Skocz do zawartości
Gość Kalynka71

Szyberek, Uszczelnienie?!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kalynka71

A wiec po szybach przyszedł czas na szyberdach mianowicie mam polamana prowadnice i przez troche mi :mad:OPADŁ:mad: do srodka i przy kazdym deszczu zbbiera mi sie woda na nim :/ w zwiazku z tym ze chce zalozyc swieza podsufitke a nie planuje narazie wymiany szyberka(niestety finanse) chciałbym go w jakis sposob uszczelnic... co najlepiej sie sprawdzi??? czy jest wogole sens??:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupic na szrocie prowadnice - ostatnio wytargalem szyber za 40zł cały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I udrożnij odpływy wody, nawet jak szyber jest niedomknięty nie ma prawa lecieć do środka woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalynka71

no wszystko sie zgadza nie mam pojecia dlaczego leci a odplywy sa czyste :/ ale jakby nie bylo chce go zamknac na stale narazie tylko podpowiedzccie mi czym go uszczelnic... i jak go domknac do konca zeby nie bylo zadnego przeswitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milosz16

Witam

po zdjęciu plastiku ze sterowaniem szybera jest kluczyk imbusowy do awaryjnego domykania szybera wyjmij go i recznie domknij dach -na przekładni jest miejsce do włożenia klucza.

Problem z cieknięciem to plastikowa rynienka w tylnej części szyby - której u mnie nie było po jej założeniu mam uchylony dach "polewam" delikatnie wodą i nic nie leci wszystko odpływa po rynience do kanalików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prowadnica nie odgrywa zadnej roli w odprowadzeniu wody. czysta rynienka plastikowa wokol i odplywy zalatwiaja sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już kiedyś o tym pisałem miałem cieknący szyber przyczyną była zniszczona uszczelka która nie dociskała się szczelnie do dachu. Zakupiłem w sklepie taśmę izolacyjną (włochatą) i okleiłem blechę w dachu przy zamykaniu wszczelka szczelnie jest dociskana.Szyber działa nic nie cieknie no i się otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie posiadam Passata B4 od roku i wczoraj gdy myłem sprawdziłem okna i szyber czy zamknięte było oki po umyciu w samochodzie pełno wody wszystko mokre:( jedynym podejrzanym byl szyber:( i faktycznie tata lał wodę na szyber a woda wlatywała do środka... i co jest nie tak szyber jest elektryczny było wszystko oki a nagle takie coś??? jak od zewnątrz ruszam szyberdachem to chodzi na boki czy to normalne zęby sie ruszał ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdej wiosny kupuję jakiś spray do smarowania np silikon i obficie spryskuję wszystko w szyberdachu, zwłaszcza uszczelki i prowadnice, narazie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko moja uszczelka nie jest sparciała... jest okej :) a panowie sprawdźcie jak macie zamknięty szyber czy się rusza i czy jest równiutko z dachem czy niżej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

w moim szyberdachu mam w kiepskim stanie uszczelke. jak ją można przywrócić do życia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

w moim szyberdachu mam w kiepskim stanie uszczelke. jak ją można przywrócić do życia??

a masz orginalny szyberdach czy dokładany uniwersalny. I co masz na myśli pisząc "w kiepskim stanie uszczelka" (popękana, cieknie czy też może przecięta)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalny. no tak jakby wytarta.

woda cieknie i szumi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta uszczelka ma praktycznie za zadanie ładnie wyglądać bo nawet jak by jej nie było to woda powinna spływać rynienkami do czterech odplywów. Udrożnij te odpływy a problem z cieknięciem zniknie. Do udrożnienia potrzebny ci będzie dość długi ok 2m drut nie zagruby i nie zacienki aby przepchać syf który ci zatkal odpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz to robiłem. a da sie ten szum jakos zlikwidować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz to robiłem.

i dalej cieknie?

a da sie ten szum jakos zlikwidować?

a szyber jest równiutko z dachem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i dalej cieknie?

chodzi mi o to ze dostawała sie woda na te prowadnice

 

a szyber jest równiutko z dachem?

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to ze dostawała sie woda na te prowadnice

chyba chodzi ci o "rynierki". I to jest normalne że tam dostaje się woda. Gdyby się tam nie dostawała to niepotrzebne by ci były odpływy

tak

no fakt jak bedzie tam za duża szczelina to bedzie gwizdać. Proponuje ci poszukać uszczelki w dobrym stanie na jakiś szrotach lub coś, bo w sklepie nowej raczej nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem już rozwiązanie;

w tej uszczelce jest stalowy drut. wystarczy go poodginać i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy szyber powinien wystawać trochę czy powinien być równo z dachem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności