Skocz do zawartości
Gość Foti

Jak poskładać lampkę schowka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co ja bym zrobił bez forum i jego użytkowników:-)

Dzięki opisom kolegów i mi udało się poskładać do kupy tą nieszczęsną lampkę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam troche skomplikowane pytanie, probowalem wyjac lampke lecz rozpadla sie pod naciskiem srubokreta i polowa rzeczy wpadla pod kokpit(schowek) pomozcie jak moge wyciagnac ten mloteczek sprezynke i zarowke z czelusci kokpitu heh :) czy musze rozkrecic caly schowek? czy moge sie dostac jakos do tej luki gdzie sa przewody i powpadaly resztki lampki? bo w tej chwili jej nie zloze bo brakuje sprezynki i mloteczka, zarowke juz kupilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam "kotleta", ale juz mnie nerwica bierze !

Panowie, czym Wy te sprezynke zaginaliscie tak aby sie zagiela i dotykala blaszek?

Bo patent z ta nitka u mnie nie wyjdzie, bo jak przetne nitke to i tak wszystko powroci do rownosci, czy tam troche sie wygnie i juz .

Edytowane przez damian90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmat21
Odgrzewam "kotleta", ale juz mnie nerwica bierze !

Panowie, czym Wy te sprezynke zaginaliscie tak aby sie zagiela i dotykala blaszek?

Bo patent z ta nitka u mnie nie wyjdzie, bo jak przetne nitke to i tak wszystko powroci do rownosci, czy tam troche sie wygnie i juz .

Cześć.

Zanim założysz sprężynkę i zawiążesz nitkę to musisz ją skręcić o jeden obrót mocniej bo inaczej nie ma na niej żadnych sił, które odpychałyby wajchę. Nóżki sprężynki mają być ustawione jak na fotach ale sprężynę ściskasz nie ćwierć obrotu jak Ty to robisz tylko 360 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże , ile ja się z tym gó*nem namęczyłem ... :cenzura , ale dzięki użytkowniku gorin83 udało się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Też mam problem z tą nieszczęsną lampką, tyle że nie rozleciała mi się .. działało wszystko OK, ale postanowiłem wyjąć ją któregoś dnia żeby zobaczyć jaka żarówka tam siedzi bo chciałem założyć LEDową.. no i wsadziłem spowrotem bez demontowania schowka.. i co dziwne działało dalej OK, czyli zamykam schowek gaśnie, otwieram zaświeca się.. ale było tak tylko pare dni , bo po paru dniach zaczęło świecić ciągle czy otwarty czy zamknięty schowek.. wyciągałem ją pare razy sprawdzałem ale wszystko wygląda OK.. nie wiem co się stało.. odłączyłem ją narazie bo działa niezależnie i przez noc mi wyssie akumulator jak się bedzie swiecic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja włansie skończyłem , sukces zawdzięczam fotką gorin 83 wielkie dzieki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wyjęcia schowka się nie obejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprobowac, ale gdy jak tak probowalem za kazdym razem mi sie posypala w rekach i pozniej bylo szukanie czesci. A schowek to jest raptem kilka srubek i masz pozniej latwiejszy dostep. Dziekowa innym za udostepnienie fotek bardzo pomogly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czytałem że trzeba poduche odłaczyć żeby wyjąć schowek, to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mi na ten temat nie wiadomo ja demontowalem schowek bez dotykania poduchy, poducha jest wyzej od schowka.

A srubki gorne sa jak sie otworzy klapke schowka i tam je widac i dojscie tez ladne, a dolne masz tez 2 lub 3 pod klapka schowka na dole i pozniej dwie calkiem na dole jak zamkniesz schowek. Radze ostroznie wyjmowac, bo plastiki idzie latwo polamac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Złożyłem lampkę ale ten młotek coś nie działa. W pozycji równoległej ma świecić tak ?> A w pozycji odwrócone "L" ma gasnąć tak ? Normalnie młotek tak się zachowuje ale gdy włożę go do schowka już nie.Może macie jakieś filmy w którym momencie schowek zapala światło ? Aha i jeszcze jedno w którą stronę młotek ma się odchylać w lewo czy prawo ?

Edytowane przez MiniasThirit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do tematu. Złożyłem lampkę ale ten młotek coś nie działa. W pozycji równoległej ma świecić tak ?> A w pozycji odwrócone "L" ma gasnąć tak ? Normalnie młotek tak się zachowuje ale gdy włożę go do schowka już nie.Może macie jakieś filmy w którym momencie schowek zapala światło ? Aha i jeszcze jedno w którą stronę młotek ma się odchylać w lewo czy prawo ?
Lampka świeci w pozycji spoczynkowej wyłącznika(młotka, jak go określasz) - "wyłącznik nie naciśnięty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli w takiej pozycji ma świecić ?>

 

http://img330.imageshack.us/img330/6290/img38256mt.jpg

 

dokładnie tak.. a jak schowek zamykasz to ten młoteczek się przesuwa na jedną ze stron i przerywa obwód i gaśnie..

 

U mnie była całość nie do końca ściśnięta do kupy i dlatego świeciło się nawet po zamknięciu.. zrobiłem jak ma być i jest OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc. Po wnikliwej analizie zdjęć lampkę złożyło się w 10 min :) Mechanizm również działa jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mimo zdjęć nie mogę jej złożyć, a problem dotyczy sprężynki. Jej końcówki jakoś są zamocowane do tych brązowych blaszek? Nie idzie ustawić jej w pozycji by obwód był zamknięty.

sprężynka opiera się o blaszki podczas zakładanie trzeba jedną stronę zakręcić woku tego plastiku który działa jak przerywnik i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, odgrzeje troche temat felernej lampki...

Okazało sie ze u mnie owa lampka nie ma wcale tego młoteczka i spręzyny. Pewnie komuś sie rozleciała i pogubił elementy.

Myśle zeby tą blaszkę która bezpośrednio nie styka z wtyczką podlutować za pomocą ~1cm kabelka i miedzy lampkę w wtyczkę od wiązki wstawić gdzieś jakąś małą krańcówkę.

Można by ją wstawić np w miejsce gumowego odboju schowka ktory znajduje sie na jego narożniku.

Czy taki patent przejdzie? Co o tym myślicie? Powinno być o wiele trwalsze niz ten idiotyczny mechanizm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:papa

Dziś złożyłem swoją lampkę i mały foto poradnik.

1 i 2. widok sprężynki prawidłowo założonej

3. sprężynkę związujemy nitka - bardzo łatwo zeskakuje i nie supły tylko najpierw petelka i ze 2 razy owinąć

4. zakładamy na podstawę lampki, nie dociskamy do końca, bo cieńsza blaszka zbyt mocno się wygnie. na tej grubszej zakładamy tak jak ma być

5. zakładamy górę lampki i teraz najciekawsze. Na zdjęciu widać cienka blaszkę za plastikiem a powinno być tak: plastik blaszka sprężynka. Odginamy wajchę delikatnie tak żeby sprężynka się cofnęła, cienkim śrubokrętem przekładamy cienka blaszkę przed plastik. W tym momencie najczęściej sprężynka "strzela" ale mamy nitkę :)

6. już jest poskładane tak jak trzeba, sciskamy wszystko zatrzask się zamyka

7. teraz tylko wyciąć nitkę i cieszyć się :)

 

Niezbyt dobrze opisuje, ale mam nadzieje ze komuś to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności