Skocz do zawartości
Gość Foti

Jak poskładać lampkę schowka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też poległem ostatnio na poskładaniu tej pojechanej lampki. Naprawiałem schowek i wyciągając go niestety się rozleciała. Dzięki za zdjęcia bo bez tego bym chyba osiwiał :)

Ja mam inne pytanie, czy da się to cale ustrojstwo wsadzić od strony schowka czy trzeba go całego wyciągać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też poległem ostatnio na poskładaniu tej pojechanej lampki. Naprawiałem schowek i wyciągając go niestety się rozleciała. Dzięki za zdjęcia bo bez tego bym chyba osiwiał :)

Ja mam inne pytanie, czy da się to cale ustrojstwo wsadzić od strony schowka czy trzeba go całego wyciągać ??

Raczej trzeba wyciagnac. Ja tak robilem, wtedy widzisz czy bedzie dzialac czy nie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy da się to cale ustrojstwo wsadzić od strony schowka czy trzeba go całego wyciągać

Da się lampkę włożyć jak i wyjąć bez najmniejszego problemu od strony schowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też poległem ostatnio na poskładaniu tej pojechanej lampki. Naprawiałem schowek i wyciągając go niestety się rozleciała. Dzięki za zdjęcia bo bez tego bym chyba osiwiał :)

Ja mam inne pytanie, czy da się to cale ustrojstwo wsadzić od strony schowka czy trzeba go całego wyciągać ??

 

Bezproblemowo się da bez demontażu schowka.Wystarczy podważyć ją krótkim śrubokrętem od strony przodu schowka-tzn.bliżej ściany grodziowej.Poniżej załącznik w którym miejscu dokładnie to jest.Jak spojrzysz na lampkę to napewno zauważysz.Podważając z drugiej strony łamie się ten uchwyt/zatrzask plastikowy czasami.

lampka.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś złożyłem swoją lampkę i mały foto poradnik.

1 i 2. widok sprężynki prawidłowo założonej

3. sprężynkę związujemy nitka - bardzo łatwo zeskakuje i nie supły tylko najpierw petelka i ze 2 razy owinąć

4. zakładamy na podstawę lampki, nie dociskamy do końca, bo cieńsza blaszka zbyt mocno się wygnie. na tej grubszej zakładamy tak jak ma być

5. zakładamy górę lampki i teraz najciekawsze. Na zdjęciu widać cienka blaszkę za plastikiem a powinno być tak: plastik blaszka sprężynka. Odginamy wajchę delikatnie tak żeby sprężynka się cofnęła, cienkim śrubokrętem przekładamy cienka blaszkę przed plastik. W tym momencie najczęściej sprężynka "strzela" ale mamy nitkę :)

6. już jest poskładane tak jak trzeba, sciskamy wszystko zatrzask się zamyka

7. teraz tylko wyciąć nitkę i cieszyć się :)

 

Niezbyt dobrze opisuje, ale mam nadzieje ze komuś to pomoże.

Świetny opis i zdjęcia:dobrze:dobrze:dobrze:dobrze:dobrze:dobrze:dobrze:dobrze

Wielki plus dla Ciebie Kolego.Zanim przeczytałem go to miałem ciśnienie 200.takie małe gó...no, a ile krwi potrafi popsuć. NO ale dzięki twojemu opisowi mam spokuj ducha.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zeta

Dzięki gorin83 złożyłem lamkę co jak i większości sprawia olbrzymi problem. Mimo doswiadczeniu przy dłubaniu w autkach na taki patent nigdy bym nie wpadł. Dzięki za fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uratowaliście mi życie kur.... ile ja się *******.... żeby to poskładać....dzięki za foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie to poskładać ale trzeba uważnie przyglądać sie zdjęciom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te foty, gdyby nie one chyba dałbym sobie spokuj ze świtłem w schowku.Pzdr Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pufff męczyłem się chyba ze 2 godziny, ale światełko złożone... dziękuje za fotki od gorin83 i dszyszko. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam czytam i czytam i nie moge wyczytac gdzie do cholery mozna ja podlaczyc :P Wymontowalem dzisiaj lampke na szrocie z golfa (jest identyczna) ale nad schowkiem u mnie nie ma zadnych kabli. Ma ktos pomysl gdzie ja podlaczyc, no i oczywiscie patrzac na ta lampke to nad schowkiem powinna chyba byc jakas wajcha ktora przy otwarciu/zamknieciu by dociskala sprezynke na lampce a z tegoco pamietam to u mnie takiej wajchy nie ma. Macie jakies pomysly? Btw w golfie nie ma lampki od gory tylko z boku przy zawiasie i ten zawias dociska sprezyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jak piszesz to jest włączanie i wyłączanie lampki w B5 a w opisie masz B4 dlatego może to się różnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego u mnie po zlozeniu jest odwrotnie jak schowek zamkniety to sie swieci a jak otwieram to gasnie :/ jak zalozylem to zgłupialem a juz myslalem ze bedzie dzialac.... szlak czlowieka trafia ma ktos jakies rady co zle robie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie założona sprężynka, zwarta jest jak zamknięty a rozwiera ją jak otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to i ja wiem... tylko jak zalożyć odwrotnie ? bo tego nie rozumiem u mnie wszystko bylo tak jak na obrazkach i nie wiem jak założyć odwrotnie sprezynkę mozesz coś więcej powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sprawa wyglada tak: lampke poskładałem jak na zdjeciach wyzej ( :kciuki dzieki ) ,tylko ze ona swieci cały czas,przy otwartym i zamknietym schowku, tak ma być czy cos pomieszałem w trakcie montazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś musiałeś zrobić źle, bo jak zamkniesz musi zgasnąć. Po to jest właśnie ten plastik(wyłącznik) na tej sprężynce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za swietny opis i zdjecia.Bez zadnych problemow 5 minutek i swiatelko jak lala.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki forum i dszyszko zlozylem swoja lampke w 10 min,duze piwo za zdjecia,dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności