Skocz do zawartości
JACU6X6

KODY BŁĘDÓW VAG - LISTA (OBD-II)

Rekomendowane odpowiedzi

Puka łańcuch z tyłu, a konkretniej napinacz hydrauliczny tego łańcuszka jest już zużyty - tylko wymiana na nowy. Jeżeli przeskoczył o 1/2 zęby to auto będzie mulaste - przeskoczenie rozrządu nie jest równoznaczne z zerwaniem paska/łańcucha kiedy tłok mówi dzień dobry zaworom, a wałki rozrządu potrafią popękać.

 

Sprawa pierwsza to to że taki napinacz jest chyba "cholernie" drogi??

 

Sprawa druga to kwestia regulacji rozrządu? nastawienia go? czy jak nazwać ponowne nastawienie go na odpowiednią pozycję? I ile taki zabieg może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd ustawia się na znaki, co do ceny napinacza cóż... bywa. Podjedź do jakiegoś kumatego mechanika, nie papraka to ustawi rozrząd bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Puka łańcuch z tyłu, a konkretniej napinacz hydrauliczny tego łańcuszka jest już zużyty - tylko wymiana na nowy. Jeżeli przeskoczył o 1/2 zęby to auto będzie mulaste - przeskoczenie rozrządu nie jest równoznaczne z zerwaniem paska/łańcucha kiedy tłok mówi dzień dobry zaworom, a wałki rozrządu potrafią popękać.

 

Jeszcze zapytam: chodziło Ci o to że przeskoczyć mógł pasek czy łancuch? Cały rozrząd był wymieniany jakies 2500 km temu, nowa rolka napinająca itp itd więc jest raczej na pewno dobrze ustawiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 007kosa

Jest to blad 4F9 wyswietlany na climatroniku, clima czasem dziala a czasem nie i niewiem co jest przyczyna.

 

 

 

Wyczytałem ze to sa szczotki na wentylatorze. Zmienilem i wszystko hula i nie wyskakuje blad na climatronicu. Wczesniej ten ze blad usunalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to blad 4F9 wyswietlany na climatroniku, clima czasem dziala a czasem nie i niewiem co jest przyczyna.

To zadaj sobie trochę trudu, cofnij sie o parę stron w tym temacie i się dowiesz :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego mam takie błąd i co mam sprawdzić aby ten błąd mi się nie pokazywał

 

17831

 

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego - na górze masz takie coś...

 

beztytuuba7.jpg

 

Po wpisaniu kodu w okienko - otrzymujesz odpowiedź - PROSTE? :D

Więc następnym razem wykaż więcej zaangazowania w szukaniu odpowiedzi....

 

Błąd 17831 <----- KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość komaris

Widzę Danek75, że tracisz cierpliwość. Szkoda bo myślę, że wielu forumowiczów uważa cię za weterana (i nie chodzi mi tutaj o wiek, lecz o pomoc) Na pewno nie tyko mało doświadczeni kierowcy pssatów korzystają z twoich rad, ale zapewne niejeden mechanik warsztatu samochodowego podpatruje twoje opinie i rozwiązania. Czy tego chcesz czy nie, uczysz jak należy postępować przy usterkach. Stajesz się nauczycielem, ba profesorem. Podejrzewam, że gdy uczyłeś tę "zamyśloną, uśmiechniętą buźkę" (mniemam, że to córeczka) pierwszych liter i słow to miałeś wiele cierpliwości. Zastanawiam się czemu Ty i wielu znających się na rzeczy speców woli pisać na forum:"Wybierz opcję szukaj - leniu" niż dać szybką odpowiedź nawet po raz setny. Przecież to trwałoby krócej niż kopiowanie paska menu, dorysowywanie do niego czerwonych strzałek i prostokącików.

Już czuję te gromy, które posypią się na mnie od ciebie i twoich kolegów (bo przecież nikt nie lubi krytyki), ale wolę gromy niż dostać młotkiem z twojego obrazkowego podpisu.

Świadomie wkładam kij w mrowisko, ale może przy tej okazji przynajmniej jeden z zadufanych w sobie, aroganckich forumowiczów pomyśli czy to nie o nim mowa i rzetelniej będzie pomagał żółtodziobom. Chyba po to, to forum jest.

To czysty przypadek, że piszę te słowa powołując się na twoją ostatnią wypowiedź. Do ciebie nic nie mam uważam, że i tak w miarę bezboleśnie mówisz laikom, że nic nie wiedzą. Słowa skierowane raczej do innych. Do kogo? Przemyślcie.

No, to się wygadałem, a teraz do rzeczy.

Niektórzy piszę, że żółta kontrolka spalin silnika nie powinna nas niepokoić. Danek75 pisze wręcz odwrotnie, że jest przyczyną jakiejś usterki i należy ją eliminować.

U mechanika komputer wyświetlił błąd 17886 - pompa diagnost. strat systemu went. Przepisałem dokładnie. Co naprawiać? Jaki koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę Danek75, że tracisz cierpliwość.

No wybacz, ale czasami ktoś zakłada temat (lub robi wpis w istniejacym), co nie? Zeby go założyc - musi wejść w odpowiedni dział. Skoro już kliknie, to od razu wyswietla sie lista z aktualnymi tematami (bądź w przypadku konkretnego tematu - odpowiedziami). No i jeśli widac, ze na przykład wyraz KLIMATYZACJA powtarza sie co najmniej dwa razy, to po co zakładać trzeci temat, dotyczacy tej samej kwestii. Widać ewidentnie, że nawet GOŚĆ nie przeczytał chociażby listy tychże tematów, nie wspominajac już o treści watku. A nawiązujac do tego wątku, to jeżeli dotyczy diagnostyki, to najpierw mógł przeczytac chociaż 3 ostatnie strony. Czy tobie w takim przypadku nie opadłyby ręce?

 

Szkoda bo myślę, że wielu forumowiczów uważa cię za weterana (i nie chodzi mi tutaj o wiek, lecz o pomoc) Na pewno nie tyko mało doświadczeni kierowcy pssatów korzystają z twoich rad, ale zapewne niejeden mechanik warsztatu samochodowego podpatruje twoje opinie i rozwiązania. Czy tego chcesz czy nie, uczysz jak należy postępować przy usterkach. Stajesz się nauczycielem, ba profesorem.

No nie słodź tak, bo nie wiem co powiedziec. Nie jestem przecież jedyny. :cool:

 

Podejrzewam, że gdy uczyłeś tę "zamyśloną, uśmiechniętą buźkę" (mniemam, że to córeczka) pierwszych liter i słow to miałeś wiele cierpliwości.

Ona ma 4 lata, więc to inna bajka. Czujesz różnicę? 4 a na przykład 24...

 

Zastanawiam się czemu Ty i wielu znających się na rzeczy speców woli pisać na forum:"Wybierz opcję szukaj - leniu" niż dać szybką odpowiedź nawet po raz setny.

Bo zauważamy, ze to skutkuje. Ja tak samo zaczynałem. Ale nie robię tak przeciez w 100% sytuacji.

 

Przecież to trwałoby krócej niż kopiowanie paska menu, dorysowywanie do niego czerwonych strzałek i prostokącików.

No nie zgadłes. Mam gotowe LINK-i. Skoro czegos często używam, bądź widze, że temat jest ponownie wałkowany, to nie szukam po forum, tylko wklejam gotowy odnośnik. Więc oprócz SZUKAJ-ki, wklejam z jeden link do tematu - pokazujac, ze używanie w/w opcji - nie boli :hyhy:

 

To czysty przypadek, że piszę te słowa powołując się na twoją ostatnią wypowiedź. Do ciebie nic nie mam uważam, że i tak w miarę bezboleśnie mówisz laikom, że nic nie wiedzą.

Ostatnia w obecnym temacie, ale jak zauważysz - to w ostatnim co odpowiadałem w kwestii licznika, co komuś wskaźniki padły - opisałem wszystko od A do Z. Tak więc SPOKO :ok: Nawet jakbys miał zastrzeżenia, co do mojej osoby, to wiesz...... nikt nie jest idealny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość komaris

No to "śmy se pogadali". Mimo, że nie w każdej kwestii mnie przekonałeś to tym razem wykazałeś duzo cierpliwości zajmując stanowisko prawie do każdej mojej myśli. Chyba nie ma potrzeby ciągnąć dalej zagadnienia cierpliwości.

Wracam więc, do mojego pytania. Może ktoś spotkal się z takim błędem. Proszę o pomoc.

Niektórzy piszę, że żółta kontrolka spalin silnika nie powinna nas niepokoić. Danek75 pisze wręcz odwrotnie, że jest przyczyną jakiejś usterki i należy ją eliminować.

U mechanika komputer wyświetlił błąd 17886 - pompa diagnost. strat systemu went. Przepisałem dokładnie. Co naprawiać? Jaki koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil_camb

witam w moim pasku pojawie się błąd 17916 ale nie mogę go nigdzie znaleźć, po skasowaniu go po jakimś czasie znowu się pojawia, nie odrazu ale jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17916 - system biegu jałowego, osiągnięta górna granica wartości wyuczonych.

* sprawdź szczelnośc układu zasysania powietrza

* wymień filtr powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanon

Witam!!!!

 

Czy ktoś z Was miał może lub wie co to jest za błąd 5692. Byłem u dwóch znajomych co maja komputer i nigdzie nie ma opisanego tego błędu. Po skasowaniu i odpaleniu parę razy samochodu świeci mi się cały czas poniższa kontrolka:

 

.21es1.jpg [center:c490c6747a]LAMPKA OSTRZEGAWCZA SPALIN SILNIKA[/center:c490c6747a]

Miga -> Jeśli w wyniku przerwy w zapłonie może nastąpić uszkodzenie katalizatora.

Świeci -> Jeśli podczas jazdy wystąpiła nieprawidłowość, która mogłaby pogorszyć jakość spalin(np.sonda lambda)

Postępowanie -> zmniejszyć obroty silnika i dojechać do najbliższego warsztatu na diagnostyke silnika.

 

Raczej nie odczuwam żeby samochód stracił na mocy ale parokrotnie gasł mi przy ruszaniu (przy odpalaniu silnika nie ma problemów).

 

Możecie mi coś poradzić w tej sprawie.

 

Pozdrawiam

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wybacz, ale czasami ktoś zakłada temat (lub robi wpis w istniejacym), co nie? Zeby go założyc - musi wejść w odpowiedni dział. Skoro już kliknie, to od razu wyswietla sie lista z aktualnymi tematami (bądź w przypadku konkretnego tematu - odpowiedziami). No i jeśli widac, ze na przykład wyraz KLIMATYZACJA powtarza sie co najmniej dwa razy, to po co zakładać trzeci temat, dotyczacy tej samej kwestii. Widać ewidentnie, że nawet GOŚĆ nie przeczytał chociażby listy tychże tematów, nie wspominajac już o treści watku. A nawiązujac do tego wątku, to jeżeli dotyczy diagnostyki, to najpierw mógł przeczytac chociaż 3 ostatnie strony. Czy tobie w takim przypadku nie opadłyby ręce?

 

 

No nie słodź tak, bo nie wiem co powiedziec. Nie jestem przecież jedyny. :cool:

 

 

Ona ma 4 lata, więc to inna bajka. Czujesz różnicę? 4 a na przykład 24...

 

 

Bo zauważamy, ze to skutkuje. Ja tak samo zaczynałem. Ale nie robię tak przeciez w 100% sytuacji.

 

 

No nie zgadłes. Mam gotowe LINK-i. Skoro czegos często używam, bądź widze, że temat jest ponownie wałkowany, to nie szukam po forum, tylko wklejam gotowy odnośnik. Więc oprócz SZUKAJ-ki, wklejam z jeden link do tematu - pokazujac, ze używanie w/w opcji - nie boli :hyhy:

 

 

Ostatnia w obecnym temacie, ale jak zauważysz - to w ostatnim co odpowiadałem w kwestii licznika, co komuś wskaźniki padły - opisałem wszystko od A do Z. Tak więc SPOKO :ok: Nawet jakbys miał zastrzeżenia, co do mojej osoby, to wiesz...... nikt nie jest idealny :D

 

 

nie podniecaj się tak bo ci żyłka pierdząca pęknie :650:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie podniecaj się tak bo ci żyłka pierdząca pęknie :650:

Kolego - masz jakieś "KSY" do mnie? Czy ci baba "czterech liter" nie dała i do mnie się przyczepiłeś jak mucha do G......a.

Po pierwsze to jest moja rozmowa z innym userem - wiec się nie wp......

Po drugie: Sprawdziłeś chociaż, czy działa sposób, który opisałem?

 

Po trzecie:

:fuckyou:

 

...wiesz gdzie włóż sobie ten palec :fuckyou2::?: (mniemam, ze cała ręka też tam wejdzie :rotfl: )

 

Po czwarte: jakbyś tu był codziennie to byś zrozumiał, ale......

Po piąte: nie podoba ci się, to zmień FORUM lub spal komputer.

Po szóste: wiesz co to jest opcja EDIT :?:

 

POZDRAWIAM.... :D

ps: SORRY za :offtopic: ale skoro gość mi tu oficjalnie "jedzie" na moją osobę, więc..... napisałem to tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość axor

Witam, bardzo proszę o pomoc :

 

Błąd 01217 - wiem że to błąd poduszki po stronie kierowcy.

 

Ale zastanawiam się czy to kierownica, fotel czy może poduszka w słupku przednim lub środkowym.

 

A może ewentualnie strona kierowcy ale tył (bok tylniego fotela lub tylni słupek)

 

Błędu nie można wykasowć, wnioskuję że jedno z połączeń zostało przerwane lub niekontaktuje.

 

Z góry dziękuję za pomoc w zlokalizowaniu niedomagającej poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemasz Jacux6x, mam pytanko do ciebie, mam paska tylko ze 1.8 zreszta pisze, ale ja nie moge znalezc u siebie łacza diagnostycznego, szukałem koło recznego pod wajcha do biegow pod radiem, i nie mam pojecia, moze mozna ten kabel szukac odrazu od kompa i go wyciagac czy jakos tak? tylko nie ma pojecia jaki to moze wzor instalki ktos ma? jacek ja ci podam meila mojego buki.15(maLpka)wp.pl t

wtedy to moze jakos dogadamy pozdro heja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie bledy 02092

02251

00059

moze ktos zna odpowiedz co one oznaczaja

 

 

znalazlem taki opis po ang moze ktos to przetlumaczyc i powiedziec co te bledy oznaczaja i jak je usunac

 

02092 Enabling Heated Seat

 

02251 Heater Unit Locked Valve of resistance too great

 

00059 terminal 30 for interior lighting

 

po przetlumaczeniu translatorem

 

02092 umożliwiając Ogrzewane Miejsce

 

02251 grzejnik Jednostka zablokowała Zawór oporu też wielki

 

00059 terminal 30 dla oświetlenia wnętrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostal mi tylko ten blad tamte usunolem i sie nie powtarzaja

 

moze ktos wie co on oznacza nieda sie go usunac

 

02251 grzejnik Jednostka zablokowała Zawór oporu też wielki dodam ze przekaznik R4 w skrzynce pod deska caly czas sie grzeje przy wylaczonym zaplonie i wyjetym kluczyku bezpiecznik nr 50 byl przepalony wymienilem go na nowy on daje napiecie wlasnie na ten przekaznik mysle ze nie pisze sam z soba i ktos moze odpowie jak ta usterke usunac samochod to touran TDI 2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze nie pisze sam z soba i ktos moze odpowie jak ta usterke usunac

Czekaj cierpliwie aż znajdzie się ktoś, kto się spotkał z takim błędem i ci wyjasni - co i jak zrobic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności