Skocz do zawartości
kowalo

Przykrycie akumulatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja co prawda mam taka osłonę, ale chciałem podładować aku i nie wiem jak ją ściągnąć. Jeżeli możesz to pomóż.

 

Jeżeli chcesz podładować aku przesuwasz tą pokrywkę z rysunkiem aku w lewo łapiąc za uchwyty. Jeżeli chcesz zdjąć całe przykrycie podszybia zdejmij tą uszczelkę (zdj) wysuwa się ją w kierunku komory silnika.

 

osona.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowy ale posiadam passata B5 AJM 115km. ( kombi ) Wczoraj zamówiłem klapke akumulatora i osłonę grodzikowa. Dzis zamontowałem roboty na pół godziny maksymalnie. Podszybia osłony nietrzeba wymieniać od passata B5 po lifcie. Zdjąc uszczelkę przy silniku a komorą grodzikową, odkręcić osłone filtra przeciwpyłkowego bo inaczej osłona od komory nie wejdzie teraz ona bedzie osłaniac filtr. Włożyć osłonę na komorę zatrzasnąć uszczelką wczesniej wyjętą i po robocie i założyc klapkę od aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kolego dałeś za te części i czy bedą one pasowaly do paska 98r bez koniecznosci kupowania tego podszybia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chociaż temat wiekowy, to chciałam trochę dodać swoich spostrzeżeń.

W swoim autku wymieniałam już dwa razy przednią szybę. Jakiś fachowiec powiedział mi że szyba jest

wgrzewana ( czy wklejana) w ramę stalową a podszybie plastikowe powinno być zakładane dopiero na drugi dzień jak wszystko już wyschnie. Ale kto u nas to robi??? Gdy mi padł mechanizm od wycieraczek i trzeba było zdemontować podszybie okazało się

że jest ono połączone (sklejone) ze szkłem i przy wyjmowaniu szyba pękła. Jeśli ktoś chce montować te elementy (ja do swojego 115AJM znalazłam ze zdjęciami na stronce http://www.passatplus.de/umbauteile/wasserkasten/index.htm) to niech najpierw sprawdzi czy jest one demontowalne. Można uniknąć niepotrzebnych niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej osłona od spryskiwaczy by nie pasowała, chociaż nie wiem, nie jestem pewny. Uchwyty zawsze można dorobić metoda ,,home made" :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, jestem tu nowy ale posiadam passata B5 AJM 115km. ( kombi ) Wczoraj zamówiłem klapke akumulatora i osłonę grodzikowa. Dzis zamontowałem roboty na pół godziny maksymalnie. Podszybia osłony nietrzeba wymieniać od passata B5 po lifcie. Zdjąc uszczelkę przy silniku a komorą grodzikową, odkręcić osłone filtra przeciwpyłkowego bo inaczej osłona od komory nie wejdzie teraz ona bedzie osłaniac filtr. Włożyć osłonę na komorę zatrzasnąć uszczelką wczesniej wyjętą i po robocie i założyc klapkę od aku.

Ja mam ten sam model i chcę założyć tę osłonę. Wrzóć fotki - jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zamontuje te 3 rzeczy to woda podczas ulewy bedzie spływac po tych osłonach a nie bedzie dostawać się jak do tej pory w okolicach komputera i otworu wlotowego linki do otwierania maski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak zamontuje te 3 rzeczy to woda podczas ulewy bedzie spływac po tych osłonach a nie bedzie dostawać się jak do tej pory w okolicach komputera i otworu wlotowego linki do otwierania maski?

 

przykrycie w tym przypadku nie pomoże bo przyczyną wody pod akumulatorem jest zapchany odpływ, musisz wyjąc aku i usunąć taką gumową gównianą do niczego nie potrzebną tulejke wtedy już nigdy woda tam się nie zatrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
usunąć taką gumową gównianą do niczego nie potrzebną tulejke

 

usunięcie tej gów...... tulejki to jedna z akcji serwisowych VW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością mniej tam będzie wody, mniej liści będzie się tam gromadzić (jeśli będzie osłona).

Usuń tą zaślepkę gumową, a jeśli Ci przepuszcza przy lince to sylikonem na około.

Ja tak zrobiłem i spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wygląda sytuacja z osłoną po prawej stronie patrząc na zdjęcie. Ta przy zbiorniczku od wspomagania. Przyznam się że widzę to pierwszy raz. Jest to dostępne w salonie???Ma ktoś coś takiego???Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwory pod aku i serwem mam drozne a uszczelke od linki otwierania maski miałem zrobione klejem na goraco ale nic to nie dało teraz zrobiłem silikonem i zobaczymy efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się podszybie z okrągłym otworem na płyn hamulcowy od prostokątnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym różni się podszybie z okrągłym otworem na płyn hamulcowy od prostokątnego?

 

tym że okrągły zbiorniczek był przed liftem a prostokątny po

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja trochę z innej beczki ale poszukuję do Passata b5 3b 1.9 tdi ATJ śrub/nakrętek do obudowy silnika - z tego co widzę to mam jakieś nieoryginalne śruby a są takie szerokie otwory i chciałem się dopytać jakie mają być tam zamontowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod obudową muszą być takie gumowe podkładki, a od góry nakręcasz na śrubki z szerokimi podkładkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę cię prosić o zdjęcie lub jakąś aukcję na allegro z tymi śrubami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności