Skocz do zawartości
Gość Foti

Jak poskładać lampkę schowka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampkę też złożyłem jednak nie mam prądu we wtyczce do lampki- wszystkie bezpieczniki sprawdziłem?????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampkę też złożyłem jednak nie mam prądu we wtyczce do lampki- wszystkie bezpieczniki sprawdziłem?????????????????
to sprawdź przewody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i sorki ze tak pozno, ale nie mialem czasu, ale juz wysylam fotki, mam nadzieje ze teraz pomoga :)

 

img38202sm.th.jpg img38222zb.th.jpg img38248pg.th.jpg

 

img38256mt.th.jpg img38261cq.th.jpg

 

powodzenia :)

Podziekowal dobry czlowieku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem podziękować koledze gorin83 za foty i instrukcje złożenia tej nieszczęsnej lampki :) kupiłem auto bez działającego światełka a dziś udało mi się ją ładnie złożyć i wszytko pięknie działa :) jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampkę też złożyłem jednak nie mam prądu we wtyczce do lampki- wszystkie bezpieczniki sprawdziłem?????????????????

Sprawdź czy masz zasilanie na bezpieczniku (nr 3). Jeżeli nie masz, to trzeba będzie puścić bypass'a. Szukanie tego konkretnego kabelka to zadanie dla bezrobotnych. Nawet w serwisie tak robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampkę też złożyłem jednak nie mam prądu we wtyczce do lampki- wszystkie bezpieczniki sprawdziłem?????????????????

 

A sprawdzasz przy włączonych światłach-choćby pozycyjnych?? :hyhy

 

 

Nawet w serwisie tak robią.

 

W którym?To napewno tam nie pojadę... :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to "standardowa procedura" w serwisach. Jeżeli masz godzinę na diagnozę i naprawę to nie będziesz szukał przerwy na kabelku, tylko kładziesz obejście i auto za bramę ;)

Podświetlenie schowka w Passacie wymaga właczonych świateł zewnętrznych? :zeco W większości marek wystarczy włączony zapłon... Jest to rozsądniejsze rozwiązanie. Jeżeli tak jest faktycznie (nie wiem gdyż u mnie też nie działa), to kładąc obejście pominę włącznik świateł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to "standardowa procedura" w serwisach. Jeżeli masz godzinę na diagnozę i naprawę to nie będziesz szukał przerwy na kabelku, tylko kładziesz obejście i auto za bramę ;)

Podświetlenie schowka w Passacie wymaga właczonych świateł zewnętrznych? :zeco W większości marek wystarczy włączony zapłon... Jest to rozsądniejsze rozwiązanie. Jeżeli tak jest faktycznie (nie wiem gdyż u mnie też nie działa), to kładąc obejście pominę włącznik świateł ;)

nie wiem z kad teorie o wlaczaniu zaplonu czy nawet swoatel, mialem 1.8t 99 dzialalo niezaleznie, mam 2001 dziala nie zaleznie kolega ma 99 dziala niezaleznie, inny 05 dziala niezaleznie.

Mysle ze poprostu w niektorych paskach przestalo dzialac i ludzie podlaczali pod swiatla lub stacyjke (jak zasady podlaczen z maluchow i poldonezow)jak w dawnych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd, ja ich nie tworzę ;) Patryk_ pytał czy dziorasix sprawdza na włączonych światłach i się zdziwiłem. Nie wiem jak powinno działać, gdyż u mnie też nie działa ;) Ale dzięki za podpowiedź... Teraz wiem jak puścić bypass'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się zdziwiłem :-D Sprawdzałem do pewności w Passku od rodziców (B5 3B także '98) i też trzeba mieć włączone choćby postoje.Obydwa Passaty ściągnięte z DE więc nie wiem czy to ma coś do rzeczy,aczkolwiek wątpię zeby ktoś tam w serwisie bawił się w bypass lub choćby naprawę lampki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd, ja ich nie tworzę ;) Patryk_ pytał czy dziorasix sprawdza na włączonych światłach i się zdziwiłem. Nie wiem jak powinno działać, gdyż u mnie też nie działa ;) Ale dzięki za podpowiedź... Teraz wiem jak puścić bypass'a ;)

nie bez aluzji do ciebie, jedynie sie zastanawiam bo kilka osob(zdecydowana mniejszosc) ma poloczone ze swiatlami lub stacyjka.

Normalne, jak sie tylko troche orjentuje w elektryce to sie podlacza do stacyjki, lampki zapalniczki, swiatel, ale nigdy do rozdzielacz z aku ktory do tego sluzy;)A proponuje go uzyc od czsu do czasu tak jak robi fabryka;)

 

Bez obrazy do nikogo, to moje wyjasnienie na indywidualne momenty zapalania sie tego swiatelka, watpie zeby byly rozne opcje w roznych rocznikach.

 

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

 

Aż się zdziwiłem :-D Sprawdzałem do pewności w Passku od rodziców (B5 3B także '98) i też trzeba mieć włączone choćby postoje.Obydwa Passaty ściągnięte z DE więc nie wiem czy to ma coś do rzeczy,aczkolwiek wątpię zeby ktoś tam w serwisie bawił się w bypass lub choćby naprawę lampki ;)

wiec jednak rozne opcje???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wiec jednak rozne opcje???????

 

Pojęcia niemam :) Szkoda że niemamy trzeciej B5 ;) Sprawdzę jeszcze jutro jak jest w B4 od ojca :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojęcia niemam :) Szkoda że niemamy trzeciej B5 ;) Sprawdzę jeszcze jutro jak jest w B4 od ojca :-D

a moze to wyglada jak podzial rocznikowy? Np do 97 bylo ze swiatlami bo projektant myslal ze tylko w nosy nic nie widac, od97 do 98 ktos wpadl na pomysl ze w dzien tez nie bardzo widac jak jest szarowka i po co wlaczac swiatla do obslugi schowka?

Od98 + odseparowane bo czasami trzeba zajrzec do schowka i nie zawsze kluczyk jest wtedy w stacyjce....

 

 

 

hahahahhaha....prawie jak enstein-pieknie ich rozgryzlem, co? ;)

 

 

 

Nie no ale tak na powaznie fajnie by bylo jakby posiadacze roznych opcji zalaczania podawali rocznik auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze się komuś opis przydał :)

Lampka powinna świecić bez zapłonu czy pozycyjnych. Zamontuje i sprawdzę tak dla pewności :) Trochę dziwne rozwiązanie, żeby sobie poświecić w schowku trzeba było zapalać światła czy tez przekręcać kluczyk. A ten bypass to nie bliżej z gniazda zapalniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich B5 jakie się przewijają przez moje ręce (roczniki od 1997 do 2000), lampka w schowku świeci tylko przy przekręconym włączniku świateł (wystarczy na postojówki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FL'ach działa niezależnie. Dziś sprawdziłem w pasku kumpla 2004 oraz moim 2003 (oba bankowo nie grzebane). :bleble

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajnie by bylo jakby posiadacze roznych opcji zalaczania podawali rocznik auta.

Rocznik 2003 lampka działa niezależnie tj. nie potrzeba włączać zapłonu ani świateł postojowych. Dodam też, że moja lampka różni się troszkę od tych na zdjęciach w tym temacie. Nie ma blaszki na której spiera się sprężynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powoli dochodzimy do wniosku że w 3B trzeba mieć włączone choćby postojówki (reszta jest grzebana :lol ) a w 3BG działa niezależnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności