Skocz do zawartości
Gość wengan

Problem z odpalaniem AAZ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wengan

Witam.

Mam dziwny problem z moim pasiem. Na zimnym silniku pali na dotyk. Na ciepłym zaraz po zgaszeniu odpala również super. Problem pojawia się jak auto postoi jakieś 20-30 minut. Wtedy kręci znacznie dłużej. Ostatnio nawet zauważyłem że po takim dluższym kręceniu puścił jasnego dyma z wydechu. Czym to może być spowodowane? Czyżby pompa wtryskowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pławdopodobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan

Nagrzej silnik, zgaś i próbuj odpalić. Jeśli nie odpala: butelka wody w dłoń i polej pompę wtryskową a raczej głowiczkę (tam gdzie są podłączone przewody wys. ciśnienia) oraz elektrozawór. Jeśli odpali to masz albo problem z elektrozaworkiem albo z pompą (głowicą)

 

Z tym że u mnie auto zapali za każdym razem tylko czsami trochę dłużej muszę pokręcić. Nie było sytuacji, w której auto nie odpaliło.

 

 

A jeśli to faktycznie pompa to co się wniej zaniemogło? Sorki za może głupie pytanie ale jestem laikiem jeżeli chodzi o diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się

Jak schłodzisz pompę i odpali bez długiego kręcenie to masz przyczynę, coś tam się dzieje z głowiczką pompy. Koszt naprawy 200-300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan
Zgadza się

Jak schłodzisz pompę i odpali bez długiego kręcenie to masz przyczynę, coś tam się dzieje z głowiczką pompy. Koszt naprawy 200-300 zł

 

 

 

Dzięki bardzo kolego.

Spróbuję opisany przez ciebie sposób. I chyba czas na wizytę u pompiarza.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garbus

Witam

Od niedawna mam Passacika 1.9TD AAZ.

Działał mi idealnie do wczoraj.

Wczoraj przez cały dzień jeżdziłem jak zawsze i w pewnym momencie cały samochót zaczoł mi się trząść od silnika i zgasł.

Po próbach odpalenia zawsze zaczynał coś chodzić ale się trząsł i gasł, z wydechu wychodzi chmura jasna i pachnie nieprzepalonym olejem napędowym.

Myślę że może to być pompa wtryskowa, ale nie jestem pewnien.

Dziękuję za odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszelka pod głowicą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietrze w paliwie lub zapchany filtr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie sprawdzić czy nie ścięło klina na wale i rozrząd się nie przestawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co do tego odpalania na zimnym silniku to nie oszukujmy się, nasze dieselki AAZ już swoje przejeździły. Sprawa chyba wygląda tak, motor zimny lepsze sprężenie, więc lepiej odpala. Ja mam u siebie np tak że : zimny świece grzeje bach i odpalony, zagrzeje się, świec nie grzeje ( nie ma prawa ) trochę słabiej idzie mu palenie, ale przekręci parę razy wałem i wali. Natomiast postoi ok 20 minut ( też jeszcze świec nie grzeje ) cyk i odpalony. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co do tego odpalania na zimnym silniku to nie oszukujmy się, nasze dieselki AAZ już swoje przejeździły. Sprawa chyba wygląda tak, motor zimny lepsze sprężenie, więc lepiej odpala. Ja mam u siebie np tak że : zimny świece grzeje bach i odpalony, zagrzeje się, świec nie grzeje ( nie ma prawa ) trochę słabiej idzie mu palenie, ale przekręci parę razy wałem i wali. Natomiast postoi ok 20 minut ( też jeszcze świec nie grzeje ) cyk i odpalony. ;]

dla twojej informacji jak jest pow 5*C też nie powinien grzać świec. Kąt wtrysku sobie popraw.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa chyba wygląda tak, motor zimny lepsze sprężenie

Wydaje mi się że odwrotnie tj jak ciepły/gorący metal (tłok, pierścienie ipt) zwiększa swoją objętość powodując większe sprężanie :P

 

U mnie przy -35 miałem problemy z paliwem (pomimo dotatków) tj. odpalał ale nie wchodził na obroty. Przy -30 podgrzewałem go dwa razy tj zapłon (świeczki się grzeją, gasną) i kręcę go 2-obr i wyłączam zapłon, następnie ponownie włączam zapłon (świeczki się grzeją, gasną ) i za max 3obr gada :D ... i niech tak pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z odpalaniem na gorąco...

ale już go nie mam :P w grudniu zrobiłem mały remoncik silnika, po wymianie pierścieni dopala bezproblemu...

 

---------- Post added at 16:09 ---------- Previous post was at 16:08 ----------

 

Wydaje mi się że odwrotnie tj jak ciepły/gorący metal (tłok, pierścienie ipt) zwiększa swoją objętość powodując większe sprężanie

 

tak... ale za dokładne uszczelnienie odpowiada też olej, a jak on jest zimny to jest gęsty i lepiej doszczelnia komorę cylindra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla twojej informacji jak jest pow 5*C też nie powinien grzać świec. Kąt wtrysku sobie popraw.

takie rzeczy to w TDI, AAZ-ety grzeją świece nawet w lecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać , że mój AAZ rocznik 91 jak jest ciepły świec nie grzeje i pali dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od siebie mogę dodać , że mój AAZ rocznik 91 jak jest ciepły świec nie grzeje i pali dobrze.

jak jest ciepły to nie grzeje ale jak jest zimny to grzeje zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problm z pompa po wymianie uszczelki gumowej pod elementem 313 poniewaz kapo paliwo niemoge odpalic czy na skutek wymiany badz nieumiejetnej wymiany pompa wymaga ponownych nastawow, moglo sie cos uszkodzic, przestawic?zdjecie pompy1.jpg

Dodam ze silnik pracoje tylko na plaku-eczesniej na dotyk palil, wtryski popuszczane, zawory dzialaja, paliwo dochodzi. Niemam pojecia co moze byc. Proszę o pomoc. [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności