Skocz do zawartości
Gość Polmozbyt

Ogrzewanie nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Co do spuszczania czynnika klimy to czytałem że w jednych autach trzeba w innych nie trzeba i chyba nie zależy to od tego czy masz klimatyzację czy nie więc trzeba się upewnić

 

Tak w anglikach nie trzeba bo element grzewczy jest dzielony ale w europejskich po lifcie chyba wszyskie są tak zbudowane ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie w swoim TiDiAj. Nie ma opcji wymiany bez wyjęcia zespołu grzewczego ( całego plastiku). Nagrzewnica Nissens, temperatura powymianie na wylocie z kratek 85 stopni na maxie, Jestem w szoku. Wymiana łącznie ok. 5 godzin na dworze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe ogrzewanie w aucie może też świadczyć o walniętej uszczelce pod głowicą. Sam przerabiałem niedawno ten temat... Była zima w aucie, a po wymianie ciepło jak na majorce w sezonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak w anglikach nie trzeba bo element grzewczy jest dzielony ale w europejskich po lifcie chyba wszyskie są tak zbudowane ale mogę się mylić.

 

a z paskami przed liftem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku okazało się, że padła nagrzewnica. Przy wymianie rozrządu + pompa wody mechanik zrobił od razu wymianę nagrzewnicy, no i jak już wbije 90 to może nie leci gorące powietrze, ale jest bardzo ciepłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a z paskami przed liftem ?

 

No właśnie przed liftem widziałem kiedyś filmik że da się wyciągnąć jakoś ten zespół grzewczy jest inaczej zbudowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma lecieć wrzątek dosłownie. U mnie autentyko leci taka sama temp jaką ma chłodziwo...

Edytowane przez polonez15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, jeśli używany był tylko g12 i woda destylowana to czym ta nagrzewnica może się zapchać?

 

Mógłby ktoś taka zasyfioną nagrzewnicę rozciąć i udostępnić zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro robię sekcję. Ja akurat zmieniałem latem silnik, a latem się ogrzewania nie używa i podejrzewam, że w bloku coś było typu uszczelniacz / syf...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pokaze wam fotke pompy wody primera p12 1.8 16v ogrzewanie nie dzialalo,pokaze wam co zostalo z metalowego wirnika pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprzedni właściciel jeździł na wodzie z kranu a jak mi później walnela mi uszczelka to zamiast płyn to była rdza i cały silnik był zalany rdzą normalnie masakra za tydzień w piątek biorę się za nagrzewnice juz się nie mogę doczekać tego rozkręcania Hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co zostalo z pompy jest to oryginalna pompa Japonska z nissana 2002rok 84c86ee7495f2209a077f4ae0a7db9de2e1d11a4.jpg

pompa.jpg

Edytowane przez lisekexeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dziś sekcja nieudana, lekarza nie było:P W tygodniu zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem po wymianie w swoim TiDiAj. Nie ma opcji wymiany bez wyjęcia zespołu grzewczego ( całego plastiku). Nagrzewnica Nissens, temperatura powymianie na wylocie z kratek 85 stopni na maxie, Jestem w szoku. Wymiana łącznie ok. 5 godzin na dworze.

 

Mam tak samo po wymianie nagrzewnicy w moim cienkim, dosłownie piekło z kratek przy rozgrzanym silniku.

Na początku tylko przeszkadzał mi zapach ale po jakimś czasie przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem założyłem nowy termostat wahlera chociaż stary tez był dobry bo go zagotowalem i dzialal na blacie jest 90' a węże dolny i górny od chlodnicy zimne razem z chlodnica. O co chodzi? Czy termostat jak się założy to trzeba go jakoś przekręcić czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na blacie 90 ale silnik moze miec 77 bo tak dziala wskaznik,bez paniki jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest bo sprawdzałem vagiem tylko martwię się tym że nie ma żadnego obiegu przez te rury albo jest bardzo słaby i po przejechaniu kilkunastu km odkreca korek od zbiorniczka bez żadnego problemu nawet nie ma sykniecia i płyn jest zimny.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dodam że uszczelka pod głowica wymieniona pompa wody tez tylko nagrzewnice będę wymieniał w tym tyg bo na szybie przedniej normalnie mleko tłuste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie orientuję się jak jest w Passacie ale znajomy walczył u siebie w Audi i wymieniał po kolei termostat i nagrzewnice.Nadal leciało letnie powietrze,rozebrał wszystko na części pierwsze i okazało się że z przegródek poodpadała jakaś gąbka i cały czas mieszało się gorące powietrze z zimnym.Teraz na połowie ogrzewania jest taki ukrop że nie ma czym oddychać.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szybie przedniej normalnie mleko tłuste.
No to problem jest rozwiazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to problem jest rozwiazany.

 

Dobrze ze tak napisałeś to już się nie będę martwił tymi przewodami i zimna chlodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności