Skocz do zawartości
Gość Foti

Jak poskładać lampkę schowka ?

Rekomendowane odpowiedzi

allegro.pl :)

 

Tudzież auto złom lub ASO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam i niemoge znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam i niemoge znaleść

 

http://www.allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lampka+schowka+passat+B5 chyba trzecia aukcja,bo te dwie pierwsze to 3BG.Z tym że nie mogę dokładnie obejrzeć foto,jestem w pracy i nie powiększa mi fotek :D

http://moto.allegro.pl/item1105165069_lampka_oswietlenie_schowka_audi_a4_b5.html#gallery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś złożyłem swoją lampkę i mały foto poradnik.

1 i 2. widok sprężynki prawidłowo założonej

3. sprężynkę związujemy nitka - bardzo łatwo zeskakuje i nie supły tylko najpierw petelka i ze 2 razy owinąć

4. zakładamy na podstawę lampki, nie dociskamy do końca, bo cieńsza blaszka zbyt mocno się wygnie. na tej grubszej zakładamy tak jak ma być

5. zakładamy górę lampki i teraz najciekawsze. Na zdjęciu widać cienka blaszkę za plastikiem a powinno być tak: plastik blaszka sprężynka. Odginamy wajchę delikatnie tak żeby sprężynka się cofnęła, cienkim śrubokrętem przekładamy cienka blaszkę przed plastik. W tym momencie najczęściej sprężynka "strzela" ale mamy nitkę :)

6. już jest poskładane tak jak trzeba, sciskamy wszystko zatrzask się zamyka

7. teraz tylko wyciąć nitkę i cieszyć się :)

 

Niezbyt dobrze opisuje, ale mam nadzieje ze komuś to pomoże.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę się za składanie tego bo też mi sie rozwalilo :D i kiedyś tam się meczyłem ale nie dałem rady wiec zostawilem popsute :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za fotki bo juz mi cierpliwość się skonczyła do tej lampki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo zdjęć nie mogę jej złożyć, a problem dotyczy sprężynki. Jej końcówki jakoś są zamocowane do tych brązowych blaszek? Nie idzie ustawić jej w pozycji by obwód był zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mimo zdjęć nie mogę jej złożyć, a problem dotyczy sprężynki. Jej końcówki jakoś są zamocowane do tych brązowych blaszek? Nie idzie ustawić jej w pozycji by obwód był zamknięty.

 

Sprężynka opiera się o blaszki jeżeli ten plastik jest po środku.Automatycznie zamykając schowek plastik przesówa się i sprężynka odsówa się od blaszki.W sumie to dosyć ciężko jest tą sprężynkę założyć ;) Kombinuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie działa już się połapałem;) Gorzej właśnie z założeniem jej. Może ona jest źle wygięta czy coś takiego bo w normalnej pozycji końcówki sprężynki są w linii prostej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jakiej zasadzie działa już się połapałem;) Gorzej właśnie z założeniem jej. Może ona jest źle wygięta czy coś takiego bo w normalnej pozycji końcówki sprężynki są w linii prostej.

 

Są nieco zagięte.Najlepiej to obrazuje foto #3 #4 i #5 w poście #25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie udało się;) Musiałem sprężynkę okręcić wokół tego plastiku na którym się porusza;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie udało się;) Musiałem sprężynkę okręcić wokół tego plastiku na którym się porusza;)

 

Dokładnie,zapomniałem Ci napisać że dopiero jak założysz sprężynkę to później dociskasz drugą część lampki... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to to już wiedziałem;) największy problem był z dojściem jak ta sprężynka jest zamocowana;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie małe a takie skomplikowane :D zanim ją poskładałem robiłem kilka podejść, później gdzieś na allegro wynalazłem foto. teraz to już nie takie trudne. najtrudniej było rozkminić sprężynkę :) jest tak jakby rozkręcona i zapiera się o bolec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś w tym stylu z nią jest;) Mieli pomysły Ci konstruktorzy;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kris13

Dzięki wielkie koledzy za fotorelacje. Bez was bym soobie nie poradził. Od dłuższego czasu próbowałem dojsc jak to trzeba poskładać żeby wogóle cchiało działać. Teraz raz dwa poskłądane bez problemu wszystko działa. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde co za zje...any patent!!!!!!!!!!!! Poziomem swojej głupoty może równać się tylko z konstrukcją tylnego spryskiwacza w 3BG...

 

Normalnie masakra!! Godzina dłubania w takim gó...nie. Ale wreszcie się udało. Jeśli komuś to pomoże to powiem że to właśnie sprężynka przewodzi prąd od blaszki prowadzącej do wtyczki do drugiej blaszki z którą styka się żarówka. Ruch tej plastikowej wajchy powoduje odłączenie sprężynki z tą długą cienką blaszką.

Jest to moim zdaniem patent niegodny niemców. Spodziewał bym się czegoś takiego w lanosie a nie w passacie...

 

Dziękuję za zdjęcia. Naprawdę pomogły.

Edytowane przez karolgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorin83 dzięki za fotki i opis.

Jeszcze jedno : czy ta "plastikowa wajcha" ma być od strony kabiny,czy od strony motoru,bo wycięcie w lampce do podważenia jej przy wyciąganiu było od strony motoru,a tam cholernie mało miejsca na wsadzenie jakiegoś śrubokręcika,żeby odskoczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wajcha" ma być od strony kabiny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności