Skocz do zawartości
kowalo

Przykrycie akumulatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego tematu trzeba dodać jedną ważna rzecz :)

mianowicie nigdzie niema żadnych informacji o przypadku gdy pojemnik na płyn hamulcowy jest inny niż standardowe czyli nie okrągły i nie prostokątny tylko owalny

zdjecia wszystkich zbiorników sa zamieszone jako załączniki i pobrane z allegro

 

przy ogrągłym i prostokąrnym zbiorniku podszybie przylega dobrze jednak przy tym owlanym jest troche inaczej jest delikatna szczelina

 

posile sie tu zdjęciem jednego z użytkowniów formu który ma identyczny silnik jak moj a co za tym idzie zbiornik jest również identyczny

 

na pozniższym zdjeciu widac kompozycje podszybia z ogrągłym otworem i zbiornika owalnego :

 

img9048aad4.jpg

 

zdjecie pochodzi od uzytkownik nakonr

 

 

jak wida jest drobna rożnica w porownaniu do wczesniej przytaczanego :

70611385ka0.jpg

736055871.jpeg

734022335.jpeg

734022335_1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja podrąże temat. Kupiłem osłonę grodzi, pokrywę aku i nowe podszybie. Wszystko teoretycznie takie jak powinno być, czyli:

3B1 819 447 B41 Osłona

3B1 819 442 A01C Pokrywa aku

3B1 819 415 E B41 Podszybie

Mam jednak trochę kłopotów z dopasowaniem tego. Zbiorniczek płynu hamulcowego jest okrągły a wycięcie w tej osłonie nie do końca. Boki i góra są jakby ścięte, co widać na dołączonym zdjęciu. Poza tym wycięcie nie zbiorniczek jest odrobinę przesunięte. Czy mieliście takie problemy ze spasowaniem tego?

I jeszcze jedno czy przednia uszczelka weszła wam bez problemu po dołożeniu osłony?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja podrąże temat. Kupiłem osłonę grodzi, pokrywę aku i nowe podszybie. Wszystko teoretycznie takie jak powinno być, czyli:

3B1 819 447 B41 Osłona

3B1 819 442 A01C Pokrywa aku

3B1 819 415 E B41 Podszybie

Mam jednak trochę kłopotów z dopasowaniem tego. Zbiorniczek płynu hamulcowego jest okrągły a wycięcie w tej osłonie nie do końca. Boki i góra są jakby ścięte, co widać na dołączonym zdjęciu. Poza tym wycięcie nie zbiorniczek jest odrobinę przesunięte. Czy mieliście takie problemy ze spasowaniem tego?

I jeszcze jedno czy przednia uszczelka weszła wam bez problemu po dołożeniu osłony?

 

Pozdrawiam,

 

pokombinuj wszystko musi pasować a uszczelkę ja musiałem rozchylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do V6 będą pasować te osłonki?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

odkopie temat

chciałbym założyć sobie taką osłonę

numery trzech elementów rozumiem że się nie zmieniły (z postów wyżej)

tylko teraz podstawowe pytanie czy będzie to pasowało do V6 2.8 ???

Bo byłem w ASO i gościu mi powiedział że podszybie nie będzie dobrze pasowało.

No i teraz nie wiem czy kupować czy nie, może ktoś zakładał do V6 i się wypowie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno wszystko pasować. Zmieniasz podszybie i w podszybie wsuwa się osłonę. Podszybia różnią się tylko tym, że w nowym jest miejsce (korytko) w które się wciska całą osłonę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat,ale mam pytanie dotyczące montażu osłony filtra powietrza.Do mojego "dizelka" powinna być osłona montowana na dwie śruby od góry /tak przynajmniej wynika z oglądanych zdjęć/.Do czego mają być te śruby wkręcone ? Czy do mocowania tej aluminiowej przegrody,która oddziela silnik od filtra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę odkopię temat,ale mam pytanie dotyczące montażu osłony filtra powietrza.Do mojego "dizelka" powinna być osłona montowana na dwie śruby od góry /tak przynajmniej wynika z oglądanych zdjęć/.Do czego mają być te śruby wkręcone ? Czy do mocowania tej aluminiowej przegrody,która oddziela silnik od filtra?

 

do pokrywy filtra powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osłona jest przykrecona dwiema srubami tylko i wylącznie przy zawiasach maski reszta siedzi w odrzutniku wody i uszczelce na ścianie grodziowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie muszę jeszcze coś dokupić aby ją zamontować ? Pytam o tą osłonę bo jest parę rodzajów - z dziurami na śruby od góry i bez.

To jaką mam zapodać do mojego motorka ?

Taka będzie :

http://www.allegro.pl/item1038288436_vw_passat_b5_fl_01_05_oslona.html

Edytowane przez Gegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory :) niedoczytalem o co ci chodzilo bo temat jest o podszybiu a ty pisales o oslonie filtra :)

 

sprawdz czy masz otwory w filtrze w ktore mozna będzie wkrecic wkrety montarzowe jesli tak to mozesz kupowac sama oslone jesli nie to chyba trzeba nowa obudowe filtra :) bo w tych bez otworow jak bedziesz probowac robic otwory to mozesz kompletnie uszkodzic obudowe

 

---------- Post added at 16:17 ---------- Previous post was at 16:16 ----------

 

zaraz sprawdze w etce jak bylo orginalnie :)

 

---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:17 ----------

 

orginalnie były 2 rodzaje filtrów w AJM jeden na kraje ciepłe i jeden na kraje zimne :)

 

ale podejrzewam ze masz otwory montarzowe i powinno podpasować tylko ta oslona ktora pokazales na aukcji to jest od FL a w tym przypadku nie zagwarantuje ci ze będzie ona idealnie pasowała do twojego auta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa,ale nie mam żadnych otworów montażowych w obudowie filtra.Czyli bez kupowania obudowy po lifcie nie da zamontować takiej osłony ???

A można wymienić samą górną pokrywę filtra? Czy taka od 110KM będzie pasować ?

 

http://moto.allegro.pl/item1061865276_obudowa_filtra_powietrza_passat_b5_1_9_tdi.html

Edytowane przez Gegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 900x600, waga 97KB.

70611385ka0.jpg

 

A macie moze numer katalogowy tej osłony po lewej stronie co jest na filtrze powietrza???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie Panowie :

czy montując osłonę akumulatora muszę ściągać uszczelkę gumową między aku a motorem,czy wystarczy ją jakoś odchylić żeby osłona weszła pod nią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie Panowie :

czy montując osłonę akumulatora muszę ściągać uszczelkę gumową między aku a motorem,czy wystarczy ją jakoś odchylić żeby osłona weszła pod nią ?

 

sciąga się ją w sekunde a zakłada nie wiele dłużej i musisz ją zdjąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że to ten element. 3B0 119 487C

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)

Click image for larger version Name: Przykrycie aku.jpg Views: 257 Size: 98.9 KB ID: 8088 Click image for larger version Name: aku2.jpg Views: 234 Size: 99.3 KB ID: 8089

 

czy do AEB ten ten sam nr katalogowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy do AEB ten ten sam nr katalogowy?

 

A pytasz o ten plastik co przykrywa podszybie? Tam gdzie jest akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej o ten co przykrywa zbiornik spryskowaczy a dokladniej o tej plastik po prawej

 

70611385ka0.jpg

 

pasuje to do AEB ?

Edytowane przez Remik83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos juz montowal ta oslone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. 2 tygodnie temu to założyłem. A, więc po kolei : mój samochód 1999r., 3B, 1,8T, silnik APU. Całość składa się z trzech elementów : podszybie (wg serwisu : osuszacz), osłona na komorę grodziową (ważne z jakim otworem na zbiorniczek płynu hamulcowego - owalny lub prostokątny) oraz klapka na akumulator. Nowe podszybie jest niezbędne, gdyż posiada wycięcie, w które mocuje się osłonę na komorę. Plastikową osłonę na filtr kabinowy po prostu się ściąga (z góry osłania go teraz osłona na komorę). I teraz na reszcie jest czysto w kanałach odpływowych.

Ja co prawda mam taka osłonę, ale chciałem podładować aku i nie wiem jak ją ściągnąć. Jeżeli możesz to pomóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności