Skocz do zawartości
Gość Polmozbyt

Ogrzewanie nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma może jakieś inne opcje?
Sprawdzic na kanale 11 climatronica, czy da sie regulowac klapka od spietrzania powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslalem ze to ma cos wspolmego.w moim pasku 1.9tdi(110km afn)padlo sprzegielko wiskotyczne na wentylatorze chlodnicy i kreci sie na maxa a jednoczesnie barddzo slabo dziala ogrzewanie wnetrza

 

a co to ma wspolnego z ogrzewaniem? termostat i tak zamkniety powinien byc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Woytek80J

Witam.Ja mam od 2 dni problem z wentylatorem dmuchawy w Passat b4 1,9 tdi.Problem jest tego typu, że przekręcam kluczyk stacyjki włączam ogrzewanie (thermotronic) np. na 2 lub 3 albo 4 i nie chodzi wentylator.Dopiero jak uderzę ręką w niego (zdemontowałem półkę po stronie pasażera) to zaczyna chodzić ale bardzo słabo i w aucie mam nie zaciepło.Co robić, wymienić wentylator czy może ktoś ma inną sugestię do tego tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja odswieze troche temat. Problem oczywiscie z ogrzewaniem. Dojezdzam do pracy codziennie 23 km i silnik nawet sie nie nagrzeje do 90 st. Wiem ze jest teraz na polu temp. ponizej -20 ale w zeszlym roku 90 st przy minusowych tem po przejechaniu takiej odleglosci osiagal. Na climatroniku pokazuje mi dwa bledy 4b6 i 4fa. Czytalem na forum ze te bledy nie sa zbyt powazne. Dlatego obstawiam ze to jest termoistat do wymiany. Zgodzicie sie ze mna czy macie jakies inne pomysly ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zadam głupie pytanie ale proszę jednocześnie o wybaczenie jako że jestem świeżym użytkownikiem passata: jak do holery włączyć ogrzewanie klimatyzjacją? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o problemie z cieplym powietrzem z nawiewów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie wiem jak to w ogóle włączyć tzn. co trzeba wcisnąć na konsoli żeby uruchomić grzanie klimatyzacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodzicie sie ze mna czy macie jakies inne pomysly ??

 

Nie mamy innych pomysłów i zgadzamy się z tobą :D

 

 

Tak, nie wiem jak to w ogóle włączyć tzn. co trzeba wcisnąć na konsoli żeby uruchomić grzanie klimatyzacją.

 

Przycisk z czerwonym kwadracikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ja też z tym samym problemem grzania w pasku. przed wymianą czujnika i termostatu leciało letnie powietrze po wymianie jest już lepiej ale bez rewelacji. jaki może być tego problem?? pompa Wody wymieniona wraz z rozrządem, stan płynu jest OK. Dodam jeszcze że autko szybko się grzeje, przy dzisiejszych temp. ok.-15 po 8-9 km jest wskazówka na 90 stopniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z ogrzewaniem na wolnych obrotach, praktycznie jest zerowe, po przekroczeniu 2 tyś obrotów zaczyna lecieć cieplejsze, pompa wody, termostat wymieniony miesiąc temu, węże od chłodnicy zimne górny i dolny, temperatura 90 i trzyma, problem pojawił się po montażu lpg.

Passat b5 fl 2.0 20V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem pojawił się po montażu lpg.
Jak masz wpiety reduktor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie reduktor jest wpięty w przewód nagrzewnicy, i pewne to jest istotą problemu, gdy jest większe ciśnienie wtedy pchnie w układ a nie tylko w reduktor. Dzięki za podpowiedz.

Edytowane przez lukasz-121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na trojniku. Mniej wiecej tak:

1de8c9d80f3e1ec3m.jpg

 

 

Nie zauwazylem roznic w ogrzewaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

mam podobny problem. wymieniłem w swoim pasku Termostat i czujnik temperatury i nadal leci letnie powietrze. dzisiaj sprawdziłem czy na climatroniku wyjdzie jakiś błąd ale wynik "00". co może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie problem jest taki, że nawiew na nogi bardzo słabo wieje, mimo tego że jest na max, na szybę i na twarz jest ok.

Robiłem samo diagnozę klimatronica i zero błędów.

Proszę o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica zatkana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - ogrzewanie słabo grzeje, niezależnie od ustawień.

Sprawdziłem błędy wyświetliło:

25b 02

4f8

4fa

214

 

Błędy zresetowane, po ponownym sprawdzeniu wyświetla 444 (czyli wszystko ok), niestety nadal dmucha chłodnym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!

mam taki problem w moim pasku:

jakiś czas temu wymieniłem czujnik temperatury bo żle wskazówka pokazywała, jakieś 2 tygodnie póżniej padł termostat i go wymieniłem. Teraz podczas mrozów gry włączam ogrzewanie z kratek leci letnie powietrze. Wczoraj przejechałem dłuższą trasę i sprawdziłem te 2 rurki co idą od zbiorniczka wyrównawczego i były zimne. Pewnie dlatego nie grzeje jaki może być tego powód?? znowu Termostat Padł?? Dodam że 0 błędów na climatronicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką temperaturę silnika osiągasz po wymianie termostatu i czujnika? Stoi na baczność 90 czy nadal silnika nie dogrzewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu około 8-9km sterczy na 90 stopniach:) ale nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności