Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś reduktor versus vrl niby do 250 km ale w 180km w 1.8t nie dawał sobie rady

 

Po czym poznałeś, że reduktor nie dawał rady? Moje odczucia są takie, że samochód jedzie dokładnie tak samo na Pb jak i LPG.

 

Producent opisuje wydajność na 150km ale nie bierze pod uwagę silników doładowanych które potrzebują wydajnieszych gratów

 

Jestem realistą i twierdzę, że moje auto 150KM mechanicznych to miało 11 lat temu w fabryce a teraz ma ich pewnie kilka mniej ;)

Jeżeli macie autka sprawdzone na hamowni i w rzeczywistości pod maską jest 150KM, to możecie mieć rację.

 

PS. r4d3oN jaką masz skrzynię?

 

Pytam również ciebie, bo pewnie inaczej zachowuje się instalacja w manualu a inaczej w automacie.

Edytowane przez horte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie estetyka. ;) :kciuki

Jakie koszty? ;)

Grucha,

sugerujesz, że ci co zakładali do mojego samochodu LPG to partacze, że nie znają się na fachu?

Nic nie sugeruje, bo jak można oceniać kogoś nie widząc jego pracy, ani nie doświadczając jego wiedzy przynajmniej teoretycznej. ;) Czasami nawet budżetowy zestaw zamontowany poprawnie będzie lepiej działał niż ten z górnej półki zamontowany po partyzancku.

Monterem nie jestem i nie zajmuje się LPG na co dzień, ale coś tam liznąłem. Od zawsze sam obsługuje swoje LPG, reguluje i co mi tylko potrzeba. Więc uwierz, że coś tam wiem, tym bardziej o zachowaniu LPG w silniku doładowanym.

Niestety nagminne jest to, że producenci podzespołów LPG zawyżają ich zakres pracy. Dlatego należy uwzględnić też to, że silnik doładowany ma dużo większe zapotrzebowanie przy WOT niż wolnossący i potrzebuje takiego reduktora, który utrzyma ciśnienie do zapotrzebowania silnika, ale też nie polegnie termicznie.

Jeżeli twierdzisz, że jawnie oszukują klientów, to powinieneś zgłosić sprawę odpowiednim organom.

Gdyby w Polsce prawo sprzyjało zwykłym śmiertelnikom to co drugi krętacz siedziałby tam gdzie trzeba, niestety jest odwrotnie. ;)

Wracając do wtrysków to masz rację co do trwałości ale taj jak pisałeś, jedni wolą kupić coś markowego na dłużej, a inni wolą tańsze kupować kilkukrotnie.

Dokładnie. Nie ma co negować. Pojeździsz zobaczysz. Ogólnie na rynku są świeże pod nazwą Rail-001, ale wyglądają i powiązanie mają z czerwonymi Valtekami Type 30. Podobno czymś się różnią, ale na pewno nie ceną. O Valtekach możesz dużo poczytać w sieci.

PS. Jaką masz skrzynię?

Ja mam manualną i tu zapotrzebowanie też trochę ostrzej się rozkład niż w automacie.

Moje odczucia są takie, że samochód jedzie dokładnie tak samo na Pb jak i LPG.

Składa się na to kilka czynników i wszystko zależy jak jest ustawiona instalacja. Jeździsz tym autem ostrzej (używasz drugiej połowy obrotomierza) czy raczej jazda spokojna?

Jestem realistą i twierdzę, że moje auto 150KM mechanicznych to miało 11 lat temu w fabryce a teraz ma ich pewnie kilka mniej

Wszystko zależy jak kto dbał o auto. Logi dynamiczne też prawdę powiedzą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autkiem jeżdżę raczej spokojnie. W większości trasa z prędkością przelotową 90-120km/h.

Tak jak wcześniej pisałem, nie ma różnicy pomiędzy jazdą na Pb i LPG. Może to zasługa automatycznej skrzyni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie koszty?

3kzł

 

I to jest właśnie estetyka.

Bardzo ładnie jest zrobione, widać duże doświadczenie.

 

Jak na razie przez weekend zrobiłem 250km w trasie w tym autostrada i jest ok. Przełącza się niezauważalnie, pod nogą jest tyle ile było mocy. Zobaczę jak wyjdzie spalanie w mieście w porównaniu do Pb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autkiem jeżdżę raczej spokojnie.

No i do takiej jazdy zestaw Ci spokojnie wystarczy. Gorzej zaczyna się jak jeździmy ostro to dzieją się cuda bo wtedy ten silnik naprawdę potrzebuje zapasu. ;) A wtryski jak padną (będą głośne, rozkalibrują się) to zmienisz i dalej będziesz jeździł. Warto od czasu do czasu zapiąć auto pod kompa i zobaczyć skład mieszanki. Nasze auta mają sondę szerokopasmową, dzięki niej podgląd w całym zakresie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i do takiej jazdy zestaw Ci spokojnie wystarczy. Gorzej zaczyna się jak jeździmy ostro to dzieją się cuda bo wtedy ten silnik naprawdę potrzebuje zapasu. ;) A wtryski jak padną (będą głośne, rozkalibrują się) to zmienisz i dalej będziesz jeździł. Warto od czasu do czasu zapiąć auto pod kompa i zobaczyć skład mieszanki. Nasze auta mają sondę szerokopasmową, dzięki niej podgląd w całym zakresie. ;)

 

I tego właśnie od tej instalacji oczekuję, że dla mojej jazy wystarczy. Testowałem też auto przy mocniejszej jeździe i na moje potrzeby jest wystarczające.

Jak mi kiedyś wtryski padną, to możliwe, że wymienię na inne, lepsze. Teraz mam graty na gwarancji i nie zamierzam nic wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. poszukuje dobrego mechanika w okolicach piaseczna który zlokalizuje i naprawi usterki związane z sondami lambda i nieszczelnościa układu powietrza dodatkowego... bo mechanicy w W-wie sie poddali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyłem ostatnio gaz firmy OPTIMA.

Przejechałem już 800km i mogę na chwilę obecną powiedzieć, że jestem zadowolony. Nie odczuwam utraty mocy a przy rozsądnej jeździe wyszło mi ostatnio spalanie ok 9 litrów ( na komputerze 7,6).

:bezzebow

 

 

 

9 litrów w 1.8t 150KM? to do ilu obrotów go kręcisz że tak mało?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Posiadam instalacje STAG tylko ni epamietam czy 300 czy 4 ale raczej 4. Reduktor silver i czerwone wtryski hana. Zakładane przy 222 500km. Przejechane na razie 2000 i spalanie srednio wychodzi 13,76. w miesic eraz wyszlo 16 a na trasie najmniej jak sie udało to 12,7 przy 120-140km/k w porywach do 160 ; ) Co sądzisie o tym spalaniu i o instalacji?

Na benzynie spalania nie sprawdzałem bo gaz montowałem tydzień po zakupie samochodu. Ale poprzedni właściciel mówił że w mieście w granicach 11-13 litrów BP jeżdząc głównie w godzinach szczytu

Edytowane przez n_piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie gazu z ostatnich 4tys. km mam na poziomie od 9 do 11 litrów. Dysponuję całą historią tankowań i obliczeniami.

Jazda standardowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejechane na razie 2000 i spalanie srednio wychodzi 13,76. w miesic eraz wyszlo 16 a na trasie najmniej jak sie udało to 12,7 przy 120-140km/k w porywach do 160 ; )

16 litrów LPG to już zdecydowanie za dużo. Takie jak masz w trasie to mi wychodzi na mieście, a w trasie przy takich prędkościach to 11 z groszem w zależności od przyspieszeń. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moj AWT ma średnie spalanie 9,3l lpg, i jeszcze nigdy nie przekroczyło 10l, i oby tak pozostało,

oczywiście cykl mieszany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moj AWT ma średnie spalanie 9,3l lpg,

 

przekraczasz czasem 50 km/h ???

 

...ja w trasie poniżej 11,5 litra nie mogę zejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo w 1.8T, ~11litrów, poniżej dyszki to jakieś bajki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,no emerytem nie jestem (jeszcze),i jakimś bajko pisarzem,bo niby po co miałbym kogoś oszukiwać,a zarazem samego siebie,podając takie wartości spalania,prędkości z jakimi się poruszam to max 120,może to zależy o techniki jazdy,bo w poprzedni samochód miałem VW Passata b4 VR6,i w nim spalanie wahało sie od 11 do 13 l lpg, powiem że po zakupie 1,8T,sam byłem zaskoczony spalaniem,myślałem wręcz że coś sie zepsuło,trochę tylko przerabiałem instalacje po kupnie,bo nieestetycznie to wglądało,u znajomego gazownika polecanego na forum.lpg,potem była mała regulacja,i tyle,najniższe spalanie jakie uzyskałem to było 8,3l lpg-ale to było na trasie,przy dojazdach do pracy,prędkości max 100km/h,bo chciałem sprawdzic z ciekawości do ilu można zejść.

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób sprawdzałeś to spalanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar spalania to wychodzi mi zawsze podczas tankowania,leje do pełna,i w drogę,oczywiście kasuje licznik km,i po przejechaniu,akurat w moim przypadku 510-520km(jeszcze nie rezerwa),jade zatankować do pełna,po zatankowaniu mam przelicznik ile zrobiłem km na zatankowanych litrach,i mam średnie spalanie.

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. pytanie do znawców tematu... co sądzicie o nakrętce redukcyjnej pod sonde lambda???? i czy jak juz to pod jedna czy pod 2 sondy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu ma być ta "nakrętka"??? ;) Ponadto jest obszerny temat o katalizatorze, tulejkach, sondach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o uśrednienie wartości z sondy ...podobno przy autach z LPG to całkiem ciekawe rozwizanie .. mozna to tez zrobic komputerowo.. tylko sie właśnie zastanawiem czy pod jedną sonde czy dać te nakrędki pod dwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o uśrednienie wartości z sondy ...podobno przy autach z LPG to całkiem ciekawe rozwizanie

To się bajek naczytałeś. ;)

Ponadto w aucie sondę regulacyjną masz szerokopasmową. Zapoznaj się lepiej w temacie jakie to poważne i mądre urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności