Skocz do zawartości
Gość Kalynka71

Szyberek, Uszczelnienie?!?!

Rekomendowane odpowiedzi

nie mogę u siebie ustawić na równo... rególacja sie konczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za kotleta ale...

Jak widać za naszymi oknami deszcz pada non stop... co spowodowało u mnie odwieczny problem.. a mianowicie... miałem jakiś czas temu zmieniany szyberdach z blaszaka na szyber szklany z b3... niestety same problemy:"( raz ze zeby go zamknąć na równo to muszę wyjść z auta jedna ręką pulsacyjnie naciskać otwieranie-zamykanie żeby go wyregulować na równo... a dwa, ze leje mi sie woda do srodka przy obfitych opadach lub przy myciu auta karcherem;/Jest tak ze jak jade i "depne" silniej na hamulec a mam odsuniętą tapicerke szybra to wlatuje mi na dynie woda;/kolesie co montowali mi szyber zarzekają się, ze przeczyszczali kanaliki(wężyki)no ale dlaczego leje?;/Jakis czas temu jak byla pogoda to otworzyłem dziada i z butelki nalałem wody w kanał który jest dookoła szybra i z przodu woda leciała ale nie miałem niestety jak tylu sprawdzić. Dzisiaj zaglądam do bagażnika i oczom nie wierze! w sedanie po prawej stronie jest taki plastikowy schowek i w nim miałem ze 2 cm wody...wyjąłem go a pod nim woda...:( normalnie załamka:(wsadziłem tam rękę gleboko i na koncu jest waz ktory niby odprowadza wode z szybra na zewnatrz, wyjąłem go i wsadziłem z powrotem ale wszedl tylko okolo 2 cm, nie wiem czy tak ma byc ale dalej nie chcial isc. Jesli komus sie chcialo to przeczytac i ma dla mnie jakies sugestie to bede bardzo wdzieczny, nosze sie nawet z zamiarem kupna innego szyberdachu ale juz z b4;(bo ten moj ma wytarta uszczelke tak ze czesc przylegajaca do blachy nie ma wloskow i jest gola, a nawet miedzy szybrem a dachem sa luki takie po 2-3mm.

uff... troche bez ladu ale nerwy mnie nosza;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby miał jeszcze bardziej zużytą uszczelkę, przeciekać nie powinien. Weź starą linkę, otwórz dach i sprawdź czy masz drożne rurki-średnica ich nie jest mała, tyle co dostaną wody są w stanie odprowadzić jak mają pełne światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

A jaki macie sposób na przetkanie kanalików odpływowych??

Wepchnąć kawałek cienkiego przewodu elektr.

Czy do przednich kanałów dostanie się gdy szyber jest tylko uchylony (nie mogę go niestety odsunąć). NIe jestem w stanie teraz tego sprawdzić bo niesamowicie leje... :( niestety w samochodzie też :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_Saint- a jak bys tlumaczyl wode pod schowkiem po prawej w bagazniku?(sedan)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leje mi sie woda do srodka przy obfitych opadach lub przy myciu auta karcherem;/Jest tak ze jak jade i "depne" silniej na hamulec a mam odsuniętą tapicerke szybra to wlatuje mi na dynie woda;/

Cóż szklany szyber ma taki urok, jak pada to zasłoń osłonkę, woda będzie ściekać po niej do odpływów. Możesz spróbować natrzeć tą uszczelkę włochatą czymś tłustym, żeby nie robił się na niej duże krople tylko spadały możliwie szybko do rynien.

Jak masz wodę w schowku, to sprawdź no czy nie leci z bocznych okienek lub z tylnej szyby, bo na 90% nie z szybra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
The_Saint- a jak bys tlumaczyl wode pod schowkiem po prawej w bagazniku?(sedan)
woda z szyberka moze uciekac po tych wezach odplywowych do bagaznika

 

a do kolegi jak odepchac odplywy najprostszy sposob wez wieszak co jest zrobiony z druta i nakoncu pozawijaj kawaleczek szmatki i poskrecaj tym drutem tylko nie za grubo i wepchaj do srodka dylko za pierwszym razem wez sprubuj samym drutem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w tylnych schowkach jest z tylnej bocznej szyby, w żadnym przypadku z szybra, no chyba że tak masz końcówki wężyków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Woda w tylnych schowkach jest z tylnej bocznej szyby, w żadnym przypadku z szybra, no chyba że tak masz końcówki wężyków ;)
tylko weze z szyberka biegna nad szyba i moze woda gdzies tam splywac po wezach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy tam woda mi nie leje przez weza ktory odprowadza wode pod tylne nadkole... bo w tej wnece w bagazniku jest taki plastikowy dzio0bek na ktory jest nalozona koncowka wezna idacego od szybra;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko weze z szyberka biegna nad szyba i moze woda gdzies tam splywac po wezach

Jak nikt ich nie przebił np przy przepychaniu cienkim drutem kiedyś, to nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowa i mam nadzieję że mi pomożecie. Od niedawna jestem "szczęśliwą " posiadaczką B3, i teraz po ostatnich deszczach okazało się że mam problem z szyberdachem. Do tej pory nie przeszkadzało mi to że szyberek jest zamknięty na amen (po prostu nie działa), ale teraz leje mi się woda po podsufitce i ląduje na mojej głowie. Mam pytanie - jak dostać się do tych wężyków odprowadzających wodę? Chciałabym sprawdzić czy są wogóle zamontowane i czy są drożne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dostać się do tych wężyków odprowadzających wodę

Żeby dostać się do odpływów MUSISZ otworzyć szyber.

szyberek jest zamknięty na amen (po prostu nie działa)

No to jest problem... Ale jak zdejmiesz ten plastik w którym jest lampka i przycisk od szybra, to można korbką otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności