Skocz do zawartości
sergiusz-

Dziwne objawy - brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

sadzac po ich odczycie bledow z kompa

 

Szkoda że nie zapisałeś numerów "usterek" jakie wyświetlił komputer zanim je skasowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie wymieniłem 3 dni temu przepływomierz ale od ostatniego mojego postu żadnych dziwnych objawów typu utrata mocy nie było po wymianie przepływomierza do dzisiaj było ok ale dzisiaj znów nastąpił spadek mocy stanąłem zgaśiłem silnik i po 15 km narazie ok.

Gość który wymieniał mi przepływomierz powiedział ze przy tych objawach nie stawiałby na przepływke na na czujnik ciśnienia (tylko jakiego ciśnienia )tego juz dokładnie nie pamietam mowil ze to koszt ok 100 zł i po sprawie albo turbina.Mówił ze nasze modele nie przechodza w tryb awaryjny tylko utrata mocy nastepuje przeciwdziałając przeciążeniu silnika i dlatego odcina moc .Mówił tez ze nie trzeba kasowac błedów.Co o tym sadzicie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak najbardziej przechodzą w tryby awaryjne, tzn notlaufy. Na forum speedracing.pl widziałem kiedyś przypadki, w których pomagała wymiana wężyków wysokociśnieniowych (?), a przepływomierz był ok. [prosze o zaprzeczenie/potwierdzenie tego, co tu napisałem, bo to dawno temu było i nie wiem czy dobrze zapamiętałem]

 

2. Samochód wychodzi z trybu awaryjnego po wyłączeniu zapłonu. I jeśli po ponownym uruchomieniu szlag go od razu nie trafi, to pojeździ chwilę normalnie, ale zaraz później (jeśli usterka nie została usunięta) znowu auto zmieni się w drogą kosiarkę. Niezależnie od tego kod usterki zostanie zapamiętany w pamięci komputera aż do momentu, w którym się go wykasuje.

 

3, Koniecznie zmień mechanika!

 

[ Dodano: Pią Gru 30, 2005 11:02 am ]

 

:!: Ale jeśli podczas występowania awari komputer zmienił swoją mapę ustawień sterowania silnika (z powodu nieprawidłowego działania czujnika) to po wymianie przepływki przydało by się zrobić adaptację wtedy silnik szybciej by odzyskał prawidłową moc. (ostrego buciora)

 

Mógłbyś opisać jak VAGiem zrobić taką adaptację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś opisać jak VAGiem zrobić taką adaptację?

 

Proszę Bardzo - Wydanie Listopadowe - Marek Wto Lis 22, 2005

http://www.forum.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=282&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

:lol: :lol: :lol: Buziaczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za linka:) Tak szczerze mówiąc, to ten krótki opis można by wrzucić do warsztatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge prosic o opis tej adaptacji bo ten link nie dziala. Dzieki i pozdr

 

//Już działa - Kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie szukam i szukam i nie moge znalezc. Po wymianie silnika 1.9 tdi afn (osprzent zostawiony ze starego) pojawia sie problem podobny do opisywanego wyzej: Po przejechaniu jakiegos dystansu ok 2-5 km i rozgrzaniu silnika - pedal w deske iii strata mocy. Wymienilem czujnik tzw elektrozawor sterowania turbiny i to samo. nie wymienialem jeszcze przeplywki. Ale obawiam sie ze nie bedzie to przeplywomierz gduz VAG wyzuca: VAG-COM Version: Release 409.1-S

 

Control Module Part Number: 038 906 018 P

Component and/or Version: 1,9l R4 EDC 00AG 1629

Software Coding: 00001

Work Shop Code: WSC 05311

1 Fault Found:

00575 - Intake Manifold Pressure

17-10 - Control Difference - Intermittent

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Polski VAG:

575 Ciœnienie w przewodzie dolotowym

ró¿nica dorególowania - B£¥D SPORADYCZNY

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

a no i jak u kolegow po odpaleniu silnika na nowo do pierwszego porzadnego buta jest ok .. i nagle spadek. <atizy mnie wyprzedzaja :P a tego nie chcemy :)

 

Jakies rady ???

a dodam ze zamieszkuje obezne UK i ciezko tu o dobry (polmozgi) tani (podlaczenie do Vaga 50 - 100 Ł) warsztat.

    Udostępnij tę odpowiedź


    Odnośnik do odpowiedzi
    Udostępnij na innych stronach
    Gość kajas3

    Witam mam ten sam problem brak mocy i taki sam VAG wyświetla błąd.Wymieniłem przepływomierz a objawy nie minęły . zdaniem jest to wina turbiny czy jest jakiś uszczelniacz w turbinie który uszczelnia część turbiny odpowiedzialnej za doładowanie.a może tak jak koledzy piszą w AFN zmienna geometria łopatek i są zapieczone.Może ktoś miał takie objawy i może pomóc.Pozdrawiam kajas3.

    Udostępnij tę odpowiedź


    Odnośnik do odpowiedzi
    Udostępnij na innych stronach
    Gość Aspius

    Nie wiem jaki u mnie blad wyswietlal VAG, poniewaz nie sprawdzalem, ale wlasnie takie objawy ustapily po czyszczeniu turbiny dokladnie chodzilo o to zapiekanie lopatek ...przepławki nie ruszalem ;)

    Pozdrawiam

    Grzesiek

    Udostępnij tę odpowiedź


    Odnośnik do odpowiedzi
    Udostępnij na innych stronach

    WItam ponownie. Wczoraj wymienilem przeplywke iii ... to samo :[ rece opadaja, a i nowy filtr pow dla pewnosci.

    Nie sadze zeby czyszczenie turbiny cos dalo poniewaz do czasu przejscia w tryb awaryjny chodzi idealnie - super przyspieszenie. Wiec jak to jest ?? Podejzewam czujnik tylko ktory ?? Czy istnieje mozliwosc wyeliminiwania jakos pokoleii przyczyn ? Jakies oszukanie czujnika azeby nie powodowal przejscia w tryb bezp ?

    Pozdrawiam

    Dzieki

    Udostępnij tę odpowiedź


    Odnośnik do odpowiedzi
    Udostępnij na innych stronach

    Stawiam na zapieczone kierownice turbawki - opis czyszczenia masz w Warsztacie lub TU a TU masz opis jak to u mnie wygladalo ale proponuje sprawdzic na VAGu

    Wymienialem elektrozawor N75, czujnik ciśnienia doladowania (nie pamietam jake oznaczenie) przeplywke N70 nic nie pomoglo dopiero jak sam podlaczylem pod VAGa i sprawdzilem turbine sam sie przekonalem - nie moglo do mnie dotrzec ze cos moze byc z turbina

    U ciebie jest inny nr bledu 575 a u mnie bylo 17965 ale wynika to prawdopodobnie od wersji sterownika silnika

    575 mial kumpel i u niego rowniez czyszczenie kierownic pomoglo ;)

    575 Ciœnienie w przewodzie dolotowym (AFN)= 17965 Przekroczona gorna granica cisnienia w przewodzie dolotowym(ATJ)

    Udostępnij tę odpowiedź


    Odnośnik do odpowiedzi
    Udostępnij na innych stronach
    Gość Aspius

    U mnie wygladalo to tak, ze na poczatku zdarzalo mu sie raz na jakis czas... co kilka dni, ze najczesciej przy ostrym przyspieszaniu nagle robil pyk i tracil moc...Wylaczenie silnika i wszystko wraca do normy. Pomiedzy tymi przypadkami jezdzil zupelnie normalnie nieraz setki kilometrow. Potem zaczelo sie to coraz czesciej dziac, az doszlo do tego, ze kilka razy w ciagu dnia mi sie to zdarzalo. Auto trafilo do mechanik, za bodajze 400 wyczyscil turbine plus pare innych kosmetycznych spraw. Dolegliwosci ustapily.

    Nie mowie, ze u ciebie jest to samo - za slabo sie znam na tych sprawach motoryzacyjnych.. nie mniej dziele sie swoimi doswiadczeniam ;)

    Pozdrawiam

    Grzesiek Łącki

    Udostępnij tę odpowiedź


    Odnośnik do odpowiedzi
    Udostępnij na innych stronach

    Dzieki wiec nic tylk ozostalo czyszczenie turbo + dolot. Dzieki napisze co i jak tylko skoncze. Pozdro, szerokiej drogi :)

    Udostępnij tę odpowiedź


    Odnośnik do odpowiedzi
    Udostępnij na innych stronach

    No panowie :hurra: udalo sie !!! Co si eokazalo kierowniczki byly kompletnie zapieczone + uklad dolotowy pelny syfu . Wyczyszczone podłączone, przewodziki uszczelnione i dobrze podlaczone i iii ZAJEFAJNIE !! Zbiera sie od 2000 rpm jak glupi. 120 , 130 150 > i cacy.

    Dzieki wielkie za wszystkie rady. Zrobilem to i zaoszczedzilem ok 400 zł dzieki Wam.

    Pozdrawiam ;)

    Udostępnij tę odpowiedź


    Odnośnik do odpowiedzi
    Udostępnij na innych stronach

    wiec nie pomylilem sie :cwaniak:

    najwazniejsze ze jestes zadowolony z :vw:

    Udostępnij tę odpowiedź


    Odnośnik do odpowiedzi
    Udostępnij na innych stronach

    u mnie pomogla regeneracja turbiny i jak sie jeszcze okazalo przewody do n75 byly zle podlaczone wczesniej i przez to chyba w turbinie byl olej :| ale narescie auto super jezdzi :D pewnie niedlugo go zawirusuje

    Udostępnij tę odpowiedź


    Odnośnik do odpowiedzi
    Udostępnij na innych stronach
    Gość jozekli

    Witam mam Paska 1.8Turbo od roku i mam problem z nim za duzo pali w miescie 15-16 litrow benzyny na malych odcinkach jezdze z klima czasami i to niezaleznie czy zima czy lato pije za duzo benzyny co do mocy silnika to czasem jest lepiej a czasami sie muli slabo przyspiesza i dlatego za duzo pali moim zdaniem. Zrobilem wiele badan technicznych i wszystko jest sprawne! komputer nie wykazuje błędów (bylem w 2 stacjach), wymienilem sonde Lambda bo za ciekawa nie byla (nie schodzila do zera), spaliny sa okej nie dymi na zaden kolor, obecnie testuje przeplywomierz masy powietrza ale jest to samo nikt nie wie co jest grane bylem w roznych stacjach wiec zalozylem gaz i przynajmniej jest tanszy w eksploatacji ale usterka jest moim zadaniem nadal. chyba wiec sprawdze moc silnika na hamowni ale co mi to da wyrzuce 300zlotych i usterka bedzie nadal. Doczytalem sie ze moze zawieszac sie jakis zawór Waste Gate i komputer go nie wykrywa prawda? ale silnik nie kopci ? a moze turbina jest uszkodzona albo zamulona?

    Udostępnij tę odpowiedź


    Odnośnik do odpowiedzi
    Udostępnij na innych stronach
    Gość jozekli

    cos ostatnio szumi swiszcze jak turbina pracuje pewien mechaik mi radzil zeby jezdzic na wysokich obrotach od czasu do czasu to sie odmuli turbina i wlasnie pojawia sie ten dziwny wysoki dzwiek czy to dobrze? czy zle?

    Udostępnij tę odpowiedź


    Odnośnik do odpowiedzi
    Udostępnij na innych stronach
    Gość jozekli

    ja nie jestem mechanikiem i nie wiem gdzie ta dzwigienka od zaworow sie znajduje? trzeba pol silnika rozebrac zeby ja zobaczyc? czy ma to cos wspolnego z wariatorem? ja mam silnik AEB 20 zaworowy i tam nie ma plastikowych czesci tylko aluminiowe doloty powietrza do silnika

    Udostępnij tę odpowiedź


    Odnośnik do odpowiedzi
    Udostępnij na innych stronach

    Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

    Powiadomienie o plikach cookie

    Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności