Skocz do zawartości
mazur123

Brak efektu załączania turbiny, brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

hotair ma rację, tez miałem padnięta przepływkę ale po umyciu jest jak nowa parametry oryginała, jak blaszki całe to będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat, brak odczuwalnego załączenia się turbinki, interesuje mnie szczelność turbo od strony wężyków między N75 a turbo, mianowicie, jak dmucham w czerwony, czy w niebieski to jest swobodny przepływ, wężyki są ok, więc coś w turbo ucieka, czy tak ma być? Jeżeli nie to co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod wątek, mimo, że już dawno widzę "usnął". Dziś moje turbo odmówiło współpracy. Jak wrócę do domu podepnę pod WAG i podzielę się spostrzeżeniami! Chyba, że któryś z kolegów może opisać co i jak uczynił!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zapytaj w odpowiednim dziale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który to dział będzie odpowiedni!? Objawy usterki mam dokładnie takie jak w tytule wątku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Objawy usterki mam dokładnie takie jak w tytule wątku...
to zrób logi i wstaw na forum w dziale ANALIZA LOGÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. w moim TD padła turbina tzn. nie doładowuje i idzie olej . Mam okazję kupić dobrą od TDI czy taka turbina podejdzie do TD ????

 

2. Z odmy też wali olej , czy to norma ? co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zna odpowiedzi czy da się przerobić coś by weszła turbina od TDI do TD ?????? wiem że tdi ma łopatki o zmiennej geometri , jest sterowana elektrozaworem (trzeba zmienić komputer ? by widział tą turbinę?)i musi być inny tłumik . Czy coś jeszcze nie spasuje ?

Jak się patrzy na turbinę w TD to z tyłu niej jest jakaś wajcha co to ? umnie to nie chodzi w żadną stronę...?

i co z tą odmą dlaczego z niej też olej leci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TD nie ma kompa. Nie każde TDi ma zmienną geometrię. Jaką byś nie wsadził turbinę tłumik nie ma nic do tego oczywiście poza jego pierwszym elementem (odejście od turbiny). Ta wajcha w turbinie od TD to cięgło od wastegate.

Na kluczowe pytanie nie odpowiem- wiem że nie pasuje. W aaz montują T3, kkk gdzie przeważnie jest t2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam takie pytanko, czy brak mocy moze byc spowodowane tym ze mam bardzo slaby akumulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy brak mocy moze byc spowodowane tym ze mam bardzo slaby akumulator?

 

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przy braku mocy pojawia sie informacja na wyswietlaczu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem....ja mam B3 i koledzy mają też B3 lub B4 i nie obcykujemy "aut naszpikowanych zbędnymi bajerami";)

Napisz lepiej w swoim dziale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz VAG-a i się dowiesz, poza ty ten dział dot modelu 35i i mało kto zna się na twoim 3B :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy przy braku mocy pojawia sie informacja na wyswietlaczu ?

 

Nic się na wyświetlaczu nie pojawia. Sprawdź bloki w silniku pod VAGiem , jakie doładowanie jest itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności