lezaca w prostej linii z czterema zarowkami).

3-6. Zarowki od swiatel pozycyjnych-cztery sztuki lezaca w jedenj osi... Patrzac na foto zarowka pierwsza z prawej jest rowniez od stopu, a pierwsza z lewej (czyli w kloszu najnizej) jest od p/mgielnego. Wszystkie zarowki od swiatel pozycyjnych sa dwuwloknowe, dzieki czemu przy przepaleniu stopu badz p/mgielnego wystarczy podmiana z zarowka, ktora nie uzywa w eksploatacji drugiego wlokna.

Aha, wklady obu lamp maja tyle samo zarowek i sa prawie identyczne-jedyna roznica miedzy nimi jest taka, ze prawy wklad jest lustrzanym odbiciem lewego wkladu-chyba nie musze juz tlumaczyc dlaczego :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pisac KRAWCOL co da zamiana żarówek ale juz mnie wyprzedziłeś :-))). Spróbuje to zrobić tak jak mówisz i dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Miałem pisac KRAWCOL co da zamiana żarówek ale juz mnie wyprzedziłeś :-))). Spróbuje to zrobić tak jak mówisz i dam znać czy pomogło.

Jak to nie pomoze, to wyciagaj zarowke i smigaj na stacje paliw po nowa-tylko zwroc uwage na polozenie bolcow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to nie pomoze, to wyciagaj zarowke i smigaj na stacje paliw po nowa-tylko zwroc uwage na polozenie bolcow :)

 

U mnie pomogło. Ale powiem wam że kupno tej żarówki to nie taka prosta sprawa:). szukałem na kilku stacjach (poza warszawą) I nie było łatwo.

Ale mam już na zapas i mogę spokojnie smigać. Jak sie teraz przepali to wymienie na nową a nie będe się bawił w zamiamy, bo to kroche smiesznie wygląda- Oszczędności na żarówkach.

A tak na marginesie- demontarz żarówki kierunkowskazu nie należy do łatwych i przyjemnych. Zwłaszcza jak ma się dłonie jak łopata. taki mały plasticzek a ile trudu może stworzyc. I przy montarzu też należy uważać troszke bardziej lub mniej przekręcimy i kierunek nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Jak sie teraz przepali to wymienie na nową a nie będe się bawił w zamiamy, bo to kroche smiesznie wygląda- Oszczędności na żarówkach.
Ale powiem wam że kupno tej żarówki to nie taka prosta sprawa

No wlasnie z ta podmiana mialem bardziej na mysli dostepnosc tych zarowek-niestety w markecie ich nie dostaniemy i nie na wszystkych stacjach sa te zarowki.

Rada dla tych, co pierwszy raz kupuja zarowke na wymiane-nie sluchajcie sprzedawcow na stacji, ze nie ma takich zarowek, ze na pewno chodzi o inna, tylko zle przeczytaliscie-macie kupic taka, jaka macie w kloszu-nie ma takiej na stacji, to szukajcie dalej.

 

eusso, jak tam wymiana, pomoglo :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol dzisiaj wieczorem albo rano podmienie. Tam jest chyba żarówka 12V P21 4W. Takiej mam szukać? Kupie sobie na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Tam jest chyba żarówka 12V P21 4W. Takiej mam szukać?

Chyba wlasnie taka-znajdziesz dokladnie na forum, jaka tam jest zarowka-ja juz nie pamietam ;) Masz szukac takiej, jaka tam masz-zwracaj uwage na bolce-bo one nie sa naprzeciw siebie, tylko sa umieszczone pod katem ok. 150stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KRAWCOL Tak zauważyłem że bolce nie są naprzeciw siebie. Żarówki sa takie jak pisałem 12V P21 4W. Zamieniłem żarówki tak jak mówiłeś i dupa. Nie działa. Zamieniłem tą ze stopem bo ona działa na 100% i nic. Coś innego jest na rzeczy. Tylko zachodze w głowe co? W sumie z tego światła nie korzysta sie dużo ale nie lubie gdy coś nie działa. Jesteś pewien że światło przecimgłowe to dolna żarówka (ta po lewej stronie na zdjęciu)? Bo światło stopu to na bank górna żarówka(to po prawej stronie na zdjęciu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Jesteś pewien że światło przecimgłowe to dolna żarówka (ta po lewej stronie na zdjęciu)? Bo światło stopu to na bank górna żarówka(to po prawej stronie na zdjęciu).

Tak, jestem pewien... Sprawdz moze bezpieczniki. Mozesz tez cos z kaberlkami przy samej lampie :?: Mozesz tez miec lampe z anglika... Mozliwosci jest kilka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik jest jeden 15A - pozycja 36. Jest ok. Będe szukał dalej co jest nie tak. Ale byłem przekonany że Twoja diagnoza okaże sie strzałem w dziesiątke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a W-wa wie ktoś gdzie mozna taka żarówkę dostać, bo zjechałem wszystkie okoliczne stacje benzynowe i niestety bez powodzenia. Będę wdzięczny jeśli ktoś jakieś info mi poda.

 

Pozdrawiam

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

a W-wa wie ktoś gdzie mozna taka żarówkę dostać, bo zjechałem wszystkie okoliczne stacje benzynowe i niestety bez powodzenia. Będę wdzięczny jeśli ktoś jakieś info mi poda.

 

Pozdrawiam

J.

 

ASO to kosztuje grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wa-wie zajrzyj na Chłodną, pomiędzy Towarową a Żelazną. Jest tam sklep z klamotami moto + żarówki, sporo ich mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności