Skocz do zawartości
Charakterek

Co Was wpienia/śmieszy w innych kierowcach?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego lumix jak juz tak paragrafami cytujesz, jest tez przepis dla pojazdów objętych indywidualnym ograniczeniem prędkości oraz pojazdów lub zespołów pojazdów o długości przekraczającej 7 metrów uregulowane są w art. 19 ust.3 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz. U. z 2003 roku Nr 58, poz. 515 - tekst jednolity). Przepis ten nakazuje kierującemu takim pojazdem utrzymywać odpowiedni odstęp od pojazdu silnikowego, jadącego tuż przed nim, aby inne wyprzedzające go pojazdy mogły bezpiecznie wjechać w lukę między tymi pojazdami. Zasady tej nie stosuje się, gdy kierujący rozpoczyna wyprzedzanie lub gdy wyprzedzanie jest zabronione.

 

Dodatkowo gdyby mu sie cos stalo i wyjechalo auto z tego zakretu ( kolega chcial sie schowac przed zakretem, ale mu to uniemozliwano) to jest rowniez przpies mowiacy o

 

Podejmowanie wszelkich działań celem

ratowania drugiego uczestnika ruchu

drogowego jest podstawowym obowiązkiem

kierującego wynikającego z art.3 PoRD.

Zaniechanie tych działań jest przestępstwem

art.173-180 kk zagrożonym karą pozbawienia wolności do 8 lat.

 

 

Cytowanie paragrafow jak widac ma dwa konce.

Edytowane przez Wazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurza jak stoisz na złym pasie w obcym mieście ... korek potworny ... zblizasz sie doswiatel i widzisz na znakach u góry... ze jestes na złym pasie... nikt za cholere nie wpuści cie ... bo bedzie musial 2 minuty dłuzej czekac... a jak probojesz zmienic pas to trąbi ci idiota w astrze, a gdy juz jestes na pasie i jest czerwone gra cwaniaka i cały słownik recytuje, nie wspominajać ruchów pięścią... lecz po podejściu do auta nawet szyby nie otworzy i udaje ze ciebie nie widzi...

 

Poznań 2009!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby było bezpieczniej na drodze nie pomoże mruganie i oślepiania długimi światłami , mruganie też kierunkami, grożenie pięścią , trąbienie klaksonem , straszenie gwałtownym hamowaniem itp. ... przydałby się rachunek sumienia i trochę wyobraźni (kazdy ją ma w mniejszym lub większym stopniu) ...którą powinno się rozwijać już na kursie na prawo jazdy ,np.wyświetlaniem mrożących krew w żyłach filmów z wypadków....czego sobie i innym życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Wazzi jednak doczytal sie o co chodzi... Moze inni tez powinni uwazniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta, ale cholera jasna mnie bierze, bo w Toruniu (i pewnie nie tylko tu) jazda na zakładkę/suwak to zjawisko science fiction. Jadę sobie prawym pasem (bo wiem, że ten jest przejezdny) i widzę, że jakieś 200m przede mną stoi ciężarowy (obce rejestracje) i próbuje zjechać z lewego na prawy. Kultura na drodze jest taka, że faceta dopiero ja wpuściłem. Ale to nie koniec. Jakiś "Pan" za mną w samochodzie oklejonym jak choinka (rejestracja oczywiście CT) demonstrował swoje niezadowolenie trąbieniem i wiadomymi gestami. Po prostu ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chociaż w Toruniu masz znaki o sposobie jazdy na zakładkę bo widziałem takie przed mostem ;) a w innych miastach to można tylko pomarzyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz znaki o sposobie jazdy na zakładkę

 

co z tego jak 3/4 kierowców się do tego nie stosuje, dlaczego? :

- nie znają tego znaku

- są bez kultury

- boją się że jak pojadą lewym to nikt ich nie wpuści.

 

Nasz naród jest głupi, za kierownicą i to się prędko nie zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja w młodych kierowcach i ich instruktorach choć nie powiem, minęło już 20 lat jak jeżdzę za kółkiem i o dziwo się przestawiłem i wpuszczam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o dziwo się przestawiłem i wpuszczam
:kciuki

 

Szkoda że tak wszyscy nie robią, taki widok mam nie raz przed oczyma jadąc drogą,

2 pasy ruchu na prawy jest zjazd i kolejka 2km a lewy wolny,

jedyne co robię to wjeżdżam na lewy i jadę po woli !! żeby nie śmignąć raz dwa na koniec zjazdu

a są i takie łebki (pozdrawiam) co uważają że blokowanie tego lewego pasa jest w porządku, stojąc na równo z panem po prawej stronie

a to nie o to chodzi Panowie ;)

no ale to trzeba by było jeździć z megafonem i uczyć ludzi kultury i wyobraźni przede wszystkim jak szybciej korek się rozładuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale chociaż w Toruniu masz znaki o sposobie jazdy na zakładkę bo widziałem takie przed mostem ;)

 

Ostatnio - tuż po wjeździe na most, gośc z prawego pasa wyjechał na linię rozgraniczającą oba pasy ruchu w stronę miasta - żeby inni nie jechali lewym. Wyjłąem już "zuzię" ze schowka i czekałem aż ten cały sznurek stanie, żeby móc wyskoczyć, ale na szczęscie dla tego skurw........na - samochody non stop się poruszały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w TVN Warszawa jest program w stylu Uwaga pirat i tam rzecznik policji zachęca do wysyłania nagrań z rejestratorów jazdy, bo podobno policja może użyć tych nagrań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem go telefonem nagrac, ale miałem zajęte ręce. W jednej kierownica, w drugiej pała teleskopowa :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobry motyw :)

 

Ostatnio przez tydzień nie działała sygnalizacja świetlna w Mrągowie. Znaki jak byk stoją, kto ma pierwszeństwo a kto musi ustąpić. I co? Ci, co mają pierwszeństwo stoją jak sieroty i czekają nie wiadomo na co (i o zgrozo, ci na miejscowych tablicach), ja stoję bo muszę ustąpić pierwszeństwa (zgodnie ze znakiem) i uj wie co taki król szos zrobi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio przez tydzień nie działała sygnalizacja świetlna w Mrągowie. Znaki jak byk stoją, kto ma pierwszeństwo a kto musi ustąpić. I co?

 

Gdzies widziałem jak w jakimś mieście wyłączyli próbnie sygnalizacje i o dziwo ludzie sobie lepiej radzili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy posiadelm Bmw, prawie kazdy ruszal z piskiem chcac udowodnic mi cos... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... w kraju gdzie podobno jest kultura na dodze nie da się wyprzedzić na dwóch pasach,bo wszyscy uwielbiają jechać tym szybszym,nawet gdy ten wolniejszy jest wolny...

o,jak ja ich nienawidzę !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam od niedawna w Bydgoszczy i cholera mnie bierze jak widzę cwaniaczków skaczących z pasa na pas bez kierunków. Dodatkowo prawie codziennie jadąc do pracy widzę przynajmniej jednego leszcza, jak wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym. Jak wyhamujesz na pomarańczowym, to by cie chcieli zjeść żywcem. Jakbym miał jakąś terenówkę to chętnie bym przytulił takiego pajaca wjeżdżającego na czerwonym. Zdażają się tacy, że ja mam zielone a oni jeszcze wjeżdżają. Normalnie człowiekowi się scyzoryk w kieszeni otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm... w kraju gdzie podobno jest kultura na dodze nie da się wyprzedzić na dwóch pasach,bo wszyscy uwielbiają jechać tym szybszym,nawet gdy ten wolniejszy jest wolny...

o,jak ja ich nienawidzę !!!

przyłączam się do Twej nienawiści, staram się być opanowany za kierownicą, tym bardziej że jeździ się z dziećmi, ale jak widzę dziada co jedzie lewym, bo za 10 km będzie skręcał, to może i dobrze, że nie posiadam "zuzi" jak kolega Danek :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah! Apropo Torunia i owych znaków mówiących Bądź uprzejmy na drodze! Też tylko tam takowe widziałem i przyznam że tylko w tym oto mieście spotkałem się z aż taką ignorancją i chamstwem dla przyjezdnego... Kiedy na moście ni z tego ni z owego znalazłem się oczywiście na nie tym pasie na którym powinienem się znaleźć to uwierzcie mi stałem się niewidzialny...:zeco nawet ładne błagalne składanie rączek mojej dziewczyny przez otwarte okno nie było zauważalne... (no chyba że bym nie daj Boże wystawił lekko zderzak na sąsiedni pas to wtedy wręcz lepiej od razu założyć stopery do uszu żeby od przeuprzejmych toruńskich klaksonów nie ogłuchnąć.... No ale po tym bardzo długim oczekiwaniu w końcu się dostałem na ten pas z tym że wpuszczony przez kolegę na blachach z Gdańska bodajże... :) Miasto Rydzyka świeci przykładem muszę przyznać...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podziwiam takich kierowców co spryskiwacze zamiast na szybę przednia mają ustawione na dach albo i w niebo. Ostatnio wyjeżdżam z myjni. Autko wytarte do sucha ładna pogoda jak na grudzień bo i sloneczko się pokazywało od czasu do czasu, wyjeżdżam na drogę i ..... i jakiś uj przede mną włącza sobie wycieraczki i spryski.... :wmorde szkoda że sam się czułem jakbym to ja je włączył. Noooo pozdrawiam ten profil kierowcy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności